Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyumnak,...

Hogyan mondjam el anyumnak, hogy el akarok költözni a több száz km-re elő rokonomhoz?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok neki, és közeli barátai sincsenek. 50 felett van, és már régóta nem él kapcsolatban. Rengeteget dolgozik, de nem mondom, hogy nagy lábon élünk, bár szerencsére az alapvető dolgokban nem szenvedünk hiányt. Mégis muszáj elmennem, már egy éve ezen rágom magam. Ő az egyetlen, ami visszatart. Hogyan hagyjam magára? Tanácstalan vagyok. 16 múltam.

2015. szept. 4. 22:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

Drága pici szivem, sajnálom ha az igazság fáj.

16 évesen szülői beleegyezés nélkül ülsz otthon. Ez a törvény, ha tetszik ha nem.


De mondom, nem kell a szép szóra hallgass, felőlem mehetsz akár most éjjel is, sőt nyugodtan vágj neki az útnak.

Ismétlem, ha ennyire felnőtt vagy, menj a fejed után.


Bárki bármit is mondjon itt, úgyis te akkor felnőttnek képzeled magad, hogy úgyis otthagyod anyád.


Ja, mellesleg, hogy lásd nem a levegőbe beszéltem 20 éves létemre: nem egy közeli ismerősömnek viszketett a feneke 15-17 év között, hogy ők költöznek ők költöznek. Baromi nagy felnőttnek képzelték magukat.

Három személyről beszélek itt, két fiúról és egy lányról. A lányt két hét múlva vitte haza a rendőrség, országszerte keresték, az anyját ez idő alatt szivrohammal kezelték (a hir hallatára hogy a lány elment, szivrohamot kapott-kis hiján meghalt).

Az egyik fiú 15 évesen ment el, ő is nagy felnőttnek képzelte magát. Nagyon szép terve volt, csak épp azzal nem számolt hogy egy hónap múlva cakkom pakkom elfogyik a pénze, és ő is mehet haza. Őt is a rendőrök cipelték haza.

A harmadik fiúnál durvább lett a végkifejlet. Őt nemhogycsak haza is vitték, de még nevelői intézetbe is tanácsolták. Nem élt át ott szép dolgokat (legalábbis szülők ezt mesélték).


Jó döntést!


U.i.: a 16 éves múltam dumával nem leszel felnőtt! Hiába fitogtatod.

Na szerbusz!

2015. szept. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

Betöltott 16 éves korban már egyedül is kerelmezheted a szülői ház elhagyását. Meg kell indokolni -a nem jövök ki anyával és hasonló nem indok. Akihez költözni szeretnél, szintén meg kell hogy jelenjen, igazolva, hogy ő majd ellát. Konyezettanulmany ott, ahol most élsz és ott, ahová koltoznel. Pszichológiai, pedagógiai szakvélemény. Plusz természetesen beszélgetés anyaddal és akihez költözni akarsz. A gyamhivatal döntése kötelező, tehát ha nem az ítélet, nem mehetsz, ha igen, mindegy mi Anyad véleménye.

Az esélyed Igen kevés, de még lehet probalni

2015. szept. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

11es, mert te olyan nagyon felnőtt lehetsz. Max 22 évesnek tippelnélek.. Elég gáz vagy.. hallasz egy mesét, elmondod és azt hiszed, okos vagy.

Válaszolva a kérdésre: -Anyu. A nyáron nagyon jól éreztem magam (a rokonnál). Arra gondoltam, hozzá költöznék. Kinéztem egy jó sulit.Tudom, hogy a beleegyezésed szükséges ehhez.Ezért kérlek, ne most válaszolj, gondold át a döntésedet. (ja és érvelsz hogy mivel lesz ott neked jobb.)

Én nem tudnék elköltözni ilyen fiatalon, nem tartom magam elég érettnek hozzá. De ha te komolyan annak látod magad, és anyukád is, akkor hajrá :)

Remélem,segítettem. Puszi:D

2015. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy nem olyan meséket kért a Kérdező, amiket meséltél 11, és nem elszökni akar. Anyukája beleegyezését kéri. Ez nagy különbség.
2015. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

Attól, hogy privát üzeneteket írogatsz. Még ugyanazt gondolom amit eddig is. Nőljél fel, legyen önálló kereseted és így menj el a kedves nővéredhez lakni. Segítség ide vagy oda, rokon ide vagy oda. Nyilván okkal költözött el a kedves testvér is és szeretné ha MAGÁNélete lehetne. Nem egy 16 éves zsongná körül minden nap. Még ha az ember jó szívéből igent is mond. Egy 3. személy mindig is nyűg lesz a háznál. De majd ahogy felnősz megtanulod.

Amit meg édes apád küldene pénzt, tedd szépen félre, gyűjtögesd. Vegyél belőle egy kisebb házat. Körülbelül addigra fogsz megérni arra is, hogy el tudd tartani magad mire az a pénz összegyűlik....

Ha te annyira meg vagy győződve arról, hogy amit csinálsz az helyes és neked jó, mert ugye az a legfontosabb, hogy neked jó legyen, akkor hajrá. Csak akkor ne írogass ki kérdéseket, köszi!

2015. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!