Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apa vagy az anya döntse...

Az apa vagy az anya döntse el, mi legyen a gyerek neve? És miért?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 18:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk úgy volt, hogy a második gyereknél nem jött az ihlet.

Egy szép szombati napon aztán annyit mondtam drága férjemnek: hétfőn szülök, most már nevezzük el valahogy ezt a gyereket.

Istenigazából már annyira kész voltam, hogy miattam aztán lehetett volna Sanyi is a lányunk neve, már nem érdekelt.

Szóval én feküdtem az ágyon, kezemben az aktuális okoskütyü, A betűtől soroltam a nekem tetsző női neveket, ő meg sorban vétózta.

Eljutottunk a J betűig, és akkor azt mondta, hogy a Judit tetszik.

Szóval a lányunk neve Judit lett.

2015. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
46%

Én nem akarok vitatkozni, az érdekel, TE miért akarsz vitát.


Látom, a nevedet már eltüntetted. :) Zseni vagy.

2015. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

22-es, én nem akarok vitát, csak azért szeretem, ha több ellenkező nézőpontú vélemény is jön, mert akkor több nézőpontból is választ kapok a kérdésemre, a témára ami érdekel.

És te meg mért követsz engem?


(Ügyes vagy, hogy észrevetted a nevem eltűnését, és most már kezdem érteni, hogy az emberek többsége itt mért nem használ nevet: mert te és a hozzád hasonlók rákattannak az emberekre.)

2015. szept. 11. 22:00
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Ideális esetben ketten együtt döntenek. Ha abszolút nem tudnak megegyezni, akkor legfeljebb két keresztneve lesz a gyereknek, egyiket az anya választja, másikat az apa, így mind ketten boldogok lehetnek a végén, hogy elnevezték a gyereküket. Happy end~
2015. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 DuplaKV ***** válasza:
100%
Az én szüleim úgy beszélték meg, ha lány akkor az első keresztnevet anya dönti el, a másodikat apa, ha fiú, akkor fordítva.
2015. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
76%
Mindketten együtt:)
2015. szept. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

nálunk viszonylag nehezen ment :) férjem első perctől a saját nevét szánta, én még a terhesség elején álmodtam egy kisfiúval, akinek a nevébe beleszerettem. mondhatni megálmodtam a nevét. aztán kiderült, hogy fiú, átfutottuk a neveket ezerszer, kiírtuk mindketten mi az ami tetszene majd összehasonlítottuk, de nem volt egyezés, így mindkettőnknek maradt az elején kiválasztott név.

megállapodtunk abban, hogy 2 neve lesz, de mégse hívják úgy mint apját így az ő neve lett a 2.

soha nem használtuk a 2. nevét, az én általam megálmodott nevet imádja, rá is illik, szerintem ha nagykorú lesz leveteti a 2. nevét :)

2015. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk szerencsére jól jött ki a dolog.


A párom anno kijelentette, hogy ha fia lesz az X lesz a keresztneve. Igazából nem vettem zokon, nem vitáztam vele, nekem is tetszik nagyon, hát legyen. :)


Én meg elmondtam, hogy mindenképp szeretném 2. névnek adni édesapám nevét, ez legyen Y. Viszonylag régi név, ma már nem túl divatos, de azért nem is szörnyű, szerintem szép.

Hálisten, a párom is két nevet szeretne a gyerekünknek, mert elég gyakori vezetékneve van, illetve neki teljesen rendben van az én édesapám neve.


Végül aztán ő mondta, hogy legyen Vezetéknév Y X, mert így jobban hangzik, és majd a 2. nevét, az általa választottat használjuk.

Meg is tudtunk könnyen egyezni ebben.


Ha lányunk lesz, akkor közösen választunk két nevet.


Egyébként ha nagyon nem tetszett volna az általa választott fiú név, akkor nyilván harcolok vele. Ahogy ő is velem, ha nem tetszik neki a 2. neves ötlet.

Ezesetben kompromisszumos megoldásként egy 3. és 4. nevet választottunk volna. Szerencsére erre nem volt szükség.

2015. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom kérdező mit nem értesz ezen. A szülők együtt, közösen döntsék el, hogy mi legyen a gyerek neve. Akik ezt képtelenek EGYÜTT megoldani, azoknak nem is kellett volna egymással gyereket vállalni.
2015. szept. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Nekem meg tesómnak is anyukám adta a keresztnevünket, apukámé a vezetéknevünk.

Ha nekem lenne, a kötőjeles megoldás híve vagyok, így a nevet is együtt döntenénk el.

Ismertem egyébként olyat, akinek két keresztmeve volt és mindkét szülője azon a néven szólította, amit ő adott :)

2015. szept. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!