Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apa vagy az anya döntse...

Az apa vagy az anya döntse el, mi legyen a gyerek neve? És miért?

Figyelt kérdés

2015. szept. 11. 18:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a szüleim közösen választották ki a nevemet, a húgom esetében viszont én voltam az elkövető. :D
2015. szept. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
9%

Nakam sok név tetszett nekik.. Leírták kalampa dobták húztak..



Aműgy evidens, hogy közös döntés., a gyereke közös, akkor a választás is..

Ha ez nem megy, akkor ott aztán lesznek még gondok.. Az oylanok ne vállaljanak gyereket..


Egyébkent a kőrházban úgyis az lesz, amit az anya mond, a hivatalban pedig az amit az, aki a papírokat intézi ( az apa altalaban)

2015. szept. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk közös döntés volt. Ami tetszett, az nem illett a vezetéknévhez, másikat választottunk.

Mégsem volt tökéletes döntés, mert több éve halljuk a lányunktól, normális szülő nem adja az Éva nevét a lányának, mert sokan a szenteste varázsában elfelejtkeznek a névnapról.

2015. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
42%

32!

Nem tudom mikorra az ismereteid, de vagy 15 éve a kórházban készítik a születési anyakönyvi kivonatot -vagyis ott kapod meg pár nappal a szülés utan- így apukanak semmi intezni valója nincs a "hivatalban " ahol nevét kellene megadnia

2015. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nehéz szülés volt a névválasztás, nehezen egyeztünk. Nekem sok név volt ami tetszett volna, a férjem viszont sorban parkolópályára tette. Első gyerekünknél nagyjából a 32. héten állt elő egy névvel ami neki tetszett. Nekem is bejött, így az első gyermekünk így kapta a nevét. Második gyermekünk kislány. Volt egy név ami évek óta tetszett és ahogy megtudtuk hogy kislány lesz, mondtam a férjemnek, hogy én azt szeretném, neki azonban nem tetszett. Aztán idővel ahogy mondogattam neki hogy én más nevet el sem tudok képzelni és én azt szeretném, vagy mondtam neki választási lehetőségnek még három olyan nevet amiről tudtam hogy a világból kimenekülne, így beleegyezett az általam először választott névbe. Mikor megszületett, annyit mondott, hogy valóban szép nevet választottam. Harmadik gyermekünk szintén fiú lett. Vele szinte a szülés pillanatáig vacilláltunk. Két név maradt amik közül nem tudtunk választani. Aztán az alapján döntöttünk hogy melyik névnek mi a jelentése.
2015. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Közösen döntöttük el.

Elmondtuk mind a ketten, hogy melyik nevek tetszenek és ebből válogattunk.

Próbálgattuk melyik név illik legjobban a vezetéknévhez és ez alapján választottuk ki.

Ha egy név nem tetszett valamelyikünknek azt rögtön kizártuk.


Hallottam egy olyan esetről ahol apuka kijelentette, hogy bizony az az xy név lesz a gyerek neve.

Anyuka belement, miután megszületett a baba annyira utálta a nevet, hogy a mai napig is egy kitalált becenéven hívja.

2015. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

32, ez már nem így van. szülés előtt megkérdezik a nevet (fiút-lányt kell mondani) és előkészítik a karszalagot. akkor mindketten ott vagytok, mondjuk én összeérő fájásokkal nem kívántam kommunikálni, így férjem intézte.

majd 2 nappal később jött be az anyakönyvvezető hozzám és kérdezte meg, hogy helyesen írtam-e a nevet, nem gondoltuk meg magunkat, stb. és akkor intézte is.

tehát pont fordítva kb. mint ahogy te írtad, apuka max a csed papírokat intézi szülés után :D

2015. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

32# nálunk egyáltalán nem így volt.

Császárral szültem, ott csak kíváncsiságból kérdezte meg az aneztes doki, hogy mi lesz a neve.

Míg a műtétet befejezték, addig a párom intézett ezzel kapcsolatban mindent.

2015. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, látom sok mindenben nincs teljes egyetértés és harmónia, mint ahogy szinte semmiben a gyakori kérdéseken. Ez így van rendjén. Én is azt mondom, hogy közös megegyezés alapján illik választani nevet.
2015. szept. 12. 14:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!