Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nézi rossz szemmel,...

Miért nézi rossz szemmel, hogy imádok utazni? Hogy békíthetném meg?

Figyelt kérdés

Mindig is világutazó voltam, imádok menni. Nem az a múzeumos típus vagyok, inkább a tengerparton/medenceparton heverészős, városban sétálós, bulizós lány vagyok, de a körutakat is szeretem, bár azokra már ritkábban megyek, a fő szempont mostanában a pihenés, szórakozás. Nem iratkoztam be az egyetemre, mert rájöttem, hogy nem azt szeretném tanulni, ahová jelentkeztem, így van egy szabad évem. Ezt külföldön töltöm és ennek anya nem örül, a többi ember körülöttem támogat. Azt mondja, hogy alig vagyok itthon 1 hete és máris itt hagynám, június óta alig látott és a tavalyi évben is alig voltam itthon, szinte olyan, mintha egy idegen lennék a saját házunkban.

Ő gyűlöl utazni, neki már az is probléma, ha Budapestről kell vidékre menni. Neki az a nyaralás, hogy itthon napozik a kertben. Ha el is megyünk valahová, végig hallgatjuk a nevelőapámmal, hogy mikor megyünk már haza, vajon mi lehet otthon, úgy aggódik, stb. Szóval ő nem érti ezt, neki ez felesleges hercehurca.


De mit tehetnék, hogy ne zsaroljon érzelmileg?


2015. szept. 12. 09:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
97%

Ó, bameg, faxért kell ilyenen rinyálni?

Szőrös már a p***d? Felnőtt vagy?

Na, akkor oda mész, ahová akarsz. Tőlem a Holdra is elrepülhetsz. Te dógod.

2015. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
81%

Leírtad a választ a kérdésben...


"Azt mondja, hogy alig vagyok itthon 1 hete és máris itt hagynám, június óta alig látott és a tavalyi évben is alig voltam itthon, szinte olyan, mintha egy idegen lennék a saját házunkban."


Anyukád szeret. Anyukádnak hiányzol. Anyukád szeretne kicsit VELED lenni. Olyan nagy kérés lenne, hogy 1-2 hetet kibírj a fenekeden, és csinálj anyukáddal olyan programokat, amiket ő is szeret? Nem kell elrángatni utazni, ha nem akar. Neked meg nem lenne nagy megerőltetés hazautazni, mivel mindent fizetnek.

Anyukád nem zsarol érzelmileg, anyukád kihordott, megszült, etetett, itatott, nevelt 18 éven keresztül, és csak annyit szeretne, hogy kicsit legyél vele.

Hamar elrepül ám az idő, és egyszer csak már késő lesz, és nem láthatod többet... na akkor fogod megbánni, hogy most így viselkedtél vele.

2015. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt tényleg azért, mert nem érti, miért jó neked az utazgatás, lődörgés... pont úgy, ahogy te sem érted meg, hogy ő otthon ülős típus. Ezt meg kell beszélni, ha kell, pszichológussal is. Meg azért az is érthető, hogy hiányzol neki, ha nem vagy képes plusz egy-két hetet vele eltölteni, mert jajdeuncsizoooom... abba nem halsz bele, ha később indulsz el.


Az más kérdés, hogy azért értelmesebben is eltölthetnéd azt az egy évet. Mert ahogy látom, te nem kulturálódni mész külföldre, hanem bulizni. Legalább egy nyelvvizsgát érdemes lenne letenni az alatt az idő alatt, vagy vmit dolgozni. Tudom, hogy Ámerikában sok helyen az a szokás, hogy egy évre elmennek világot látni (de a többség akkor tényleg világot lát, nem strandol meg táncikál), de nálunk ezt nem értik meg. És igenis, rákérdezhetnek egy állásinterjún, hogy és mit csináltál érettségi és egyetem között egy évig, mert látom, üres... akkor azért jobban kijön, hogy nézze, itt dolgoztam, meg ha lejjebb megy, látja letettem egy spanyol középfokot, arra készültem, mint az, hogy izé, hát süttettem a hasam a Copacabanán, koktéloztam, aztán a seggem ráztam a helyi diszkóban...

2015. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
85%
23. Ja, és apuci nem mindig lesz ott, hogy pénzeljen, és azt is hülyeség hinni, hogy a pasid örökre veled lesz... gondolnod kell a jövődre is.
2015. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
51%

anyukádnak valószínűleg az a baja, amit mondott is, hogy alig lát.

még fiatal vagy, elvileg otthon laksz, de mégsem.. ráadásul ha majd az egyetemet komolyan akarod venni, nem fér bele az utazgatás még ritkán sem. és ugye nehéz az állandóan úton levő, bulizgatós életformából átszokni a kötött napirendes állandó tanulásba.

ezen kívül az is zavarhatja, hogy láthatóan nem kell semmiért megküzdened, tanulás nuku, más pénzén való töménytelen utazgatás pipa.


alapvetően szeret téged, szeretne több időt veled tölteni, és aggódik amiatt is, hogy egy tengő-lengő életet nem komolyan gondoló nőcske leszel..

2015. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

"Anyukád szeretne kicsit VELED lenni. Olyan nagy kérés lenne, hogy 1-2 hetet kibírj a fenekeden, és csinálj anyukáddal olyan programokat, amiket ő is szeret?"

Sosem csinálunk közös programokat. 10 éves koromban voltunk együtt utoljára bárhol.



3 nyelvvizsgám van, szerintem az egyelőre elég.

Nem Magyarországon szeretnék a jövőben elhelyezkedni, meg eddig semelyik ismerősömnek nem volt abból problémája, mert X időt utazással töltött.


Tudom, hogy apa nem lesz mindig és a barátommal sem együtt öregszünk meg. De gondolok a jövőmre, nyugalom.

2015. szept. 12. 17:18
 27/29 anonim ***** válasza:
91%
Ja te vagy az, aki mindig gazdagnak képzeli magát?:D Már annyi ilyen kérdés volt, uncsi.:P
2015. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Igen, ő az. :D


Kitalálom, jogra iratkoztál volna, és 4.8 volt az átlagod suliban.

2015. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"És igenis, rákérdezhetnek egy állásinterjún, hogy és mit csináltál érettségi és egyetem között egy évig, mert látom, üres..."


Egyrészt nem ismerek olyan diplomást, aki beleírná az önéletrajzba, hogy van érettségije. Ennyi erővel lehetne az általános iskolát is. Ha meg mindenáron muszáj, akkor elég a diplomához is csak a megszerzésének évszámát írni, azt, hogy ez 3 vagy 4 évvel van az érettségi után, egy halasztás is megmagyarázhatja.

Másrészt meg simán mondhatja, hogy abban az egy évben spanyolul tanult vagy ilyesmi...

2015. szept. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!