Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nézi rossz szemmel,...

Miért nézi rossz szemmel, hogy imádok utazni? Hogy békíthetném meg?

Figyelt kérdés

Mindig is világutazó voltam, imádok menni. Nem az a múzeumos típus vagyok, inkább a tengerparton/medenceparton heverészős, városban sétálós, bulizós lány vagyok, de a körutakat is szeretem, bár azokra már ritkábban megyek, a fő szempont mostanában a pihenés, szórakozás. Nem iratkoztam be az egyetemre, mert rájöttem, hogy nem azt szeretném tanulni, ahová jelentkeztem, így van egy szabad évem. Ezt külföldön töltöm és ennek anya nem örül, a többi ember körülöttem támogat. Azt mondja, hogy alig vagyok itthon 1 hete és máris itt hagynám, június óta alig látott és a tavalyi évben is alig voltam itthon, szinte olyan, mintha egy idegen lennék a saját házunkban.

Ő gyűlöl utazni, neki már az is probléma, ha Budapestről kell vidékre menni. Neki az a nyaralás, hogy itthon napozik a kertben. Ha el is megyünk valahová, végig hallgatjuk a nevelőapámmal, hogy mikor megyünk már haza, vajon mi lehet otthon, úgy aggódik, stb. Szóval ő nem érti ezt, neki ez felesleges hercehurca.


De mit tehetnék, hogy ne zsaroljon érzelmileg?


2015. szept. 12. 09:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%
Arra celoznak, hogy anyadnak nem az utazással van problémája, hanem azzal, hogy kitartanak. Tudod, kitartott no=-prosti.
2015. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
92%
Ahelyett, hogy segítenéd anyádat mások pénzén utazgatsz. :D És ez zavarja őt? Mily meglepő, ugye? :D Bár tény, hogy ha tehetném én is megtenném, de én tanulok, hogy majd magamtól tudjak utazgatni... :D
2015. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

A beszűkült látókörű emberek mondják azt minden 5. nőre, hogy prostituált... Én elég messze állok attól, hogy az legyek. De ezen nem szeretnék vitázni, mert tudom, hogy itt ugranak az olyanokra, akik nem nyomorognak a hónap végén, vagy tehetős családból származnak, esetleg a párjuk is gazdag. Nem ez volt a kérdésem.


Miben segítsem anyát? Nem szorul rá semmilyen anyagi segítségre.

2015. szept. 12. 10:49
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem ülsz egyszerűen le vele beszélni, hogy anya, miért zavar ha Utazok?
2015. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező ne is foglalkozz az ilyen jellegű válaszokkal.

Miért lenne attól prosti mert az apja vagy a pasija fizeti a nyaralást?

Ha gazdag családból származol elég nagy az esély, hogy hasonló kaliberű férfit találsz.

Én is felnőtt vagyok, de ha a szüleim mennek nyaralni az esetek 90%ban hívnak minket is (férjem, gyerekem). Az egészet ők állják, sokszor volt hogy mondtam hogy fizetjük a felét de nem engedik.

Azt mondják, hogy ők örülnek ha vihetnek minket is és közös élményekkel gazdagodunk.

Kinek okozzon az ember örömöt ha nem a családjának?

2015. szept. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Jaj Utolsó, itt az a "divat" az oldalon, hogy mindenki 10 éves korától háztartást lát el, kistesót nevel, 13 évesen már mennek iskola után estig dolgozni, plusz hétvégéken is, stbstb. :D

Nem érdekel igazából ismeretlenek véleménye rólam, mosolygok egyet magamban és ennyi. A véleményüket úgy sem tudom megváltoztatni, akkor meg mit aggódjak?

Sosem beszélek velük egy szót sem, nem is tartoznak a baráti körömbe, szóval lényegtelen.

2015. szept. 12. 11:04
 17/29 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és most is a tengerparton ülve GYK-zol, szegényemberekkel.
2015. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nem, most az ágyamban fekszek éppen. Remélem nem gond. :)
2015. szept. 12. 11:25
 19/29 anonim ***** válasza:
25%

Ugyanez volt a helyzet nálam. Jól és rosszul is jártam.

Eleve nem mérnöknek mentem ahogy ők szerették volna, hanem turisztikára ( ha lehet így fogalmazni, bár nem hiszem hogy ez helyes ). Ezek után elmentem egy hajóra dolgozni. Képzeld csak el, bejártam a "fél" világot, jó pénzt kerestem, de 8 hónapig nem voltam otthon. Utána 2 hónap múlva megint elmentem egy hajóra.

Pont emiatt megromlott a kapcsolatom a szüleimmel. Azután telt az idő, én haladtam előre a ranglétrán, ők pedig hiányoltak.

Mostanra megjavult a kapcsolatunk, én pedig hazajöttem és most egy szállodában dolgozok.

2015. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
8%

Dehat ott a valasz a kerdesedben! Azert nem orul, hogy utazol mert o nem szereti! Ennyi. Nyilvan emellett az is foglalkoztatja, hogy prosti vagy de errol te most itt hallani sem akarsz. Szoval a valasz az, hogy ket kulon vilag vagytok, ez olyan, mintha egy ateistanak akarod megmagyarazni, hogy isten letezik.


Mit tehetnel? Nem ismerjuk anyukadat, hogy mi nyugtatna meg, keresd surun mikor tavol vagy. Ha hallja a hangod, tudja, hogy jol vagy, talan ennyi eleg neki.

2015. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!