Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esteben mit tennétek?...

Ilyen esteben mit tennétek? Meglépnétek egy ilyen nagy dolgot?

Figyelt kérdés

A férjem a gyermekünk és én Magyarországon élünk. A szüleim Új-Zélandon, édesapám és édesanyám magyar-újzélandi állampolgár, ezáltal én is és a gyermekünk is.

A napokban elég sokat beszélgettünk skypon és ahogy ők is figyelik a jelenlegi állapotokat itt az országban és a környező országokban, nagyon rágják a fülem, hogy költözzünk ki mi is.

Sokat gondolkodunk a férjemmel ezen, hogy mitévők legyünk, hiszen itt a lakásunk a munkánk, barátaink.

Viszont ahogy az is lehet, hogy semmi nem fog kialakulni, lehet, hogy egy háború is kitörhet.

De a kérdés nem is igazán erről szól, hanem hogy ti ilyen helyzetben mit tennétek?

Meglépnétek ezt a költözést?



2015. szept. 14. 12:39
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Menjetek, míg tudtok.
2015. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Amit a kérdésben írtam ez a mi álláspontunk, csak beletettem a kérdésbe, hogy érthetőbb lenne a dolog. De ne menjen el ebbe az irányba a dolog.

Már volt róla szó régebben is, hogy kimegyünk de mégse úgy jött ki a lépés.

Gyermekkorom egy részében ott éltem, nagyon szerettem, csodálatos hely.

A kérdést is igazából kiváncsiságból tettem fel, hogy ti hogy döntenétek.


Mint az ausztrál-brit-amerikai angol különbözik valamilyen szinten. Más a szleng, más a kiejtés. Ha megfigyelsz egy videót teljesen máshogy beszélik az angolt :)

2015. szept. 14. 13:12
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
simán megpróbálnám
2015. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 Nuvolyna ***** válasza:
100%
én mennék, nem a magyar helyzet miatt, hanem mert állandóan mehetnékem van,, külföldön nőttem fel és rengeteget éltem felnőtt fejjel is kint. A gyerek meg mindenképp nyer vele, megismer egy új kultúrát, lesz egy anyanyelvi tudása és nyitottabb, empatikusabb lesz a korosztályánál (ez saját tapasztalat a baráti körből is).
2015. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott nõttél fel, szüleid ott vannak, a kicsid még 1 éves, minden adott, hacsak nem keletkezne honvágyad.
2015. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
73%
Eszembe nem jutott volna ebben az országban úgymond letelepedni (vagy a te helyzetedben egyáltalán idejönni), és életet felépíteni, ha ilyen lehetőségeim vannak. Én a helyedben a gyermekemre gondolva megadnám neki a sokkal jobb, élhetőbb jövő lehetőségét.
2015. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
Csak a menekült helyzet miatt nem mennék. Tényleg ne legyél paranoiás, nem lesz itt semmi, nagyon el van túlozva a dolog. Csakis akkor mennék, ha egyébként is szeretnék. (Ami amúgy az én esetemben nem igaz. )
2015. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
háború nem lesz, viszont a gazdasági helyzet katasztrofális lesz(nem csak Mo.-ra nézve), mi már erősen gondolkoztunk pont azon hogy Új-Zélandra kéne menni, merthát itt csak káosz lesz.
2015. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Megkérek mindenkit, hogy ne paranoiásozzon le, ne menjünk át személyeskedésbe.Én sem írom senkinek, hogy miért veszed ilyen lazán.


Ha valaki annyit ír, hogy a bevándorlók miatt nem menne azzal nincs semmi gondom, mert az a kérdésre válaszol.

Köszi :)


Azért lakunk jelenleg itt mert mikor a fősulit végeztem, a szüleim akkor költöztek vissza.

Én meg itt maradtam, így ismertem meg a férjemet.

A gyerekünk szempontjából biztosan, hogy a költözés javára megy a pont.

2015. szept. 14. 13:31
 20/46 anonim ***** válasza:
15%
ÉN biztosan kipróbálnám, de nem úgy, hogy mindent feladok. Vegyetek ki mindketten a munkahelyeteken pl. fél év fizetés nélküli szabadságot, és nézzétek meg, milyen ott az élet. Ha tetszik, maradtok és felszámoljátok az itteni életeteket, ha pedig nem, akkor ott folytatjátok, ahol abbahagytátok. A kisfiad még kicsi, szerintem nyitott a változásra. Ha már oviba jár, ott lesznek a barátai, esetleg elkezdi az iskolát, sokkal nehezebb lenne elindulni.
2015. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!