Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esteben mit tennétek?...

Ilyen esteben mit tennétek? Meglépnétek egy ilyen nagy dolgot?

Figyelt kérdés

A férjem a gyermekünk és én Magyarországon élünk. A szüleim Új-Zélandon, édesapám és édesanyám magyar-újzélandi állampolgár, ezáltal én is és a gyermekünk is.

A napokban elég sokat beszélgettünk skypon és ahogy ők is figyelik a jelenlegi állapotokat itt az országban és a környező országokban, nagyon rágják a fülem, hogy költözzünk ki mi is.

Sokat gondolkodunk a férjemmel ezen, hogy mitévők legyünk, hiszen itt a lakásunk a munkánk, barátaink.

Viszont ahogy az is lehet, hogy semmi nem fog kialakulni, lehet, hogy egy háború is kitörhet.

De a kérdés nem is igazán erről szól, hanem hogy ti ilyen helyzetben mit tennétek?

Meglépnétek ezt a költözést?



2015. szept. 14. 12:39
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem vagy paranoiás, mint ahogy az a több százezer ember sem, akik elmentek itthonról, tizenévestől 50+-ig. Mi is megpróbáltuk egyszer a férjemmel, de nem sikerült, jobban kéne erőltetnünk talán.

Ha adódna lehetőség pár évre, biztos elhúznék. Szóval lehet, hogy így mennék, de bennem lenne a gondolat, hogy lehet, hogy egyszer csak már majd nem fogok akarni hazajönni.

2015. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
63%
Simán mennék, gyönyörű ország jobb életkörülményekkel. Ezerszer inkább egy olyan gyönyörű helyen öregednék meg mint egy koszos Pesti panelban.
2015. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnék, én is mennék, de azért ne szűkítsük már Magyarországot egy "koszos Pesti" (helyesen: pesti) panelra.
2015. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
10%

"Megkérek mindenkit, hogy ne paranoiásozzon le, ne menjünk át személyeskedésbe.Én sem írom senkinek, hogy miért veszed ilyen lazán. "


Nade az volt a kerdes hogy mi mit tennenk ebben a helyzetben.

2015. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Így van a kérdés arról szól, hogy mennétek vagy nem.

Nem pedig, hogy paranoiás vagyok vagy sem.

2015. szept. 14. 14:04
 26/46 anonim ***** válasza:
83%
Tök logikus, hogy menni akarsz, ha ott laknak szüleid is, Igazából férjednek lehet ezt nehéz meglépni, ha itt élnek szülei, testvérei. Barátoktól már nagyságrendileg könnyebb kissé eltávolodni.
2015. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 HUN_Sector ***** válasza:

Az európaitól azért eltérő kultúrkör, nem biztos, hogy minden ponton előnyt élvezve. Bár én csak a határátkelő blogoldal új-zélandi bejegyzéseire tudok támaszkodni. Viszont a háborútól való félelem alaptalan. Európa jelenleg egy biztonságos kontinens. Bevándorlók szempontjából pedig most, hogy Németország és Ausztria is határzárat állít fel, hogy holnaptól bűncselekmény lesz az illegális határátlépés nálunk, fenn áll a lehetősége, hogy a keleti gazdag államok, pl. Ausztrália fele fordul a menekültek érdeklődése.


A gyerkőc szempontjából az angolszász anyanyelvi környezet mindenféleképpen hatalmas előnyt jelent.


A vidék gyönyörű. Nem véletlenül forgatták ott a Gyűrűk Urát. Az élővilág már kevésbé, főleg a pókok, de ez egy egyéni probléma :)


Gazdasági szempontból a távol keleti, óceániai térség szintén előnyösebb, mint a magyar.


Ha itthon megvan mindenetek, ha kellően kifizetődő és képzett életpályát tudtok biztosítani a gyereknek, akkor nem kell kiköltöznötök.

Ha szűkösen vagytok, ha nem tudtok külső körülmények miatt feljebb törni, akkor viszont tanácsos elgondolkodni egy ilyen lehetőségen, hisz a megfelelő körülmények - szülői otthon - adottak.


Kérdésedre felelve: Én nem mennék, semmiért nem hagynám hátra kis hazámat, de ez az én honvágyam és patriótizmusom. Minden ember másképp felelne erre a kérdésre. Ha a te helyedben lennék, akkor csak abban az esetben tudnék dönteni, ha a teljes életkörülményedet ismerném, jelenleg ez az információ azonban nem áll rendelkezésemre :)

2015. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
12%

"Nem pedig, hogy paranoiás vagyok vagy sem."


Nade ha szerintem paranoia most a haborutol felni, es csak emiatt nem koltoznek ki, akkor mit irjak?

2015. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
74%

Gondolkodás nélkül mennék.


Életem álma lejutni Új-Zélandra. Fél karomat odaadnám érte.

Irigyellek.. :(

2015. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
70%

Pont ma olvastam egy cikket a magyarországi helyzettel kapcsolatban, és ha tényleg van rá módotok(és a leirásból nagyon úgy tűnik), inkább menjetek.

Magyarországon a helyzet csak rosszabbodni fog, azon eu-s tagállamok közé tartozik, akikkel a szemetet takaritják fel illetve szivják fel.

Én Romániában lakom, közel a magyar határhoz, és nálunk is kezd kibontakozni a botrány, mert rengeteg bevándorlót akarnak telepiteni (menekülteket!) a megbeszélteknél. Csak a mi megyénkbe akarnak betelepiteni 600 embert...

A vicc az egészeben hogy a menekültek többsége férfi. Miért nem nő, vagy miért nem gyermek? vagy család? Miért pont férfi?

Megmondom őszintén, azért mert ezek nem menekültek, ők kiválasztottak arra hogy kirobbantsanak először polgárháborúkat, utána egy világháborút. Hihetetlenül hangzik, de ez igy lesz!!!!!

Ezekből a szenny országokból a leghamarabb el kell költözni, én is ezt fogom tenni a lehető leghamarabb.


Barátok... naigen... Megnézném én mennyire lennének azok a barátok segitőkészek baj esetén. Bocsi, de én már tapasztaltam :)

2015. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!