Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esteben mit tennétek?...

Ilyen esteben mit tennétek? Meglépnétek egy ilyen nagy dolgot?

Figyelt kérdés

A férjem a gyermekünk és én Magyarországon élünk. A szüleim Új-Zélandon, édesapám és édesanyám magyar-újzélandi állampolgár, ezáltal én is és a gyermekünk is.

A napokban elég sokat beszélgettünk skypon és ahogy ők is figyelik a jelenlegi állapotokat itt az országban és a környező országokban, nagyon rágják a fülem, hogy költözzünk ki mi is.

Sokat gondolkodunk a férjemmel ezen, hogy mitévők legyünk, hiszen itt a lakásunk a munkánk, barátaink.

Viszont ahogy az is lehet, hogy semmi nem fog kialakulni, lehet, hogy egy háború is kitörhet.

De a kérdés nem is igazán erről szól, hanem hogy ti ilyen helyzetben mit tennétek?

Meglépnétek ezt a költözést?



2015. szept. 14. 12:39
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Itthon is megvan mindenünk, nem azt mondom,hogy hű de nagylábon élünk de nemrossz a helyzet.

A házunk hiteles, ha kimegyünk ezt elötte mindenképpen el kell adnunk. Van pár megtakarításunk de azért oda pénz is kell.

Személy szerint én nagyon szeretnék vissza menni, hiszen nekem Új-Zéland is ugyanúgy a hazám mint Magyarország.

A férjemet jobban aggasztják a dolgok, hiszen ahogy te is írtad egy teljesen más kúltúra, közösség. És jelen esetben a föld másik felén is van.

Talán én is miatta hezitálok jobban.


A pókoktól nem kell tartani, vannak speciális erre kifejlesztett szerek amik távol tartják őket. Azt észre vettem, hogy nagyon sokan erre "rákapaszkodnak", hogy azért nem mennének oda mert sok a pók :)



Nem tudom másképpen elmondani és nem is szeretném, hogy elég csak annyit írni hogy te a bevándórlók miatt nem mennél.Pont. Nem kell tovább ragozni.

2015. szept. 14. 14:24
 32/46 anonim ***** válasza:

igen, mindenképp koltoznék!

én a mostani helyzet miatt a pesti lakásomat is árulom...Svájcban élunk, itt ugy érzem biztonságban vagyunk.. de ha a családom Uj-Zélandon élne, akkor bizony odakoltoznénk gondolkodás nélkul.

2015. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
36%

"Mint az ausztrál-brit-amerikai angol különbözik valamilyen szinten. Más a szleng, más a kiejtés. Ha megfigyelsz egy videót teljesen máshogy beszélik az angolt :)"


Tisztában vagyok az akcentusokkal. Az új-zélandi is nagyon különbözik az ausztráltól. Azért ha anyanyelvi szinten beszélsz, megértesz más akcentusokat is. Önéletrajzban sem sorolod fel, hogy értem a amerikai déli, bostoni, new york-i, bbc angol, cockney, ír, stb. akcentusokat. Sőt, ha egy francia vagy német beszéli akcentussal, azt is értem.


Fura volt, hogy kiemelted, azt hittem, valami őslakos nyelvről beszélsz.

2015. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Mindig így szoktam mondani, hiszen a három nyelvcsalád különbözik.
2015. szept. 14. 15:16
 35/46 anonim ***** válasza:
83%
Én mindenképpen mennék, főleg, hogy a szüleid is ott élnek, nem lennétek egyedül. Egy éves gyerek még bárhová beilleszkedik, most lenne jó mennetek, amíg még ilyen pici. Sulis gyereket már nehezebb kimozdítani.
2015. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Én mindenképp mennék! Nagyons zép környezet saját tengerparttal. Az egész élet egy nyaralás... Csak kiülsz a teraszra és kipihened magad. Magyarországon hol van ilyen lehetőség?

Bevándorlás vagy sem a helyzet egyre romlik. Régóta most a legveszélyesebb az Európai légkör.

Délről a bevándorlók áramlanak,aminek 30%-a menekült a többi gazdasági bevándorló és szélsőséges iszlamista...


Keleten is háború zajlik Európa területén. Az Amerikaiak és az oroszok is méregetik a farkukat.

Néhány szerencsétlen döntés és beindul aminek sosem szabadna.

Menjetek inenn.

2015. szept. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Mindenképpen. Egyetem után én is Új-Zélandon szeretnék élni. :)
2015. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
Én nem is gondolkoznék. 5 éve is mentem volna, nem csak a jelenlegi helyzet miatt.
2015. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Minden szépnek és jónak igérkezne, te ugyanugy a hazádban élnél, de a férjed, megszokná?

Tapasztalatból irom, mert én tudom,hogy mi az a keserves honvágy,még akkor is,ha családom van.Neked a szüleid is ott lesznek.

2015. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

A férjem szüleim már nem élnek.

Egy testvére van, vele tartja a kapcsolatot.

Bízom benne ha megyünk nem fogja borzasztó honvágy gyötörni.

Tegnap este is nagyon sokat beszélgettük, egyre jobban hajlik afele, hogy menjünk.

Bevallotta, hogy azért fél az új környezettől,a nyelvtől meg igazából az egésztől, hogy hiányozni fog neki itthon minden.

Mondtam neki, hogy mindenben segíteni fogom, ott leszek mellette.

Ha a házunkat sikerül eladni, lehetséges hogy még egy saját vállalkozást is tud indítani.

2015. szept. 15. 11:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!