Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy szülő így...

Normális ha egy szülő így viselkedik?

Figyelt kérdés
Beteg voltam a héten, szerencsére jobban inkább a hét elején, mivel már hétvégén kezdődött, de csak hétfőn mentem orvoshoz. Így egész héten anyuval voltam otthon, ő fordító, így saját idejét ő osztja be, otthonról dolgozik. Elkapta valoszinu a betegséget, fel is fázott, plusz tegnapelőtt megjött neki, és nagyon görcsölt. Tegnap és tegnapelőtt gyógyszerezett, egész nap feküdt, dvdztünk, pihentünk...ma reggel nagyi (anyu anyukája) felhívta, h mizu vele, s szólt, hogy átjön, s anyu be ne vegyen mégegy fájdalomcsillapítót. Ebéd után beállított egy üveg pezsgővel, amit fel is bontottak délben (!!!), s ketten megitták az egészet!!! Még nevetgéltek is. Sose láttam egyiküket se inni. Nagyon ledöbbentem, és szerintem nem normális, hogy egy anya igyon ha egyedül vigyáz a kiskorú gyerekére (decemberben leszek 18). Lehet minden nap ezt csinálja hogy fekszik meg iszik??? Beszéljek apuval? Mert mire este apu hazajött, addigra már nem volt a pezsgö hatása alatt.

2015. szept. 18. 23:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%
*volna
2015. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én nem látok abban semmi rosszat amit anyukád csinált. Attól hogy - majdnem felnőtt fejjel - beteg vagy, még nem kell melletted őrködnie. Egy dolog hogy te még nem láttad pezsgőzni, attól néha napján megihattak egy-egy üveggel a nagyiddal, sőt lehet hogy apukád is szokott velük inni néha. Lehet hogy valami jó dolgot ünnepeltek? De ha nem, az sem számít: időnként mindenkinek kijár egy kis lazítás. Ez még nem alkoholizmus. Nekem fura hogy egyből apukádhoz szaladnál, ahelyett hogy megbeszélnéd anyukáddal azt ami zavar.


Még valami: ha napi szinten ezt csinálná, már rég észrevetted volna rajta. És akkor sem a te dolgod lenne rendezni a dolgokat, hanem apukádé aki biztos hogy előbb észrevenné mint te ha baj van.

2015. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Igen, normális, az nem normális, ahogy te viselkedsz.

Te fordítva ülsz lovon, te azt csinálod amit mondanak /hisz kiskorú vagy, akire vigyázni kell :)/ de az anyukád a te jóváhagyásod nélkül megtehet bármit, akár tetszik neked, akár nem.

2015. szept. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem veszed észre, hogy saját magadnak is ellentmondasz?


1. "Beteg voltam a héten, szerencsére jobban inkább a hét elején" - "nem ezt vártam amikor beteg vagyok" Most akkor beteg voltál pénteken vagy sem?

2. "Lehet minden nap ezt csinálja" - "Soha nem csináltak ilyesmit" Most akkor mi van?


Tudod, te ki a kiskorú? Decemberben 18 leszel, ne hülyéskedj már? Ez meg pláne: "És lány vagyok, tudom milyen menstruálni" Tudod azt is, hogy mindenki másképp éli meg? 40 évesen is menstruáltál már? :)

Hisztis liba vagy!

2015. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
28%

Három éve nem láttam apám józanul...Mindíg két és fél liter sört iszik.Szerintetek normális hogy így viselkedik?

De tényleg én örülnék ha normális apám meg olyan anyukám lenne aki nem stresszel folyton..13L

2015. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem teljesen normális, ha valaki alkalomszerűen iszik.

Mivel ez volt az első eset, hogy láttad, hogy iszik, illetve most is az anyukájával csinálta, ezért feltételezhető, hogy alkalomszerű ivásról van szó. Nagyi azért mondta, hogy ne vegyen be több fájdalomcsillapítót, hogy nehogy az alkohol hatása keveredjen a gyógyszerrel.


Anyukád viselkedése teljesen normális, nem érzem felelőtlennek, ellenben a tiéd (az, hogy 1: ennyire zavar, ha valaki iszik, 2: hogy ennyire sajnálod mástól az örömöt, 3: hogy elvárod anyukádtól, hogy egy majdnem 18 évest pátyolgasson, aki már nem is annyira beteg), nem normális.

2015. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

#3: Fiatal- és gyermekkorú a büntetőjogban van. A polgári jogban 18 alatt kiskorú.


1-2 pohár pezsgőtől semmi baja nem lesz anyádnak. Egy 17 éves nem 2 éves, hogy egész nap fogni kéne a kezét. Minek kéne rád vigyázni? 2 hónap múlva nagykorú vagy :)


Tuti kamu, vagy a kérdező defektes.

2015. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, hú de nagyon javítgatni akar valaki. :) Képzeld, eddig is tisztában voltam azzal, hogy úgy van, ahogy leírtad, de próbáltam rávilágítani a kérdezőre, hogy azért ne viselkedjen már úgy, mintha valami 6-7 éves kisgyerek lenne, mert nagyon nem ugyanaz.
2015. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
szegeny anyuka... milyen maganak valo szivtelen lanya van.. az en anyukam es apukam minden este isznak 1-2 pohar bort hat hagy igyak felnött emberek
2015. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
18%
#18: Ha tisztában vagy vele, akkor ne írd azt, hogy nem kiskorú, mert az. Igaz, már nem sokáig.
2015. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!