Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy szülő így...

Normális ha egy szülő így viselkedik?

Figyelt kérdés
Beteg voltam a héten, szerencsére jobban inkább a hét elején, mivel már hétvégén kezdődött, de csak hétfőn mentem orvoshoz. Így egész héten anyuval voltam otthon, ő fordító, így saját idejét ő osztja be, otthonról dolgozik. Elkapta valoszinu a betegséget, fel is fázott, plusz tegnapelőtt megjött neki, és nagyon görcsölt. Tegnap és tegnapelőtt gyógyszerezett, egész nap feküdt, dvdztünk, pihentünk...ma reggel nagyi (anyu anyukája) felhívta, h mizu vele, s szólt, hogy átjön, s anyu be ne vegyen mégegy fájdalomcsillapítót. Ebéd után beállított egy üveg pezsgővel, amit fel is bontottak délben (!!!), s ketten megitták az egészet!!! Még nevetgéltek is. Sose láttam egyiküket se inni. Nagyon ledöbbentem, és szerintem nem normális, hogy egy anya igyon ha egyedül vigyáz a kiskorú gyerekére (decemberben leszek 18). Lehet minden nap ezt csinálja hogy fekszik meg iszik??? Beszéljek apuval? Mert mire este apu hazajött, addigra már nem volt a pezsgö hatása alatt.

2015. szept. 18. 23:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy anyukád meg a nagyid nem részegen duhajkodtak nálatok egy üveg pezsgő elfogyasztása után. :-)


Ennyi alkohol az emberek többségének még ahhoz is kevés, hogy becsípjen, nemhogy ahhoz, hogy berúgjon.


"Nem fogom fel el miért jobb, mintha bevett volna egy fájdalomcsillapítót?


Gondolom, egyrészt nem voltak már komolyabb fájdalmai, amik indokolták volna, hogy gyógyszert vegyen be, másrészt ezt valószínűleg nem feltételezed, de két pohár a pezsgő alkoholtartalma történetesen kevesebbet árt a májnak, mint a fájdalomcsillapítók nagy része, különösen a paracetamol tartalmúakat. (Ha gondolod, erről nyugodtan kérdezz meg egy orvost, ha adódik rá lehetőséged valamikor.)


Annyira túlzásnak tűnik a reakciód és irracionálisnak az aggodalmad, hogy bennem az is felmerült, hogy talán kamu a kérdésed.


Soha nem szoktál egyébként 17 évesen és 9 hónaposan egyedül, felügyelet nélkül maradni a lakásotokban, önállóan, nagykorú személy kísérete nélkül közlekedni a városban, vagy bárhol?

2015. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát te tényleg nem vagy tiszta. Úgy beszélsz mintha édesanyád ettől rögtön alkoholista lenne. Elmesélem neked h ha néha-néha iszik egy keveset az ember az teljesen normális. Nő létemre nagyon is jól esik nyáron egy hideg sör. És nem baszok be tőle, nem leszek alkesz. És ha gyerekem lesz akkor is meg fogom inni ha jól esik. Továbbá az sem jó ha valaki folyamatosan gyógyszerekkel tömi magát. SŐT..... Jah és mindenki másképp éli meg a menstruációt. Van aki szinte meg sem érzi, van aki pedig felkeni alig bír a fájdalomtól. Volt egy koleginám aki minden hónapban olyankor otthon maradt olyan szintű fájdalmai voltak. Nekem is volt már olyan hogy annyira begörcsöltem h majdnem összeestem munka közben. Tényleg nem értem miben látod a problémát. Ha 17 (majdnem 18) éves fejjel ilyen buta vagy, soká leszel te még felnőtt.
2015. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%
Köszönjük, hogy részletesen beszámolsz nekünk anyukád minden altesti gondjáról. Szóval felfázott és menstruál is. Mondd, te mit szólnál, ha anyukád írna ki helyzetjelentést a te alsó fertályodról..?
2015. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmanként némi alkohol közel sem annyira egészségtelen, mint minden nap gyógyszert kapkodni be. Ne legyél hisztérika, nevetségesen viselkedsz. Mindenki elmondja, hogy te látod rosszul a dolgokat, ennek ellenére szemellenzős öszvér módjára nem látod be, hogy ez a helyzet nem fekete-fehér.
2015. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Jah és felfázva voltál már. Az is tud ám igen durva fájdalmakat okozni.
2015. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért mennyivel furábban hangzana, hogy "egy aszpirin mellett beszélgettek és nevetgéltek"... :D

Nekem csak maga a pezsgő a fura, nálunk a beteg pálinkát meg forralt bort iszik :D A fájdalomcsillapítónál ezerszer jobb megiszogatni egy kis valamit.

De nem értem a hozzáállásod.. Mit kell rád vigyázni 17 évesen???

Miért ne ihatna meg felesben egy pezsgőt nagyiddal? Ha minden nap vedelne, akkor érteném a hisztit, de egyszerűen fel nem tudom fogni, mi bajod van.

"Lehet minden nap ezt csinálja hogy fekszik meg iszik??" Nem gondolod, hogy annak lennének jelei?

Beszélhetsz apuddal, de szerintem ki fog röhögni.

2015. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
2%
Vigyázni valóban nem kell már rád, de tudom milyen az ha a saját anyukád inni látod, még akkor is ha csak egy-egy alkalomról van szó. Olyan mintha a tekintélyét vesztené el előtted. Én se akarom látni így soha.
2015. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!