Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudtok példát arra, amikor az...

Tudtok példát arra, amikor az anya magához láncolta a felnőtt gyerekét, aki később sem tudott leszakadni róla? Milyen extrém esetek akadnak? Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
2015. szept. 22. 13:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a volt párom. Nemrég szakítottunk. Ez alapból hosszú sztori, de a rövid tömör lényeg: náluk laktam 2 évig, az anyja konkrétat nem tudott belém kötni soha, de minden másba igen: hogy mosogatok, hogy kockázom a krumplit, hogy főzöm a tésztát, milyenre vágom a sajtot, stb. 2 év után elértem arra a szintre, hogy elég. A volt párom folyamatosan veszekedik az anyjával, mert az folyton ugráltatja otthon van egész nap, nem csinál semmit, konkrétan kenyérét nem megy be. Megvárja míg a fia hazaér a melóból és akkor kell bevinni kenyérért, ennivalóért. Nem takarít, egy mocsok a ház. De még csak nem is főz, múltkor is 1 hétig kellett enni a rántott húst. Megmondtam, hogy külön akarok menni, ígérte is hogy jön utánam, de végül nem lett a dologból semmi, mert "nem áll készen a külön életre." Pedig kettőnknek több mint 300ezer ftos bevétele lett volna, röhögve fent tudtunk volna tartani egy albérletet. De mondtam is neki, hogy akkor maradjon otthon a retekbe, egye az egy hetes rántott húst, 5 napos paprikás krumplit és társai. Ja, a szobáját pedig anyucival újította fel nekem beleszólásom sem volt, még a ruháim is elrendezte az anyja úgy, ahogy ő jónak látta. Bevallotta, hogy neki sem jó otthon, sőt a sógoromnak és apumnak panaszkodott az anyjára, és hogy utál otthon lenni, de a kényelem mégis fontosabb, hisz hiába múlt el 25 éves, az anyja főz-mos rá, az anyja takarítja a szobáját, viszi ki a szennyesét, meg a szemetet a szobából.
2015. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Távoli rokonainknál történt egy ilyen. Anya a két fiával. Minden nőt elmart mellőlük. Az egyik fiú majdnem megnősült de anyuka addig addig mondogatta hogy nem hozzá való a lány, amíg lemondták az esküvőt. A végeredmény 2 alkoholista, azóta már meghalt fiú és egy jelenleg 80 felett járó öregasszony család és unoka nélkül. Hogy miért tette nem tudom, talán nem akart egyedül maradni és ezt az önző módot választotta megoldásképp. Másrészt viszont elég éles kritika fogalmazódik meg bennem a két fiút illetően. Engem nagyon tiltott a családom anno a férjemtől, de a sarkamra álltam és léptem. Kettőn áll a vásár én úgy gondolom. Csak avval lehet ezt megtenni aki hagyja.
2015. szept. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is a hibás nevelésből fakad az akaratgyengeség. Volt egy ismerősöm, akinek annyi domináns volt az anyja, hogy mellette soha nem tudta érvényesíteni az akaratát. Ez már a nevelés kezdeténél eldől. Szerintetek az mennyire normális, hogy egy anya keres állandóan munkát a felnőtt fiának? Elküldte a gyereke jelentkezését különböző munkahelyekre (tanári pálya) anélkül, hogy megkérdezte volna a fiát. Szerintetek ez az anya szerepe felnőttkorban is?
2015. szept. 24. 12:12
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben az anya szerepe az hogy önállóságra nevelje a fiát de ez... teljesen életképtelenné teszi a saját gyerekét, az önző céljai miatt... mert nehogymár megnősüljön a kicsi fia ugyebár.
2015. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!