Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám egyszerűen nem ért...

Édesanyám egyszerűen nem ért meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyám szerint minden modern dolog hülyeség. Gondol itt az okostelefonomra, a számítógépemre, az internetre. Engem már nagyon zavar, hogy akárhányszor egy hosszú iskolai nap után leülök játszani, mindig azzal jön, hogy pihenjek inkább. Számomra nem a semmittevés számít pihenésnek, jobban érzem magam, ha leülhetek egy-egy videójátek elé. Szerinte ez már függőség. Középiskolába járok nyelvi előkészítő osztályba, és nincs sok tanulnivalóm, ezért ülök le huzamosabb időre a gép elé játszani. Ő csak azt látja, hogy nyomkodom azt az izét (okostelefon), meg bámbulom a monitort. Egész nyáron azt hajtogatta, miért nem megyek ki kapálni meg gazolni a kertbe.(vidéken lakunk) Akárhányszor felmegyünk Budapestre (eegészségügyi gondjaim miatt), mindig szidja a léhűtő pestieket, mert ahelyett, hogy otthon főznének vagy dolgoznának, csak a kávézóban ülnek és mobiloznak. Nem képes felfogni, hogy ez már nem az a világ amiben ő felnőtt. Mással nincs elfoglalva, csak a kerttel, a főzéssel, és az időjárással. Sajnos nem tudom vele megbeszélni rendesen+ mert oda lyukadunk ki, hogy nem kellene annyit gépeznem. (Azért ez már nevetséges ) Szóval hogyan értethetném meg magam vele?
2015. szept. 26. 20:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
31%
Nyugottan lepontozhattok, de én simán ráhagynám, vagy ha összevesznénk simán hozzávágnám, hogy maradi. De ha leülnétek ketten a gép elé játszani vagy csak őt leültetni. Sok kapu.-s játék van
2015. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos mondtam már neki, hogy haladjon a korral, de azt.mondta nem érdekli a gépezés. Fe persze Szulejmánt néni a neten az jó...
2015. szept. 26. 20:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg egyszer, nem akar-e valami növényt vagy magot venni a Vaterán, vagy mutass meg neki valami olyat, ami érdekli (a Szulejmánon kívül), biztos meg fogja érteni.
2015. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Te venni neki ööö, szótárat.
2015. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak az a gáz, hogy mindig akkor akar internetezni, amikor én ott ülök és játszok. Hiába mondom neki, hogy nem tudok kilépni, ő rávágja: sose engedsz oda a géphez! És megint én vagyok a hibás...
2015. szept. 26. 21:14
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Kétlem, hogy tudnál már rajta változtatni. Nekem a nagymamám volt ilyen, a nagybátyámat rendszeresen szidta, hogy 8órás gyári meló és 1,5 óra utazás után nem kapál/gyomlál minden nap, meg nincs a kertjükben rengeteg virág, a nagynéném nem is ismeri fel őket; meg mindig azzal jött, hogy a bácsikám csak aluszik. Megjegyzem dolgoztak ők a kerttel is, volt termény meg baromfi, csak a nagyi szerint aludni nem szabad, max pár órácskát késő éjjel és kora hajnal között.
2015. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá. Nem éri meg felidegesítened magad ilyesmin.



Mellesleg a pestiek is foznek és dolgoznak!

2015. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sokan csinálják azt mint Te, de ettol fuggetlenul aki az információs forradalom elott szocializálódott az tisztán látja, hogy mennyire nyomik vagytok. Nyílván anyukád szeret téged és szeretne kizokkenteni ebbol a bazári felszines életvitelbol, dehát azt ugye nem konnyu, mert így élni egyszeru, megeroltetés nélkuli és végul is olcsó. Garantálom, hogy idovel visszafejlodnek a szociális kapcsolataid mert pl. Egy fészes lájktól sokkal fárasztóbb felkelni és találkozni emberekkel és ahelyett, hogy te csinálnád a világot, sokkal kényelmesebb szórakozni a tartalmakon. Na meg biztonságosabb is. Meg sokkal nyomibb dolog is.
2015. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Még mindig megy a tévében ez a Szulejmán?
2015. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy csak a géppel van gondja, inkább az elfogadásoddal. de hogy mit lehet tenni azt nem tudom. élni a saját életedet keresni valakit aki szeret tanulni megfelelő állást keresni és függetlenedni tőle.

más tippem nincs

2015. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!