Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám egyszerűen nem ért...

Édesanyám egyszerűen nem ért meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyám szerint minden modern dolog hülyeség. Gondol itt az okostelefonomra, a számítógépemre, az internetre. Engem már nagyon zavar, hogy akárhányszor egy hosszú iskolai nap után leülök játszani, mindig azzal jön, hogy pihenjek inkább. Számomra nem a semmittevés számít pihenésnek, jobban érzem magam, ha leülhetek egy-egy videójátek elé. Szerinte ez már függőség. Középiskolába járok nyelvi előkészítő osztályba, és nincs sok tanulnivalóm, ezért ülök le huzamosabb időre a gép elé játszani. Ő csak azt látja, hogy nyomkodom azt az izét (okostelefon), meg bámbulom a monitort. Egész nyáron azt hajtogatta, miért nem megyek ki kapálni meg gazolni a kertbe.(vidéken lakunk) Akárhányszor felmegyünk Budapestre (eegészségügyi gondjaim miatt), mindig szidja a léhűtő pestieket, mert ahelyett, hogy otthon főznének vagy dolgoznának, csak a kávézóban ülnek és mobiloznak. Nem képes felfogni, hogy ez már nem az a világ amiben ő felnőtt. Mással nincs elfoglalva, csak a kerttel, a főzéssel, és az időjárással. Sajnos nem tudom vele megbeszélni rendesen+ mert oda lyukadunk ki, hogy nem kellene annyit gépeznem. (Azért ez már nevetséges ) Szóval hogyan értethetném meg magam vele?
2015. szept. 26. 20:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Személy szerint nem is vagyok Facebook függő, csak a barátaimmal szoktam beszélgetni minden nap, inkább játszani szeretek (ez kapcsol ki egy nehéz nap után). Anyámnak meg ha kérdi, hogy milyen napom volt, azt mondom, hogy elfáradtam. Erre ő azt feleli, akkor ne ülj a mellett a sz@r előtt, hanem feküdj le a aludni.
2015. szept. 26. 21:47
 12/12 A kérdező kommentje:
Szeretni meg szeret engem, de sokszor egymást borítjuk ki. A világból azért nem rohannék ki miatta.
2015. szept. 26. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!