Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg hálátlan és elviselhet...

Tényleg hálátlan és elviselhetetlen lennék emiatt?

Figyelt kérdés

A szüleimmel mindig is rossz volt a viszonyom, sosem támogattak semmiben, valójában még egy légtérben sem bírok velük megmaradni. Ennek ellenére anyám állandóan jönni akar velem meg a párommal majdnem mindenhová, visszük vásárolni, kirándulni havi rendszerességgel. Persze az üzemanyagba, semmibe nem ad bele, pedig sokáig munkanélküli, előtte meg diák voltam, a párom állt mindent, az övé volt a kocsi, ő tankolta, stb., de így sem. Most már nekem is van autóm, most azzal járunk gyakrabban. Múlt hónapban elvittük őket kirándulni, igaz, ők fizették az ebédet, de az üzemanyag többe került. Véletlenül nálam maradt anyámtól 5000 ft, majd pár nap múlva visszahallottam, hogy milyen sunyi vagyok, hogy nem adom vissza. Erre visszaadtam 10 ezret neki, hogy adja fel a 3000-es telefonszámlám (hozzá gyakran bejár a postás, én nem találkozom vele), plusz ott az 5000 ft-ja. Aztán elvittük bútort nézni vagy 70-80 km-re innen, a páromat kéregette, hogy menjen ki vele még egyszer az egy szem szabadnapján a héten, és hozza el neki a megvett bútort, erre már nemet mondtam. Nagy nehezen elment apámmal és elhozták ők, de ezt vagy már 10x a szememre hányta. Később is többször elvittem vásárolni, vagy ha nem is jött, mindig elmondta nekem, most hozzak ezt, hozzak azt (csak neki, én semmiből nem ettem, semmit nem használtam), volt,hogy fél órát a várost jártam egy cuccáért kocsival, mert kell a fogyókúrájához. Mivel már sokezernyi cuccot kifizettem neki, az árát meg nem adta oda, eldöntöttem, többet nem viszem sehova, nem veszek neki semmit, ottvannak a testvéremék, nekik meg csak adja a pénzt és semmiben nem segítenek. A házában vagy fél éve el van törve a wc ülőke, azt is megmondta, ha nekem nem tetszik vegyem meg én, én is használom?!

Pár hét múlva viszont megy külföldre. Szólt (nem kért!), hogy ki kell vinni az állomásra, méghozzá az én kocsimmal, mert autópálya matrica kell, és az csak az enyémen van. Az állomás 100 km-re van innen, 1,5-2 óra az út. Mivel előtte nap a párom megy egy interjúra 350 km-re innen, megkértem anyámat, szóljon, mikor megy a vonat, hogy úgy készüljünk. Erre kiderült, hogy este 10 után megy a vonat. Én finoman megkértem, hogy rakják át korábbra, mert csak 2 nap szabadságot tudtunk kérni az, interjú napját és az ő utazásának napját és nem akarok úgy 100 km-t utazni, hogy másnap hajnalban megyek dolgozni. Erre kiakadt, hogy nem kell őt elvinni, tőlem nem kell a segítség, én úgysem vagyok jó semmire, de tőlük se várjak semmit ezután. Azóta is odaszúr mindig valamit, pl. hogy apám életében 2x segített az autóm ügyében vagy hogy kivitte egyszer ők is a repülőtérre (az én kocsimmal, az én benzinemmel, úgy, hogy direkt a munkájukhoz igazítottam az utazást, hogy teljesen ráérjenek). Én meg szabit kértem az utazása miatt, csak annyit kértem, ne este későn menjenek, erre ezt kapom.

Tényleg én vagyok a hálátlan? Tényleg nekem kell ugranom egyszerre, munka ide vagy oda? És a párom családja miért nem problémázik, ha pl a párom nem tudja elvinni munka miatt a nagyanyját orvoshoz, ő miért érti meg, miért nem akad ki és az én szüleim mit hisztériáznak?


2015. aug. 22. 11:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, a párom családja is ugyanúgy elvitt volna a repülőtérre, segített volna a kocsival, csak anyámék úgy tettek, mint akik szívesen segítenek. De többet se nem kérek, se nem adok semmit, nekem nem hiányzik ez. Nem vagyok taxiszolgálat. Anyám volt, hogy 12-3 éves koromban a szomszéd faluban lévő állomásról, 20 cm-es (letakarítatlan) hóban hazagyalogoltatott, mondván, ő nem fog értem futkározni. Az egyetem alatt is végig probléma volt neki, ha el kellett értem jönni az állomásra. Volt, hogy engem meg a testvéremet kitettek a városban, 50 km-re innen, mondva, hogy az egyik falubeli néni fizet nekik, hogy hazavigyék őt meg a családját, és többen nem férünk el a kocsiban, mi jöjjünk haza vonattal, mert mi nem fizetünk, ők meg igen. Én meg itt taxist játszok neki.
2015. aug. 22. 11:15
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is tudod a választ. Csodálom a kitartásod, én már rég elküldtem volna melegebb éghajlatra. Nem kell vele foglalkozni, ha ilyen. Hasonló rokonom nekem is volt, csak kihasznált, de úgy,hogy én ne vegyem észre, de mindenki másnak panaszkodott rólam. Amikor megtudtam megkérdeztem tőle és a képembe mondta, hogy én csak erre vagyok jó. Asszem már 6-7 éve nem is beszéltem vele azóta, de sokkal jobb is így. Te meg ne hagyd magad, mert ez már nem állapot.
2015. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A testvérem és apám is nekem támad ilyenkor, egyedül a párom érti meg, miről beszélek. Persze a testvéreméket nem kéregette, hogy hozzák el a bútort, velük nem megy vásárolgatni, őket nem kéregeti, vigyék ki az állomásra, ők csak kapják a rengeteg gyerekcuccot a gyereküknek, kapják a pénzt a házukhoz, megy nekik apám segíteni a kőműves munkákban. Mégis ők a jók. Nem értem... szomorú vagyok, hogy ilyen családom van, de ilyenkor direkt még bűntudatot akarnak kelteni bennem, milyen rossz ember vagyok.
2015. aug. 22. 11:41
 4/16 A kérdező kommentje:
Pár hónapja volt, hogy anyám el akart jönni velünk kirándulgatni, vásárolni, erre szóltam neki, hogy kettesben akarunk menni a párommal, mert kettesben szerveztünk programot magunknak. Erre hetekig ezt hallgattam a testvéremtől, apámtól, anyámtól, hogy micsoda egy bunkó szemétláda vagyok, miért probléma nekem anyámat is elvinni, menjünk máskor kettesben. Azóta nemet sem merek neki mondani, csak bólogatok, mintha a főnököm lenne kb.
2015. aug. 22. 11:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog:

1. Csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát.

2. Én ezt a helyedben nem nevezném családnak.

Engem apám és az unokatesóm vertek át, használtak ki és szidtak egyfolytában. Megszakítottam minden kapcsolatot velük. Sokan mondták, hogy bocsássak meg nekik ,,mégis csak az apám,, meg hasonló szövegekkel. Aki nem látja és nem éli át az nem tudja mi szenvedésen mentem át miattuk és soha többé nem szeretném, ha közöm lenne hozzájuk. Ha valaki előjön ilyenekkel, akkor meg szépen eligazítom. Persze azok ketten azóta is hazudnak össze vissza, hallom a pletykákat, de nem érdekel. Én és azok akiket szeretek tudják mi az igazság és ennyi nekem elég.

Szerintem te is szüneteltesd egy kicsit a kapcsolattartást és ne érdekeljen mit gondolnak rólad.

2015. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig itt neked kell a sarkadra állnod. Tudom milyen az, mikor az anyád mindenért próbál benned bűntudatot kelteni, mikor ő volt a hülye. Én ezek után egy darabig a telefont sem venném fel nekik, nem hogy még lessem a kívánságaikat. Ha nem látják be és nem kérnek bocsánatot, amiért ilyen aljasok veled, akkor szomorú, de én lényegében megszakítanám velük a kapcsolatot. Egy ilyen szintű stresszforrás senki életébe nem hiányzik.
2015. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos majdnem minden nap találkozom vele, mivel közel lakunk egymáshoz. Igaz, költözni tervezünk a párommal, remélem, összejön. A bűntudatkeltés pedig talán azért is esik annyira rosszul, mert az egész család képes nekem támadni és anyámat védeni. Csak azt tudnám, miért nem cipelik ők őt mindenhova, miért tőlem várják. És ha annyira természetes, hogy taxist játszok neki, miért nem játsszák ők is ezt.
2015. aug. 22. 12:07
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Add át a stafétát annak aki fúj rád. Hordja ő,és utána legyen ő a szar szemét.
2015. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Biztos èn vagyok a hülye, de èn a szüleimnek mindig segìtek. Ennèl sokkal több mindent mint amit te. Pènzt màr nem tudnàm megmondani, hogy mennyit adtam es sohasem kèrtem vissza. Pedig èn is tudnàm hova tenni, elhiheted.
2015. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es, de feltételezem, a te szüleid bármikor bármiben segítenének neked. Nem raknának ki az út kellős közepén, hogy te most mehetsz, amerre látsz, csak mert egy idegen adott 5 ezer ft-ot, hogy hazavigyék. És fogadok, édesanyád nem is követelőzik tőled, hanem maximum szépen megkér és megköszöni a segítséget. Az enyém meg csak elvár, követelőzik, a szívességeket leszámítva meg tojik a fejemre, csak a testvéremékkel foglalkozik. Csak akkor keres, ha kell neki valami.
2015. aug. 22. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!