Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elköltözni itthonról...

Szeretnék elköltözni itthonról. Kijönnék a fizumból egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, jelenleg a szüleimmel és a húgommal élek, de szeretnék elköltözni. Belefáradtam abba, ahogyan apám és a húgom viselkedik. Egyszerűen elegem van, hogy hülyének és cselédnek néznek. Elvárják, hogy az Ő mocskukat takarítsam, vesemedence gyulladással, majdnem 40 fokos lázzal fekszem most itthon, tegnap, tegnap előtt nem voltam dolgozni. Mikor hazaértek, leordították a fejem, hogy miért nincs kitakarítva pl húgom szobája, amikor konkrétan alig bírok kikelni az ágyból. A közös helyiségekben, konyha, macska helye, fürdőszoba azt megcsináltam, ahogyan tudtam, elmosogattam, leszedtem a megszáradt ruhát, felsöpörtem, elindítottam egy adag ruhát, egyedül főzni nem bírtam és elmenni bevásárolni. Édesanyám is dolgozott tegnap délután 4-ig, megpróbáltam mindent megcsinálni, amit bírtam. Egyébként minden nap így van, én úgy érzem kihasználnak . Húgom is dolgozik már, hazajön és leül nyomkodni a telefonját. Egy fűszálat nem tesz odébb. Eszébe nincs besegíteni a házimunkába, sőt elvárja, hogy én csináljam meg, de nem értem mi jogon. Apám ugyanez. Jelenleg vezetni járok, csinálom a jogsit, de mivel autóm nincs és ha elköltöznék sem lenne, halasztanám, ha szükséges. Sikerült egy jó és biztos munkahelyet találnom, ami mellett tanulni is lenne időm akár, mert szeretnék majd, 6 órába vagyok és nettó 120-at kapok. Sajnos dohányzom, plusz ugye bérlet, telefonszámla, néha-néha fodrász, max egy gél lakk körmösnél, de semmi extra dolgokra nincs szükségem. Mind a ketten haza adunk, 30 ezret, plusz ha kell akkor bevásárolunk, mosópor, sampon, tusfürdő meg ilyenek. Így jól kijövök anyagilag, mert mindig marad pluszom hónap végén, ezért is kezdtem el a jogsit. Találtam kiadó egy szobás lakásokat, pl. bérleti díj+rezsi fix 50000. Vállalnék hétvégi munkát is vagy valami plusz melót. Szerintetek megpróbáljam vagy esélytelen?

Köszönöm az elolvasást és a válaszokat!


21L



2015. szept. 26. 16:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%

Vidéken élsz vagy Budapesten?


Akárhogy is, talán egyedül nem tudsz lakást bérelni, de szobát igen, azokból is lehet igényeset kifogni normális lakótárssal - a mostani szitunál mindenképpen jobb lenne.


És ha minden kötél szakad, még mindig el tudsz menni 8 órában is dolgozni.

2015. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ja egyébként tudok főzni, sütni, szeretek takarítani szóval így ezzel nem lenne gond! :-)
2015. szept. 26. 16:25
 3/37 anonim ***** válasza:
19%

"tudok főzni, sütni, szeretek takarítani "

férfiaknak álomnő... :D

2015. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Budapest. Nézegettem, illetve nézegetem.

Én nagyon szívesen elmennék 8 órásba, de mindenhol magasabb iskolai végzettséget és sok-sok év tapasztalatot kérnek ebben a szakmában. :-) Iszonyú szerencsém volt ezen a helyen, mert csak adminisztrátort kerestek, amolyan "mentő mellény volt", mert nem találtam mást. Szakközépiskolába jártam, szakmai érettségim van, ügyvitel. A mostani helyemre 4 órásnak vettek fel, de átvettek 6 órába, mint műszaki asszisztens. Megpróbálok beszélni a főnökkel, hogy esetleg nem-e lehetne, egy próbát megér. :-)

2015. szept. 26. 16:29
 5/37 A kérdező kommentje:
3, egyedül vagyok, mint a kisujjam! :-D
2015. szept. 26. 16:30
 6/37 anonim ***** válasza:
75%

Az irasod ketharmada felesleges amugy.

Igen, kijonnel a fizudbol. Probald meg, hajra!

2015. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Gondoltam felvázolom a helyzetet, hogy miért is szeretnék lépni! Köszönöm egyébként!
2015. szept. 26. 17:01
 8/37 anonim ***** válasza:
12%

Hol kapsz te 120-at 6 órában?

Ne haragudj a kérdésért, csak én 8 órában kapok 79 ezret, és bárhol próbálkozok nincs jobb munkahely.

Nagyon kíváncsi vagyok. :/

22N

2015. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
34%

ja most látom hogy irtad is :) bocs

22N

2015. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pesten az albérlethelyzet sajnos nem olyan rózsás, mint gondolná az ember... Az a "találtam egyszobás lakásokat 50000-ért" honnan van, netes ingatlanoldalakról? Mert akkor felejtsd el. Sok a gazember ingatlanos, aki felrak vonzó lakásokat, aztán amikor felhívod, közli, hogy "az már nincs meg, de fáradj be az irodába, mutatok hasonlókat", az irodában meg szembesülsz vele, hogy csak akkor kapsz címlistát, ha befizetsz 8000 Ft-ot, a címlistán pedig kamu címek vannak (amiket netről szedtek össze a tulaj tudta nélkül és ezer éve ki van adva...) Vagy két éve már ez megy, de lehet, hogy régebb óta, én is azt hittem, hogy sok olcsó lakás van Pesten, de 90%-a átverés. 80.90 + rezsi alatt akkor találsz Pesten ingatlant, ha mákod van, vagy ha a gettóban van. Lassan már a társbérleti szobák is 60-ért mennek... De remélem, sikerül találnod, csak hát a fizetésed nagy részét csak akkor érdemes ráköltened, ha tényleg utálsz otthon lakni.
2015. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!