Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy 20 évesen...

Normális, hogy 20 évesen nincs otthon magánszférám?

Figyelt kérdés

Anyunak az a véleménye, hogy egy család vagyunk, nincs mit szégyellnünk egymás előtt. Ez bizonyos fokig igaz is, nem csinálunk gondot abból, ha például fürdés közben a másiknak kell valami a fürdőszobából. De kopogni még a 20 év alatt egyáltalán nem hallottam. Ha akár csak tanuláshoz becsukom az ajtómat, jön és kinyitja, hogy "miért csuktad be"? Mondom, hogy azért, mert hangos volt a tévé (ez csak egy indok a sok közül, miért ne csukhatnám be az ajtómat akármiért?) és rögtön jaj hát akkor lehalkítja, csak ne csukjam be. De miért?? Ha meg megmondom neki, hogy azért mert egyszerűen elvonja a figyelmem, hogy látom és hallom mászkálni, pakolászni, főzni, akármit csinálni, akkor jaj bocsánat, hogy él. Nem értem, hogy ez mire jó. Esténkènt állandóan anyaszült meztelen mászkál a lakásban, vizsgálgatja magát és sokszor még amikor a barátom itt van is egyszál pólóban meg bugyiban flangál. Jó, nem ìgy jön ki beszélgetni, de ha kiszalad valamiért, akkor nem vesz fel plusz ruhát. Nagyon ciki. Most meg csomószor már a wc-re is benyit mikor bent vagyok, mert nem látta h bejöttem (a lámpafèny is abszolút látható egyèbként. Mit csináljak? Nem érti, hogy nekem ez miért probléma!


20L


2015. okt. 8. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

veszel zárat az ajtódra és raksz a fürdőszobába is egy riglit. ha háborog, akkor elmondod neki, hogy zavar, hogyha ràdnyit. sztem teljesen érthető az indoklás .

vagy elköltözöl.

más megoldás nem nagyon van

2015. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel nincs mit tenni, megérteni úgysem fogja, szóval a zár a megoldás. Én is mindig zártam az ajtókat... pedig hozzám nem olyan ritkán nyitottak be, de az is nagyon zavart.
2015. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Két irányból lehet nézni ezt a dolgot, az egyik anyukád irány,a gondolom míg kisebb voltál nem volt ez probléma,ő megszokta, hogy állandó kontroll alatt vagy amolyan Nagy Testvér módjára.


Te elkezdtél nőni, 20 éves vagy, teljesen természetes, hogy kezd szó szerint tágulni az élettered, a privát szférád.


Általában ilyenkor szoktak a fiatalok rövid időn belül vitorlát bontani és akkor inkább kicsit szűkösebben, de jóval szabadabban élni.

2015. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen szülők szoktak belebetegedni, ha a gyerekük elköltözik, majd hív naponta 3x hogy mindent tudjon rólad.


Én is azt javaslom, hogy tegyél riglit az ajtódra, illetve beszélgess vele, hogy ez neked nem ok, felnőtt ember lettél és nem akarod megkockáztatni, hogy kínos helyzetbe kerülj a barátoddal.

2015. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem normális. Pláne, hogy barátod van, de amúgy sem.

Az ajtót én is becsukom, ha koncentrálni akarok, pedig alapesetben nem zavar, ha a párom (mert én már vele élek) bejön. Záram is van, jó az, bár szinte sosem használom. Nem tudom, hogyan élnek azok, akik egy szobában laknak (bár a régiek is úgy éltek), nekem alap a saját szoba, saját számítógép, saját erősítő és hangfal.


Vennék zárat vagy riglit. S nem hivatkoznék tévére, megmondanám, hogy kell a különlét, csukott ajtóval.


A legtöbben szerintem alapból megértik az ilyesmit, anyád egy kicsit durva eset.


Az alulöltözöttség engem speciel nem zavar, bár megértem, hogy Téged a barátod előtt igen.

2015. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mar az sem lenne normalis ha 10 evesen nem lenne maganszferad, nemhogy 20 evesen.


Anyad kontrollmanias. Sok mindent nem tudsz csinalni, koltozz el minel hamarabb, lehetoleg jo messze, hogy ne tudjon beallitani varatlanul.

2015. okt. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó... baromság. Le kell ülni vele komolyan és megbeszélni.
2015. okt. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!