Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem megoldás, de belefáradtam...

Nem megoldás, de belefáradtam már ebbe, furdal a lelkiismeret de tehetetlen vagyok már?

Figyelt kérdés
16 éves lányommal sose volt felhőtlen a viszonyom. Apjával jól ki jön(mi elváltunk), 2 hetente látják egymást, de tulajdonképpen bármikor feljöhet hozzá. Csakhogy a lányom anorexiás-bulimiás. 14 évesen derült ki, éheztette magát, elvittem orvoshoz, próbáltam vele beszélni, pszichoterápiára járt, jobban lett. Egy ideje észrevettem hogy hánytatja magát, újra sovány, kb 40kg körül lehet 175cm magasságához, csont és bőr. Apjával beszéltem, tudomást sem vesz erről, szerinte nincs semmi baja, most tini, akar tetszeni a fiúknak, meg mikor vele van normálisan(talán sokat is) eszik. Igen ám, csak mikor hazajön az apjától ezt mind kihányja, de az apja erről sem szeretne tudomást venni.
2015. szept. 5. 13:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Apját Isteníti, engem utál. Akármiről próbálok vele beszélni, elutasító, "hagyjál már, ne nyagass, ne vagyok már gyerek, semmi közöd hozzá".Ez megy 3 hónapja. Én sokat dolgozom, nem vagyok itthon sokat, nem tudom ellenőrizni folyamatosan. Leülni, hogy együtt étkezzünk vagy beszélgessünk szinte lehetetlen, ha itthon vagyok ő bemegy a szobájába és egész nap gépezik vagy tanul(nagyon jó tanuló). Szorgalmasnak nagyon szorgalmas, segít amiben tud, háztartás, főzés, takarítás, szóval nem lusta.

A veszekedések szinte már mindennaposak, inkább nem is kérdezek már semmit, mert abból is vita lenne.

Pszichológushoz kértem menjünk el, nem működik együtt, ő nem bolond nem jön és kész, menj te-ez a válasza rá mindig. Sajnos én is érzem, hogy kezdem feladni már, kezdek belefáradni ebbe az értelmetlen harcba, pedig tudom, hogy nem szabadna.

Gyötör a lelkiismeret, hogy valamit nagyon elrontottam, rossz anya vagyok.

2015. szept. 5. 13:47
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

légy drasztikus, költöztesd el pl apukához.

majd az élet megkomolyítja.

ha hazamegy látogatni ne is főzz neki.

majd megtanul tisztelni azzal, hogy nem tehet meg indent ellened.

2015. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem kérni kell, hogy menjen el, hanem utasítani. 16 évesen nincs joga és módja se legyen neked nemet mondani. Kezelésre szoruló életveszélyes beteg, akinek te vagy az anyja és te vagy érte felelős. Neki az orvoshoz menetel kérdésében nincs döntési joga.
2015. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 szántóvető ***** válasza:
4%
elköltözhetett volna az apjához vagy betehetted volna intézetbe,talán megjött volna az esze.most már késő,sodródsz az árral,mást nem tehetsz.magaddal törődj inkább,úgyis egyedül maradsz nemsokára.
2015. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
A gyerek ÉLETE a tét. Beszélj az apjával, ha kell, vonszold el egy orvoshoz, aki megérteti vele, hogy ebbe bele is halhat a gyerek, működjön együtt abban, hogy legalább egy kivizsgálásra menjen el veletek. Most nem számít, ti ketten milyen viszonyban vagytok, mennyi munkád van, nem számít semmi, csak az, hogy a gyereket kezeljék, amíg nem késő. Hátha kettőtökre jobban hallgat, amíg ki tud benneteket játszani egymás ellen, addig semmire sem fogsz menni vele.
2015. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
Telefon hangrögzítőjével felvenni a mosdó elől a kihallatszó hangokat, és elküldeni apukának, hátha a sokkterápia hat?
2015. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
vidd el orvoshoz? miért kened az apjára? te is ugyanúgy a szüleje van,jogod van elvinni ha úgy látod baj van..
2015. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Pontosan mi a kérdésed, mi nem megoldás?

Orvoshoz simán elviheted, még kiskorú, de mondjuk sok értelme nincs, hiszen amíg nincs betegség tudata, az se fog használni. Az anorexia nagyon nehezen gyógyítható és kizárólag akkor, ha a beteg is akarja. Az, hogy az apahoz költözzön nem megoldás, ha egyszer nem vesz tudomást a problémáról, nem fog segíteni. Esetleg valaki olyan az életében, akinek a véleménye nagyon fontos a számára?

2015. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nezd ha apukával anyira jo a kapcsoltatuk,akkor miert te neveled?


Nem roszbol irom,de veled egy normalis szot nem tud váltani a 16eves lányod,apukával jo kapcsolatban vannak ott eszek rendesen stb ott mas arcat mutatja mint neked.

Akkor ha apuka nem hajlando segiteni neked illetve "a lányának"akkor nevelje ő es meglátjuk ott minden rendbe lesz e a lanyodal es a jo kapcsolat meg e marad??



Kérdez rá a lanyodtol is "nem kell felni tole illetve a veszekedestol"legy hatarozattabb!


Mi az oka hogy normálisan válaszolni sem tud neked?es ha nem érzi jol magát akkor elkoltozhet qz apukajahoz,mert igy én is tönkre megyek hisz nem tudjuk a problémáidat megbedzelni segitseget sem fogadsz el,es csak én őrlődok hogy mi lehet a problema?igy mond el neki hatha megérti,hogy neked is rossz es igy tovabb nem lehet.

2015. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de ez azért nem ilyen egyszerű.


16 éves már, nem tudok vele mit csinálni, ha nem jön, erőszakkal se tudom elvinni, hogy is vihetném?


Ha kihívom az orvost, az se jobb, még jobban elmérgesedik a helyzet.


Akik azt írták, hogy vidd el, hogy gondolták? Megkötöm és húzom magam után az utcán? vagy elaltatom és beteszem a kocsiba?


Tudja ő, hogyan kell kijátszani engem, és önmagát is, megnyitja a csapot, lehúzza a WC-t, bent hallgat zenét, szinte alig hallani, csak én már tudom, hogy ha megnyitja a csapot sokáig, akkor hánytatja magát.

2015. szept. 5. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!