Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis mit csináljak? Félek és...

Mégis mit csináljak? Félek és kétségbe vagyok esve. Költözzek el? Bántsam meg anyát? Vagy mégis mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején:

A szüleim 2 éves koromban elváltak, anyával nagyon jó és közeli a kapcsolatom. Apa pedig csak 'pénzforrásként' van jelen az életemben. Bármit kérhetek tőle, csak foglalkoznia ne kelljen velem...

Anya szülei Bécsben élnek, apa szülei pedig jó fejek, meg minden, csak hosszabb távon nehezen elviselhetőek.

Szóval anyával nagyon jó a kapcsolatunk és kb. egy nap nem telik el a segítsége nélkül. Viszont most lesz a 3. esküvője és a pasival semmi gond nincs, jól kijövünk.

Viszont belezúgtam a fiába... Elég bonyolult a dolog és nem szeretném részletezni, a lényeg az, hogy ez nekem így katasztrófa. Hol a fellegekben vagyok és minden oké, máskor pedig a szobámban ülök és végighallgatom az összes sírós dalt a Spotify listámon.

Most is külföldön vagyok és jól kellene éreznem magam, viszont a srác Szigeten van és a snapjeit lesem, hogy vajon milyen lányok vannak mellette.

Tudom, hogy ezt a költözésemmel lehetne a legjobban megoldani, viszont akkor itt hagynám anyát és azt ő is nehezen viselné, hiszen már attól kivan, ha 2 hétig nem lát. Szóval tényleg nagyon ragaszkodunk egymáshoz, de ez így nekem nagyon nem jó és nem tudom, hogy mit csináljak...

Mert azt sem szeretném, hogy anya úgy érezze, ezáltal a párját választja helyettem.


17/L


2015. aug. 11. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Jövőre 18 leszel, gondolom főiskolára vagy egyetemre mész, addig bírd ki aztán utána már teljesen természetes ha elköltözöl otthonról.
2015. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, az érettségi után költözöm. Csak az még 1 év és én már ezután a pár hónap után is úgy érzem, hogy megőrülök.
2015. aug. 11. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, mármint gondolom a az új párja fiába? És mi a gond? A srác átnéz rajtad, vagy kifejtette, hogy neki ez így nem pálya, vagy mi?
2015. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 nem hiszem hogy ez a gond. csak érted, gondolj bele. a mostohatesódba vagy belezúgva... kicsit ijesztően hangzik :) a kérdező úgy érti gondolom, hogy emiatt úgyse lehet köztük semmi és ez neki így szenvedés.
2015. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ijesztő, vérségi rokonság nincs, ha netán te is bejösz neki, mindenféle engedély nélkül házasodhatnátok és lehetnének gyerekeitek. Inkább gondolom az a helyzet, h neked kínos ez a szituáció, de kérdés hogy a srác hogy viszonyul hozzád? Ha átnéz rajtad, szerintem lecsenghet ez a helyzet.
2015. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Jó életed van, a leírásod alapján nincsenek anyagi gondjaid. Ezzel a sráccal összejöhetsz ha ő is akarja. Mit szeretnél még?
2015. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves #4, mivel semmiképp nem lesznek vérrokonok, felteszem, a srác apja sem kíván egy 17 éves "gyerek" "nevelőapjává" válni, ez a kapcsolat csak az adott két emberen múlik, senki máson.

A dolog csak akkor lenne kínos, ha a két párból valamelyik összeveszik, és nem elég intelligens ahhoz, hogy ne akarja a konfliktusba bevonni a szülőjét/gyerekét...

2015. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem írtad, hogy mi van a fiuval? Tud az érzéseidről, te is bejössz neki?

Ismerek ilyen párt, a lány szerelmes lett az anyja párjának a fiába (kölcsönös volt a szerelem). Ma már boldog házasok, mai napig imádják egymást, két gyerekük van.

Semmi gond nincs ezzel, nincs közöttetek vérkötelék, nincs akadálya annak, hogy együtt legyetek.

2015. aug. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy néha minden oké, elvagyunk, beszélgetünk, együtt alszunk, kavargatunk, ilyenek... És akkor tök normális, semmi gond nincs.

Aztán egyik pillanatról a másikra megváltozik, elkezd bunkó flegmaként viselkedni és rá sem ismerek.

Alapból nagyon elkényeztetett, de mikor azért áll le velem veszekedni, mert X márkájú ásványvizet veszek neki Y helyett, akkor az úgy kicsit sok.

Meg fiatalabb is nálam.

2015. aug. 12. 08:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor inkbb ez jön be neked, hogy időnként ilyen flegma? Nekem is volt h olyan tetszett aki nagyon bunkón viselkedett mert imádtam ha aztán kiderült h van egy tök normális, érző énje, amit csak ritkán enged megmutatkozni. De ha esetleg csak játszadozik, flörtölget ő is, akkor lehet h nem igazán tartja számon ezt mint potenciális komoly kapcsolatot :S
2015. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!