Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 9 éves gyereket érdemes már...

9 éves gyereket érdemes már most vadászatra vinni?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalóan belőle is vadász lesz, hisz én is az lettem, Apám után.
2015. okt. 10. 18:42
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy tévedsz. Gondoljunk csak a disznóvágásra, ami sok ember szemében autentikus vidéki program.

Holott ott is egy állat vérét vesszük.

És nem túl humánus módon.

Na szóval, a félreértés elkerülése végett: az általad említett fácánvadászattal én sem értek egyet!

Viszont ne keverjük össze a vadállomány ritkitásával!

Mezőgazdász családból jövök, sajnos közelről tapasztaltam, mi is az a vadkár. Sajnos szinte tragédiával ér fel, ha rákapnak mondjuk a fiatal búzára.

Egy korrekt vadászt nem szabad összekeverni egy szakbarbárral, vagy egy hobbivadásszal.

2015. okt. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd ki, hagyd, hogy maga döntse el, hogy érdekli-e a dolog vagy sem. Ha idősebb lesz, tinikorában, úgyis mondani fogja, ha akar veled menni vadászni, akkor kiviheted. Ha meg nem érdekli, akkor még külön rossz is, ha ráerőlteted a dolgot! Had döntse el ő, hogy vadász akar-e lenni vagy sem!
2015. okt. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor vidd, ha ő kéri. Ha nem akarja, nem szabad erőltetni. Attól, hogy te vadász vagy, ő még lehet bármi, akár állatvédő is.
2015. okt. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
25%
A vadászoknál kevesebb állatvédő van. Látszik h fingotok nincs a vadászatról. Az nem a féktelen gyilkolásról szól.
2015. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
30%
Megkérdezed,és ha akar menni akkor viszed.Ne hallgassál senkire,én se fogok.
2015. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
45%

"Az nem a féktelen gyilkolásról szól."


Hát nem is a babusgatásról... már bocs.

Az pedig, hogy nem halomszám lövöd, csak egyet-egyet, aztán megnyúzva kiteszed a falra és vered a vállad, hogy ettől 5 centivel hosszabbnak érzed a farkad, még nem teszi jóvá a tényt.

2015. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
89%

Azt gondolom, hogy ne vidd el. Majd ha nagyobb lesz, és tényleg érdekli. Ha nem, akkor vedd tudomásul, hogy megszakad a családi hagyomány. Fontosabb, hogy a gyereknek kialakuljon a saját érdeklődési köre, mint az, hogy ráerőltess valamit, csak mert te úgy akarod.

Visszatérve a kérdésre, nem azért mondom, hogy ne, mert elítélem a vadászatot. Tudom, hogy van különbség vadgazdálkodás, meg őzikére lövöldözés között. 9 évesen pedig ott lábatlankodtam a szülei mellett, mikor tyúkot vágtak, és a vértől sem lettem rosszul. De fent ülni, csendben a vadászlesen, még nem akkora élmény 9 évesen, már ha ilyesmire gondoltál. Olyan vadászatra, ahol meg hajtók vannak, és sokan lőnek sokfelé, eszembe sem jutna magammal vinni. Volt már ilyen vadászaton baleset.

2015. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
32%

Kérdezd meg, hogy van-e egyáltalán kedve, de én nem tartom korainak.

Mi az alig 1 évesünket már vittük szalonkázni, látott pár elejtett vadat és rengeteg dolgot mesélünk neki a vadászatról, mivel nálunk gyakorlatilag életforma, amihez többek között a vadetetés, területgondozás és kutyatartás is hozzátartozik, de ezt olyasvalakiknek kár is magyarázni, akik csak olvastak a vadászatról....

2015. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
35%
a vadászat olyan embereknek való akik az életben senkik és azzal próbálnak meg kompenzálni hogy védtelen állatokat lőnek le. Sziasztok, nem olvasok válaszokat.
2015. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
51%

""Az nem a féktelen gyilkolásról szól."


Hát nem is a babusgatásról... már bocs. "


És amikor télen kimegyünk és vadetetőt építünk? Amikor hónapokon keresztül hordjuk oda a kaját nekik? Amikor csak megfigyelésből kimegyünk populációt számolni, számolgatni, hogy szezonra, miből mennyit lehet engedélyezni, hogy az egyensúly ne billenjen el? Ez a "babusgatás" teteje. Azt az állatot kilőni, amire a társaság megadja az engedélyt, csak egy fázis a sokból.

2015. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!