Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek azt...

Elmondjam a szüleimnek azt amiről azt hiszik semmit nem tudok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 18 éves srác vagyok és amikor kb egy hete késő este nem bírtam elaludni olyanok ütötték meg a fülemet, hogy Anyu megcsalta Aput és Anyu szerelmes abba a másik férfiba. Nem hallgatóztam, vitatkoztak és azt akaratlanul is meghallja az ember különösebb hallgatózás nélkül.


Azóta csak ezen pörög az agyam és Anyuval - akit eddig szerettem - nem tudok egy légtérben megmaradni, tudat alatt kontrollálhatatlanul beszólok, visszaszólok neki, mert ez nagy sokk számomra és a családunk sem olyan már mint egy héttel ezelőtt volt. Van egy 10 éves húgom de nem hiszem, hogy ő felfogná ezt az egészet.


Azóta Anyu olyan itthon mint egy királynő, amit kimond, azt Apu alá teszi, mert megérezte szerintem, hogy Ő igenis ,,pótolható" és állandóan az ő oldalán van mindenben, de nagyon látszik, hogy érdekből teszi, hogy a házasságot mentse.


Amikor Anyu és én egy légtérben vagyunk, mindenki csodálkozik, hogy mi bajom van.

Konkrétan az, hogy bomlasztja a családot.. Válásról viszont szó ( még ) nem esett.


Mélységesen elítélem azt, hogyha valaki már örök hűséget fogadott a házastársának és szeretik egymást ( különben nem ölelkeznének és nem csókolóznának )de erre az egyik fél teljes mértékben sz@rik.. Pláne 20 év után.


Ha most megkérdeznétek, hogy szeretem-e az édesanyámat, cseppet haboznék a válasszal de ha az ember egy ilyen kérdésen elkezd agyalni, az rég rossz.


Szerintetek mit tegyek?


Beszéd vagy szájzár?


Előre is köszi! :)



2015. okt. 16. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Maradj csöndben, ne te vidd el a balhét. Anyádtól meg kérj "bocsánatot" (látszódjon úgy!), mondd neki, hogy kicsit szomorú voltál (az okot te találd ki, nem ismerlek), és nem tudtad magad irányítani. Amúgy nem értem, mit akar az anyád 40+ évesen (vagy 50...) új kapcsolatot alakítani???
2015. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
81%

Hasonló helyzetben vagyok én is. Anyám azt mondta el fogja hagyni aput amint befejezem a gimit. Amint meghallottam elkezdtem sírni. Sokszor terveztem elmondani neki (apunak) vagy a nővéreimnek de soha nem bírtam megtenni. Persze én hiszem azt hogy anya rájön mit is veszít ezzel... Most épp offolok igaz?

Mindegy.. A válasz szerintem amit én tennék 18 évesen a helyedben leültetném őket az asztalhoz és válaszokat kérnék.

2015. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó, hogy még apud lesi a kívánságait. Fordítva kellene lenni, hogy anyu visszalép a családjához, és próbálja helyrehozni a dolgokat.

Ne legyen igazam, de félő, hogy az fog történni, hogy anyud látva apud viselkedését felbátorodik a helyzeten (hogy apud "papucs"), és csinálja tovább a dolgokat.

Kérlek ne haragudj, amiért ezt leírtam.

Te semmiképp ne mondd nekik, ez az ő ügyük.

Annyit tehetsz, hogy óvatosan rákérdezel (ne egyszerre kettőjüktől, hanem csak amikor az egyik van ott), hogy min megy a veszekedés, mi a gond.

A döntést, hogy elmondják-e neked vagy sem, hagyd meg nekik.

2015. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt Első!


Ha ez megtörténik, utána attól még ez megmarad ( mármint az érzés ).. :/

Leültetni meg nem merem őket Kedves Második mert abból még egy plusz felesleges balhé lenne.. :(

2015. okt. 16. 20:16
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem szoktam ilyet írni, de 18 évesen még nem sokat tudsz a felnőtt életről. Nem olyan fekete-fehér, mint amilyenben te látod a dolgokat, és a szerelem se az az idealizált álom, mint aminek ti tizenévesek hiszitek. Gondolj majd vissza erre a témára, ha annyi idős leszel, mint most a szüleid, addig meg ne szólj.
2015. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez a dolog alapvetően arról szól, hogy kezdesz felnőtt lenni. Amikor kezded megérteni, hogy a szülők is gyarló emberek, akiknek vannak olyan érzelmi és testi vágyaik, amelyeket nem feltétlenül tudnak létező házasságukban, családjukban kiélni. Amikor az "ivartalan" és nem nélküli szeretett anyában egyszer csak meglátod azt a nőnemű embert, akiről eddig fel sem tételezted, hogy vannak szexuális vágyai, amelyeket nem feltétlenül az ugyancsak "nemtelen" apával kell kiélnie, szóval hogy nem olyan érinthetetlenül tiszta, légies, csak a családnak élő. Te pedig lénytelen leszel így elfogadni őt és tudomásul venni, hogy nem veled, sőt még apáddal sincs neki semmi baja, csak éppen a fiatalság lassú elmúlásával kezdi úgy érezni, hogy valami kimaradt az életéből és szeretné újra érezni a szerelem érzését. Szeresd továbbra is és segítsd abban, hogy ne legyen lelkiismeret furdalása. Neked semmit nem kell tenned, csak lenyugodni.
2015. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves Hatos!


Jó dolgokat írtál és ez talán így is van :)


Viszont azt ne várja el senki sem, hogy az oldalára fogok állni, sőt meghívni ebédre azt a másik férfit, csakhogy Anyukámnak segítsek, hogy nem csinált rossz dolgot, sőt, hozzon még másokat is :)


Apukámnak lenne inkább segítségre szüksége hiszen eléggé sajnálom de nem merem ezt kimutatni felé, mert erről egy szót sem tudok elvileg.

2015. okt. 16. 20:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább szájzár aztán reméljük minden jó lesz :)
2015. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el édesanyádnak őszintén, hogy meghallottad véletlenül, nem merted elmondani, de most már muszáj, mert valakivel beszélned kell erről. Meséld el az érzéseidet, hátha kapsz valami magyarázatot, vagy megnyugvást. Mondd el neki, hogy aggódsz a családért, édesapádért.

Vagy

Beszélj édesapáddal, mondd el neki, h mit hallottál, és kérdezd meg tőle, hogy bír mégis úgy tenni, mintha mi sem történt volna, miért úgy viselkedik ahogy.

Lehet, hogy sokkal több minden van a háttérben, mint azt te gondolod....

Én nem tanácsolom, hogy közösen ülj le velük, mert nem lesznek őszinték, azt fogják mondani, amit a másik hallani akar. Mindenképp négyszemközt beszélj velük.

2015. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mi a fene ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak nagyon igaza van. Neked most nagyon nehéz lehet. Ne haragudj a szüleidre, ez az ő ügyük, Te csak tedd a dolgodat , gondolom tanulsz.Ami majd Rád tartozik, elmondják. Minden házasságban vannak hullámvölgyek.
2015. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!