Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen lezüllött. Mit kéne...

Teljesen lezüllött. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A mostohatestvéremről van szó.

Nem vették fel oda, ahová menni akart suliba, de a jogra bejutott, csak azt nem akarta. Pedig gyönyörű lakást béreltek neki, az apja azt mondta, hogyha az első féléves vizsgáinak a fele sikerül, akkor elviszi az Audi szalonba és azt választ, amit szeretne. De nem, 3 hét után hazajött Pestről.

Az apja őrjöngött, de mivel mindenki más azt mondta, hogy ez így jó, beleszólása nem volt. Akkor megígért mindent, hogy újraérettségizik, letesz 2 nyelvvizsgát, stb. De semmit nem csinál, 9-10-ig alszik, utána elmegy ebédelni, délután elvan, táncpróbán van, tornázik, vásárolgat. Közben hitegeti az apját, hogy minden délután különórán van. A tavalyi évben is ez volt, mindig hazudott, hogy éppen hol van, de most már az van, hogy egy őszinte mondata sincs és tagad, hazudik. Azt mondja, hogy azért, mert az apja nem fogadja el, hogy ő táncolni szeret és az a célja. De már nekem is hazudik és engem kever bajba.

Pl. legutóbb is mondta, hogy menjünk el moziba és vacsorázni, kérjek pénzt az apjától. Kértem, elmondtam, hogy mire kell. Utána felhívott, amíg vártam a lányát, hogy azonnal mondjam meg, mire kértem a pénzt (van pénze, de nagyon sóher), mert most beszélt a lányával, ő egész este tanulni fog, miért hazudtam azt, hogy vele megyek, biztos így akartam tőle kicsalni a pénzt. Utána anya felhívta a tesómat, hogy akkor ezt tisztázza, ne engem hagyjon a sz.rban és csak kiderült, hogy ő kamuzik.

A tánc neki az elsődleges, mindent az elé helyez. Fontosabb neki egy vidéki fesztiválon való fellépés, mint egy közeli rokona temetése, vagy az anyukája 40. születésnapja. Februárban lesz a szalagavatóm és az egyik közös barátnőnk már felkészített arra, hogyha akár egy táncpróba is lesz aznap, a mostohatestvérem biztosan azt választja inkább.

De közben pedig tudjuk, hogy elég kevés az esélye, hogy felveszik a Táncművészetire, mert jó táncos, de nem kiemelkedő. Ráadásul folyton fáj a térde, vagy a bokája és 3 orvos mondta, hogy ezt a fajta terhelést nem fogja sokáig bírni.

De most is hülyére veszi a családját, hiteget mindenkit, hogy tanul, újraérettségizik, stb, de tudom, hogy hazudik.


2015. okt. 20. 16:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És az a baj, hogy az apja mindent elhisz neki. Felnőtt ember, mégis olyan naiv, mint egy 12 éves és ezt a lánya kihasználja.
2015. okt. 20. 16:29
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem sok mindent tudsz tenni. ne asszisztàlj a kamuzàsaihoz, de ne is áruld be. legalábbis én nem avatkoznék bele.

szerintem túl jó dolga van a kisasszonynak, mindent megkap anélkül hogy tenne valamit. ha az apja elzàrnà a pénz csapot, valószínűleg észhez térne.. maximum anyukaddal beszélj erről.. de leginkább a saját felvetelidre összpontosíts

2015. okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem változna semmi. Ugyanúgy kap pénzt az anyukájától és a nagyszüleitől, sőt, tőlük többet is. Képes egy ember havi fizetését elkölteni egy táskára mondjuk, ha éppen az tetszik neki.

Anyának már nem mondom, mert ő nem kíváncsi erre, haragszik azóta a lányra, mióta a lány mondta, hogy anya miért mondott el az apjának valamit (hogy elutazott fellépni azt hiszem) és mikor anya felhívta, hogy elmondja, nem ő mondta el, hanem a lány mamája, akkor kinyomta rá a tesóm a telefont... Szóval mondta, hogy őt ez a cirkusz nem érdekli.

De belevisz engem is a hazugságokba, mert kifizetteti velem a kajáját, hogyha elmegyünk ebédelni, aztán mondja, hogy kérjem vissza az apjától, de azt ne mondjam, hogy velem volt. Közben meg tudja, hogy az apja 3000 Ft-ért is cirkuszol.

Meg mondja, hogy kérjem meg az apját, fizesse ki nekünk az őszi szüneti wellnessezést, de ne mondjam, hogy ő jön velem... Akkor mégis mit mondjak?! Idegennek biztos nem fizetné ki.

Az én érettségimmel nem lesz gond.

2015. okt. 20. 16:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem hazudnék senki kedvéért, főleg nem rendszeresen.
2015. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudod ha valakinek ilyen komoly álmai vannak, akkor nehéz feldolgozni, hogy valószínűleg nem fogják felvenni, nem csinálhatja azt, az egészsége sem elég jó hozzá és még csak nem is rajta múlik minden (mert a joghoz elég ha bemagolsz mindent, ha meg nem tetted az teljesen a te hibád, de ha nincs olyan alakod, tehetséged vagy egészséged a tánchoz, akkor hiába akarsz tenni érte) és ráadásul még ti is piszkáljátok, hogy miért fontos neki.

Azt pedig nem értem, hogy téged ki kényszerít hogy beszállj ezekbe a hazugságokba. Mondd meg neki, hogy nem és kész.

2015. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kis irigységet olvasok ki a soraid közül, de ez érthető.


Nem érted, hogy valaki, akinek szó szerint minden az ölébe hulllik, miért nem tudja megbecsülni, bezzeg ha te lennél a helyében...


Ezt meg lehet érteni, én mégis azt tanácsolom, kövesd anyukád példáját: vond ki magad a téma alól, ne foglalkozz vele, ne hazudj a kedvéért, ne falazz neki...az ő élete, és neki kell majd az élettől kapott kemény leckék során megtanulnia, hogy mi az, amit nem értékel...reméljük, nem lesz még késő.

2015. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok mást tenni a hazugságon kívül, mert ha nem teszem, megharagszik.


Ez nem az irigységről szól, mert apától és anyától én is megkapom, amit szeretnék. Kocsit is csak azért nem még, mert nincs meg a jogsim, kell pár óra vezetés még. Szóval tényleg nem irigység.

Csak egyszerűen már s.z.r nézni, ahogy átvág mindenkit maga körül és képes lenne engem is a kavarás közepén cserben hagyni azért, hogy mentse magát.

2015. okt. 20. 17:07
 8/11 kovpet ***** válasza:

"mert ha nem teszem, megharagszik"


És ez azért baj, mert...?

2015. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Húha, és ha megharagszik, akkor mivan? Örihari, nem szól hozzád többet? Akkor sem veszítesz semmit, legalább nem kell többet hazudoznod.


Ha meg nyuszi vagy kiállni magadért, akkor mi a kérdés? Csináld tovább azt, amit eddig.

2015. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

de kérdező,mégis miért hazudnál egy olyan valaki miatt,aki csak kihasznál? ha tényleg fontos lennél neki,akkor meg se fordulna ilyen a fejében hogy nem lesz ott a szalagtűződön. sőt, akinek fontos vagy nem kér rendszeresen arra,hogy hazudj miatta.

persze én is falaztam már 1-1 barátoknak, de nem férne bele állandóan.

2015. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!