Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkényeztetett vagyok! Mit...

Elkényeztetett vagyok! Mit csináljak? (lent)

Figyelt kérdés
Mostanában kezdem úgy érezni, hogy a szüleim elkényeztetnek. Egyáltalán semmi házimunkát nem kell csinálnom otthon, egyszerűen nem várják el tőlem, pedig kiskoromban mindig besegítettem a dolgokban. A szobámban rendetlenség van, és amikor megkérik, hogy pakoljak össze, és nem csinálom meg azonnal, akkor megcsinálják helyettem... És mivel kissé lusta vagyok, ez elég sokszor előfordul. Ráadásul szinte mindent megkapok, amit csak szeretnék. Persze nekem így nyilván könnyebb és jobb minden, de ennek következtében úgy érzem, hogy nagyon elkényeztetett lettem, és egyáltalán nem vagyok önálló. A legtöbb dolgomat próbálom egyedül elintézni, de félek, hogy ha a szüleim mindent meg akarnak csinálni helyettem, akkor egy beképzelt, önző tini fog válni belőlem (már ha egyáltalán most nem vagyok az), és felnőttkoromra teljesen életképtelen leszek. Gondolom, furcsa, hogy ilyesmi miatt "panaszkodok", de hogy tudnám elérni, hogy a szüleim ne kezeljenek úgy, mintha semmit sem tudnék magamtól megcsinálni?

2015. okt. 27. 19:24
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
83%

Pedig egyszerű, csinálj meg mindent azelőtt, mielőtt kérnék. :)

Ha látod, hogy van mosatlan, szó nélkül mosogass el. Látod, hogy anyud főzz, csak állj mellé és segíts be. A szobád pedig tartasd rendben kérés nélkül. Bár ezeket hosszabb távon tartanod kellene, hogy tényleg komolyan vegyenek. :)

2015. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
23%
Igen, elkényeztetett vagy, és igen, sajnos életképtelelen leszel, ha nem teszel valamit gyorsan.
2015. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Jó, hogy így rálátsz a dolgokra, így tudod, min kell változtatnod. Ne aggódj, ha már elkényeztetett beképzelt kis hisztis tini ennél, eszedbe sem jutna ezen agyalni. :)
2015. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként nagyon jól leírták előttem, előzd meg őket. Ne várd meg ameddig megcsinálják helyetted.
2015. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

1.-nek igaza van


Hány eves vagy amúgy? :)

2015. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#2

Igen, tudom. Pont ezért írtam ki a kérdést...


A többieknek köszönöm a választ, remélem sikerül változtatnom a helyzeten.

2015. okt. 27. 19:39
 7/30 anonim ***** válasza:
6%
Ennyire prűd vagy? :O Csináld meg amit kérnek,nem szakadsz bele! És nem leszel elkényesztetet! :)
2015. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok.
2015. okt. 27. 19:40
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
Prűd :D Miért lenne prűd? A prűd teljesen mást jelent xdd
2015. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#7

De pont erről beszélek, hogy semmit sem kérnek, semmit sem várnak el tőlem, és így egy kicsit nehéz csak úgy fogni magam és megcsinálni valami házimunkát, de azért próbálkozom.

2015. okt. 27. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!