Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkényeztetett vagyok! Mit...

Elkényeztetett vagyok! Mit csináljak? (lent)

Figyelt kérdés
Mostanában kezdem úgy érezni, hogy a szüleim elkényeztetnek. Egyáltalán semmi házimunkát nem kell csinálnom otthon, egyszerűen nem várják el tőlem, pedig kiskoromban mindig besegítettem a dolgokban. A szobámban rendetlenség van, és amikor megkérik, hogy pakoljak össze, és nem csinálom meg azonnal, akkor megcsinálják helyettem... És mivel kissé lusta vagyok, ez elég sokszor előfordul. Ráadásul szinte mindent megkapok, amit csak szeretnék. Persze nekem így nyilván könnyebb és jobb minden, de ennek következtében úgy érzem, hogy nagyon elkényeztetett lettem, és egyáltalán nem vagyok önálló. A legtöbb dolgomat próbálom egyedül elintézni, de félek, hogy ha a szüleim mindent meg akarnak csinálni helyettem, akkor egy beképzelt, önző tini fog válni belőlem (már ha egyáltalán most nem vagyok az), és felnőttkoromra teljesen életképtelen leszek. Gondolom, furcsa, hogy ilyesmi miatt "panaszkodok", de hogy tudnám elérni, hogy a szüleim ne kezeljenek úgy, mintha semmit sem tudnék magamtól megcsinálni?

2015. okt. 27. 19:24
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
úgy látszik, itt nem sokan tudják, hogy mit jelent a prűd.
2015. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
#21 ez gyakorikerdesek.hu mit gondoltál... Ne etest a trollt :)
2015. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

prűd (melléknév)


1. Túlságosan szemérmes (személy), aki kényeskedésből vagy tettetésből nagyon szégyenlős, nemi vonatkozásban gátlásos.

2. A nemi erkölcsre túlzottan vigyázó (személy), aki kicsinyes szempontok szerint bírálja, tiltja a nemi élettel kapcsolatos viselkedést, megnyilvánulást.

3. Túlságosan szemérmes személyre jellemző (gondolkodásmód, megnyilatkozás, viselkedés); a nemi erkölcsre túlzottan vigyázó emberrel kapcsolatos (dolog).

2015. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

"Álszemérmes, erénycsőszködő. "A prűd ember a nemiségre és az erotikára vonatkozó leghalványabb célzást (szóban, írásban, képen, viselkedésben) tüntetően elítéli, felháborodik a csókolózó fiatalok vagy a rövid szoknya láttán, és fügefalevelet követel az aktszobrokra ".

Forrás: Tudományos és Köznyelvi Szavak

Magyar Értelmező Szótára, azon belül a prűd jelentése.


Hihetetlen, hogy egyeseknek ennyire nincsenek tisztában a szavak jelentésével. De, hogy még bizonygatják is a hülyeségüket.... szánalom.

2015. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:

Én is így vagyok vele...

De viszont, múltkor a szüleim elmentek nyaralni egy hétre, egyedül maradtam itthon.

Főzni a könnyű kajákat megmtudtam csinálni, tehát éhen nem haltam. Mosogatni elmosogattam magam után, az egész házat kitakaritottam. Örültek neki, de azóta is minden ugyan olyan...


Szerintem szeretnének gondoskodni rólunk, amíg ki nem repülünk.:)

2015. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
7%
Húúúúú de sokan részletesen kifejteték a prűd szó jelentését! :D Én egy szóval le írtam,hogy kényes! :D 22 voltam! :D
2015. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%
22-es, és nem volt igazad, ez a nagy probléma ;)
2015. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod,hogy nem vagyok egy kancsal fogyatékos? :D Aki nem tudja,(csak sejti) a prűd jelentését! :D Egy fogyatékostól nem várhatod el,hogy okos legyen! :D De attól a fogyatékos okoskodhat! :D
2015. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Ja és 22-es voltam! :D
2015. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kicsit eltértetek a témától.


Kérdező!


"például ha most odaállítanék a szüleim elé, hogy vegyenek nekem egy 20000 ft-os cipőt, biztos, hogy nem vennék meg, de amúgy sem kérnék ilyet"


Ez alapján nem vagy elszállva, talán ezért sem várják el a szüleid, hogy mindent megcsinálj magadnak. Valószínűleg ha kérnél tőlük például egy 20 ezer forintos cipőt, utána máshogy állnának hozzád. Egyébként tőlem se vártak el sokmindent a szüleim, anya sokszor rendbe tette a szobámat ha én nem, ettől még felnőttem, és mindent meg tudok csinálni egyedül is. Néha ugorj neki kérés nélkül te is a házimunkának, eleinte meg fognak lepődni, de hálásak lesznek érte, neked pedig nyugodtabb lesz a lelkiismereted.

2016. nov. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!