Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkényeztetett vagyok! Mit...

Elkényeztetett vagyok! Mit csináljak? (lent)

Figyelt kérdés
Mostanában kezdem úgy érezni, hogy a szüleim elkényeztetnek. Egyáltalán semmi házimunkát nem kell csinálnom otthon, egyszerűen nem várják el tőlem, pedig kiskoromban mindig besegítettem a dolgokban. A szobámban rendetlenség van, és amikor megkérik, hogy pakoljak össze, és nem csinálom meg azonnal, akkor megcsinálják helyettem... És mivel kissé lusta vagyok, ez elég sokszor előfordul. Ráadásul szinte mindent megkapok, amit csak szeretnék. Persze nekem így nyilván könnyebb és jobb minden, de ennek következtében úgy érzem, hogy nagyon elkényeztetett lettem, és egyáltalán nem vagyok önálló. A legtöbb dolgomat próbálom egyedül elintézni, de félek, hogy ha a szüleim mindent meg akarnak csinálni helyettem, akkor egy beképzelt, önző tini fog válni belőlem (már ha egyáltalán most nem vagyok az), és felnőttkoromra teljesen életképtelen leszek. Gondolom, furcsa, hogy ilyesmi miatt "panaszkodok", de hogy tudnám elérni, hogy a szüleim ne kezeljenek úgy, mintha semmit sem tudnék magamtól megcsinálni?

2015. okt. 27. 19:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
57%
Hát figyelj, akkor segíts nekik.
2015. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%
Ez teljesen természetes, ne aggódj, normálisan működsz, az ember kényelmes, ha maguktól is megoldódnak körülötte a dolgok, nem fogja feleslegesen emelgetni a fenekét. Ez viszont még közel sem jelenti azt, hogy akkor sem fogod megcsinálni, ha kénytelen leszel. Helyettem is mindent megcsináltak a szüleim gyerekkoromban, mégis simán megoldottam mindent önállóan, amikor elkerültem más városba egyetemre, és saját magam kellett ellátnom.
2015. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%
Az sem lenne egy utolsó szempont, hogy odaállsz eléjük és elmondod, hogy érzel. Abból amit meséltél valószínűleg nagyon kedves szüleid vannak és megfogják érteni a gondolataidat :)
2015. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
13%
42-es :Ezzel azt akarod mondani,hogy hülye vagyok?????? :D Mert akkor jól mondod! xddd: D
2015. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most egy kicsit kevésbé érzem magam rossz embernek. :)

De egyébként ezt a mindent megkapok dolgot nem úgy kell értelmezni, hogy mindegy, hogy mit kérek, azt egyből megadják nekem (például ha most odaállítanék a szüleim elé, hogy vegyenek nekem egy 20000 ft-os cipőt, biztos, hogy nem vennék meg, de amúgy sem kérnék ilyet). Ha meg szeretnék venni valamit, például egy új ruhát, könyvet, bármit, akkor előtte mindig ezerszer átgondolom, hogy van-e értelme megvenni, és nem túl drága-e, mert nem akarom feleslegesn költeni a szüleim pénzét. Ráadásul elég csúnya bőrproblémáim vannak, ami miatt arcápolási termékeket kérek mindig a szüleimtől, amik néha drágák, ezért ezek mellett egyéb dolgot nem igazán merek kérni. S1zóval nincs olyan sok ruhám, márkás cuccaim, stb, pedig néha jó lenne. Inkább abból a szempontból vagyok elkényeztetett, hogy semmi házimunkát nem kell csinálnom otthon, és a szüleim nem szidnak le semmiért. De szerintem elmondom ezt nekik, és megpróbálok változtatni a helyzeten.

2015. okt. 27. 20:16
 16/30 anonim ***** válasza:
57%
szerintem a szülőnek meg kellene mutatnia, hogy ezt meg azt hogy kell megcsinálni. De amúgy rendesek a szüleid, szerintem a legjobbat akarják neked, csak nem tudják, hogy mi pontosan a legjobb. De am. meg kellene mutatniuk pl. hogy így meg úgy kell takarítani, mosni, főzni. Nekem csak a takarítást engedték, és azt muszáj is volt, de pl. főzni meg a mosógépet használni csak huszonévesen tanultam meg magamtól, a nulláról kellett főzést tanulnom, mert otthon még mindig (egyébként azóta is, ha hazamegyek) a tehetetlen óvodás szerepét kapom. Közben a barátomnak meg olyanokat főzök, hogy teljesen odavan. :P
2015. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha látod, hogy rendet kell rakni, akkor felemeled a feneked,és megcsinálod. Így, hogy nem várják el, még kellemes meglepetés is lesz nekik.Később, ha elkerülsz esetleg kollégiumba, albérletbe, meg fog enni a kosz.
2015. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
22%
Ennyi idos koromban en is ugyanilyen prűd voltam ugyhogy nyugi
2015. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Költőnő? ***** válasza:
57%
14 éves vagy, még nagyon laza és változó a személyiségszerkezeted. Az mindenképpen pozitív, h ezt így felismerted sztem. Változni sosem könnyű és mindig plusz energiával jár. De minél hamarabb elkezded, annál könnyebb lesz, mert később csak egyre rugalmatlanabb leszel.
2015. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy ilyen rendesek veled cserébe te is segíts nekik olyan dolgokban ami nekik esik nehezükre de te szivesen megcsinálod.Hidd el ha eljön az idő te is tudni fogod mit kell tenned...A szeretet a legfontosabb más nem számít ettől te nem leszel egy trehány disznó..A gyerekek azt csinálják amit a szüleik ha már nincsen aki megcsinálja te fogod megcsinálni..De nézzed őket is hogy mennyit dolgoznak...És gondolj arra mindek örülnének ők is..A család attól család hogy mindenki megteszi amit tud ...Ki ezt ki azt a lényeg a végeredmény...
2015. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!