Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elkényeztetett...

Szerintetek elkényeztetett vagyok? Ha igen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindent megkapok, de dolgoznom is kell érte. Például év végére kaptam valamilyen telefont, mert kitűnő lett a bizonyítványom. Szülinapomra kaptam laptopot, de az év kezdésre, mert az előzőt elvitte a kékhalál. Most karácsonyra kapok iPadet, ha kitűnő leszek. Minden hónapban vesznek nekem új ruhákat, általában 10-30000 forintig. Mit tehetnék ez ellen? Nagyon bánt ez az egész, mert egyik osztálytársam már azt mondta, hogy kéne nekem egy tesó, mert el vagyok kényeztetve. 14/L

2015. nov. 1. 19:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
7%
Igen! Aki egyke gyerek az irigy, és beképzelt lesz előbb utóbb!
2015. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok irigy, se beképzelt. Szerinted akkor feltettem volna ezt a kérdést?
2015. nov. 1. 19:32
 3/27 anonim ***** válasza:
52%

pusztan ettol nem vagy elkenyeztetve.


Nyilvan a szuleidnek az atlagnal magasabbak az anyagi lehetosegei, igy aztan au ajandekaidat is ehhez merik.


En speciel nem vennek neked telefont is meg laptopot meg ipadet. Megis minek?

2015. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%

Hát kicsit sok cucod van laptop ipad telo

Nekem 19 évesen van 1 telefonom meg egy közös laptop a családdal ruhát meg kb évente 1-2x kapok

Viszont havi 50 ezret elkajálok

Ki mire költi itt az a kérdés

2015. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

Nos lehet a szüleid ezekkel a dolgokkal próbálnak motiválni arra,hogy tanulj,hogy kitünő légy. Ezek nélkül is az lennél? Ha igen,akkor talán kérd meg őket,hogy tegyék neked számlára ezeknek a dolgoknak az árát,mondjuk gyüjteni fogod a jogsidra. Vagy ha azt is fizetik akkor egy lakásra. Hiszen ha ilyen jól tanulsz,gondolom tovább is akarsz tanulni,idővel elköltözni,akkor lenne saját pénzed. Kössék le,és csak 18 évesen veheted fel,akkor csak gyarapodik.

Nem bántás,de foglalkoznak veled rendesen? Vagy ezekkel a dolgokkal kompenzálják hogy sokat dolgoznak?

Ezeket a dolgokat tisztázd le magadban és velük is.

Nem tudom milyen vagy. El vagy kényeztetve a sok mindennel ez tény,de ez nem jelenti azt hogy beképzelt is vagy. Bár tény akit elhanyagolnak a sok meló miatt,és bármit megkap előbb utóbb beképzelt lesz.

Te ne legyél ilyen.

Ha nem érzed fontosnak ezeket a dolgokat mert szerintem sok minden felesleges,beszélj a szüleiddel hidd el örülni fognak neki hogy magadtól ajánlod ezt.

2015. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Amint írtad, teljesítened kell az ajándékokért, így annyira nem tűnik kényeztetésnek a dolog. Feltehetően jómódú családba születtél, valószínűleg a szüleid számára ezek nem erőn felüli kiadások. Csak arra vigyázz, hogy sokak számára ezek nem természetesek. Ha például összejössz majd egy sráccal, lehet, hogy neki gond lesz egy 1000 forintos cukrászdázás, vagy nem fog tudni veled fél órát beszélni mobilon.
2015. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha a szüleid anyagilag jó állnak, Te meg kitűnő színvonalon teljesíted a korodban elvárható kötelességeidet, akkor szerintem természetes az, hogy a szüleid kényeztetnek, nekem így ennek a szónak semmilyen ellenszenves kicsengése sincs így.


Mondjuk az a jó, ha olyan környezetben élsz (jobb környéken), ahol a hozzád hasonlóan jól teljesítő fiatalok többségére is hasonlóan költenek szüleik, mert egyébként irigyek lesznek rád.

2015. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%
Jaj ne "mártírkodj" már itt 14 évesen. Örülj neki és élvezd ki a helyzetet, emellett maradj a földön...Az oszt.társad pedig irigy, ez van...
2015. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Lesz pofára esés, ha dolgoznod kell..
2015. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm hetes sokat segítettél.:)

Kilences, te meg milyen pofára esésről beszélsz? Mindegy, nem vitázni jöttem.

Köszönöm az értelmes válaszokat!

2015. nov. 1. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!