Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elkényeztetett...

Szerintetek elkényeztetett vagyok? Ha igen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindent megkapok, de dolgoznom is kell érte. Például év végére kaptam valamilyen telefont, mert kitűnő lett a bizonyítványom. Szülinapomra kaptam laptopot, de az év kezdésre, mert az előzőt elvitte a kékhalál. Most karácsonyra kapok iPadet, ha kitűnő leszek. Minden hónapban vesznek nekem új ruhákat, általában 10-30000 forintig. Mit tehetnék ez ellen? Nagyon bánt ez az egész, mert egyik osztálytársam már azt mondta, hogy kéne nekem egy tesó, mert el vagyok kényeztetve. 14/L

2015. nov. 1. 19:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
35%
Az adományruhákat el szokták adni... :P (az elvakult tag szomszéd így tért vissza a rendes emberi létbe, hogy rájött)
2015. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nincs ezzel gond, ha a szüleidnek nem teher, miért ne vennék meg?

Én azt tartom képmutatásnak hogy a szülők rohangálnak 500ezres okostelefonnal meg 1milliós designer táskával, a gyereknek meg jó a turis kínai ruha és a 20 éves Nokia, csak mert gyerek...

Amúgy akkor lennél elkényeztetve ha bukdácsolnál és a pénzt meg értelmetlen dolgokra kapnád, pl. 20ezres szemránckrém vagy 200ezres magassarkú cipő.

Az hogy kapsz ruhát meg laptopot és telefont, egyáltalán nem elkényeztetés szerintem, ha a szülők pénztárcájának megfelelő kategóriát választanak. Ráadásul nem a semmire kapod, hanem ünnepnapra, nem heti szintű nálatok az ilyen kiadás.

2015. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Én azt tartom képmutatásnak hogy a szülők rohangálnak 500ezres okostelefonnal meg 1milliós designer táskával, a gyereknek meg jó a turis kínai ruha és a 20 éves Nokia, csak mert gyerek..."


Nem tudom, mennyivel tud többet egy félmillás telefon, de ha a gyerek nem használja ki a lehetőségeit, akkor minek neki? Én szeretem a designer táskákat, de főleg azért, mert jó érzés, hogy én kerestem meg rá a pénzt, nem értem, hogy aki csak úgy kapja, az mit élvez bennük?

2015. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Aki 14 évesen kitűnően tanul, vagy később 22-23 évesen egyetemen is elég jól, az ugyanúgy komoly teljesítményt tesz le az asztalra, mint az, aki munkahelyen dolgozik.


Világunknak természetes részei az anyagi javak. Nyilván nem ugyanazon a szinten költ egy olyan család, ahol havi 200 ezer nettó a bevétel, mint egy olyan ahol havi 1-2 millió (pl. két bérből-és fizetésből élő komolyabb diplomás szakember vagy középvezető).

2015. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Vagy csak jó képességű, 24-es.:-) Nem emlékszem rá, hogy általános és gimi idején többet készültem volna másnapra fél-1 óránál, akkor se, ha 3 témazáró dolgozat volt kilátásban. Ezért aztán igényem se volt arra, hogy bármi módon honorálják a szüleim a kitűnő bizonyítványomat.:-) A gyereket se ajándékozom meg azokért a tárgyakért, amikről tudom, hogy a kisujjából rázza ki (reáltárgyak, nyelvek), viszont dyslexiásként magyarból kijár neki a dicséret még a négyesért is, mert tudom, mekkora erőfeszítést jelent neki ennek az elérése.

Egyébként nem tartom helyesnek a jegyekért, bizonyítványért ajándékozást (és nem anyagi okok miatt:-)), a munkahelyeden se az előrejutásodat segítő önképzésért kapsz bónuszt, prémiumot. Tanulmányi versenyen komolyabb helyezés már más kérdés, abban van plusz teljesítmény.


Bocs, ez egy kicsit offra sikeredett.:-)

2015. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Jarok versenyekre, tavaly en hoztam el a suliba a masodik legtobb helyezest. Tavaly 17 versenyen voltam, ebbol 12-ot megnyertem, amit nem sikerult megnyerni, abban sem voltam messze a harmadik helytol.
2015. nov. 3. 17:37
 27/27 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, meg a többi hozzászólást se olvastam el, de csak amiatt egy új laptop mert a másik kéket sz*rt? Ha csak amiatt vettem volna egy új gépet amiért kékhalált kapott az enyém... A állami hitel ahhoz képest semmi lenne...
2015. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!