Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anya nem...

Mit csináljak, ha anya nem hiszi el, hogy a sulihoz kell filmeket néznem egész héten?

Figyelt kérdés

Van egy tárgyam egyetemen, amiből házidolgozatot kell írnom, aminek olyan a témája, hogy filmeket, sorozatokat kell hozzá megnéznem (Doctor Who, Pillangóhatás, Toki wo kakeru shoujo, Vissza a jövőbe, Steins;Gate, Interstellar, ilyesmik, szóval abszolút nem dokumentumfilmek, sima szórakoztató dolgok)

Azt mondja viszont, hogy nem filmes szakra járok, nem hiszi el, hogy muszáj, és folyton elrángat segíteni. Viszont ezzel is haladnom kéne, közeledik a határidő, és kb 40 órányi filmet meg kell néznem és jegyzetelni....

Hogy győzhetném meg, hogy ez "tanulás"??

21/L


2015. nov. 3. 20:29
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

A doctor who nagyrészében az időutazás csak annyi, hogy érdekes, változatos legyen a sorozat, ha belegondoltok, nem minden részben van TÉNYLEG szerepe.

Amiket összeírtam, pl Blink, Turn Left, Let's Kill Hitler, The angels take Manhattan, The girl who waited, stb, ezekben sokszor lényeges, hogy változtatnak-e az időn, és annak milyen hatása lesz a jövőre, érdekes ilyen szempontból. Ott van pl mit tudom én, a Midnight, amiben SEMMI fontossága az időgépnek, csak egy magyarázatot ad, hogy hogy kerülnek arra az adott bolygóra.

A tárgy nagyrésze amúgy nem a szerepjátékokról szól, legalábbis ebben a félévben, a többiben nem tudom, most vettem fel először, de a témámat és az előre megadott forrásaimat elfogadták, megdicsérték hogy tök jó lesz.

2015. nov. 3. 21:18
 22/41 anonim ***** válasza:
75%

nem válaszoltál a 19esre.


hány oldalt kell írni? ennyit értelmetlen megnézned

2015. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Minimum 5, de a témám lényege, hogy sokat nézzek meg, mert a címem "Az időutazás különféle módjai", nem rakhatok bele kettőt, hogy "hát és ennyi" :D Az egész alapja, hogy minél többet bemutassak, melyik film alkotója hogy viszonyul hozzá, melyik műben hogy van bemutatva, stb.
2015. nov. 3. 21:23
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

megnézel 5 filmet.

ha KIFEJTED és nem csak leírod hogy melyik rendező stb hogy viszonyul hozzá, hogy van bemutatva akkor az már minimum 10 oldal.


5 film, 10-15 óra MAXIMUM.

tessék, máris felesleges a 40 óra, és szerintem 10 oldal bőven elég lesz :)

2015. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
59%

Azért az tényleg túlzás, hogy 40 órányi sorozatot meg filmet meg kell nézned egy sima dolgozathoz. Főleg, hogy ezek tényleg csak sima szórakoztató filmek, nem fogsz egyikből se új világnézetet alkotni az időutazásról. Még ha tényleg ez alapján tudsz megírni egy dolgozatot, akkor is bőven elég néhány epizódot meg 1-2 filmet megnézni.

Az egyéb teendőidre meg a házimunkára pedig akkor is kell időt szakítanod, ha dolgozatra készülsz. Örülj neki, hogy járhatsz egyetemre és közben el vagy tartva, ne várd már el, hogy még emellett anyukád meg is csináljon otthon mindent teljesen egyedül, csak mert te filmekből szeretnél tanulni. Az élet nem így működik, és sosem fog így működni, hogy te kitalálsz magadnak egy 40 órás programot, és akkor lesz**hatsz minden mást a környezetedben. Ahelyett, hogy azt mondogatod magadnak, hogy a filmnézés márpedig tanulás, inkább próbálj meg kicsit felnőtt lenni, és libbenj ki a mesevilágodból.

2015. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 tetro ***** válasza:
78%

21.28

kimerte lepontozni a babaros kommentet!? értem én az összevissza pontozgatást, de legalább a jó humort díjazzátok már, ha már komolyan úgyse lehet válaszolni ilyen kérdésekre...

2015. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
26%
DE ha ennyire zavar, hogy segítened kell anyukádnak, akkor nyugodtan költözz el otthonról, és tartsd el magadat. Az már nem tetszene ugye?
2015. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
"Szerepjáték és világszemlélet" Én hasonló témában írtam a szakdolgozatomat. Konkrétabban a szerepjátékokról és annak hatásairól az egyének világszemléletéről, de annak semmi köze az időutazáshoz, meg a hasonlókhoz amiket felsoroltál.
2015. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Nem én döntöttem el, mi a téma :D Amúgy nem a szakomhoz kapcsolódó téma, bárki felveheti, aki eltés.

Ilyet még sose hallottam, hogy baj, ha valaki élvezni akar egy dolgozatot, és minél jobbra akarja megcsinálni. Össze tudnám csapni egy este alatt, de minek? Azért vettem fel a tárgyat, mert érdekel.

Senkit nem pontoztam le. [link]

2015. nov. 3. 22:08
 30/41 tetro ***** válasza:

22.08

zsófi, fogadjunk hogy te vagy az :D

2015. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!