Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az nagyon nagy gáz, ha egy 21...

Az nagyon nagy gáz, ha egy 21 éves férfi még a szüleinél lakik falun és nem is akar elköltözni a közel jövőben?

Figyelt kérdés

Okok a következőek: munkát nehezen találni, szerencsémre az egyik diákszövetkezet volt olyan jó velem és egyszerűsített munkavállalóként alkalmaz továbbra is. Mindent összegezve pedig a minimálbért keresem, abból megélni szerintem nem lehet, csóróskodni ötöd magammal egy kis panel lakásban pedig nem akarok.


2. A szüleim betegek, orvoshoz kell őket rendszeresen hordani, a napi teendők ellátása is komoly gondokat okoz nekik (fa összeszedés, étel készítés, minimál állat állomány fenntartása)


3. Tudok hízót tartani + tyúkokat amiből olcsóbban jutok húshoz és tojáshoz mint egyébként városban lehetne.


4. Kis föld a ház előbb-utóbb az enyém lesz.


Ráadásul így autóm is van, nem vagyok kiszolgáltatva.


Viszont a korosztályomban egyre többen költöznek be városba albérletbe és elgondolkoztam, hogy talán rosszul gondolkodom.



2015. nov. 5. 17:43
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Nah azért havi 400 ezerért én is simán elmennék innen :D

2015. nov. 5. 19:30
 22/28 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezért mondom, hogy helyzetfüggő. Egyelőre neked lehet, hogy így is jó, de azért gondolj a jövőre is. De szerintem a te helyzeted így egyelőre oké, nem baj, ha nem akarsz változtatni most még.

Amúgy ketten keresünk 400-at, bár gondolom értetted, csak azért írom, mert mindjárt nekem ugrik valaki, hogy ugyan mivel lehet 400 ezret keresni :D Megelőzöm ezt :D

2015. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, és én is lesz@rnám ki mit gondol. Viszont én is így gondolkodtam és itt ragadtam édesapámmal 26 évesen egy óriási kertes házban, nagy rezsivel, mivel édesanyám meghalt. Eleinte nem volt gondom, de nagyon unom az itteni életet, hulladék egy hely, semmi szórakozási lehetőség, 0% esély barátnőt találni, és utálom hogy mindenki beledumál a mások életébe. Közel 2 éve áruljuk a házunkat és semmi eddig. A húszaséveim első fele pedig oda ugyebár. :(
2015. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Kérdező ha szeretsz ott lakni esetleg valami olyan munkában kéne gondolkodnod ami ott is végezhető a faluban.

Ez alatt nem csak az állattartást/földművelést értem hanem bármi olyan szakmát, ami tipikusan otthonról végezhető pl. műfordító.

De pl. programozóknak is egyre több helyen megengedik a home office-t.

Szóval lényeg, h egyetemen vmi olyan szakot válassz amivel van esélyed otthonról végezhető munkát vállalni vagy pedig keresett abban a városban ahova be tudsz járni a faluból.

2015. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem gáz, nem is tudok olyan 21 évesről, aki nem otthon lakik. (Azt, hogy a szülők fizetnek neki egyetem alatt egy albérletet, vagy hogy barát/barátnő szüleihez költözik, ne vegyük elköltözésnek.)
2015. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én is videki vagyok,szerintem Pesten tuti több a lehetőség ismerkedni,de szerintem azért Pesten se sokkal könnyebb megfelelő partnert találni,mert a pesti nők 75%-a karrierista a többi 25%meg egy undorító r1b@nc!

A jó Munkahelyröl meg annyit,hogy szerintem ha nincs olyan diplomád, ahol sok üres állás van,akkor diplomával is keresgélhetsz míg azt a 400ezres álomfizetésü munkahelyet megtalálod!

2015. nov. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 szántóvető ***** válasza:

én 27 vagyok most hazakoltoztem mert vegetert egy 3 eves kapcsolatom.(írta a 19-es :D )ami más szitu hisz megpróbált önállósodni meg családot alapítani csak nem jött össze.

szóval kérdező ez nem egy ideális állapot,fontos lenne hogy képezd magad és megpróbálj saját lábra állni meg párt találni.nem egészséges évtizedekig a szülőkkel együtt élni,találnod kell normális jól fizető munkát is mert a minimálbérből semmire sem jutsz.szóval gondolkozz előre és aszerint próbáld alakítani az életed.milyen hosszútávú terveid vannak,hogy képzeled el az életed 10-20 év múlva?

2015. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Mivel úgy látom, errefelé ész nélkül divat a lepontozósdi, leírom az egyik példát, amit a saját szememmel láttam. Hogy ne lehessen felismeri, kiről van szó, változtatok a neveken és a helyeken. A sztori úgy volt, ahogy írom.


Józsi főszakács volt a nagynéném munkahelyén, Kecskeméten, az egyik suli menzáján. Nem volt testvére, nem volt még barátnője sem, mert anyuka mindig gondoskodott róla, hogy időben el legyen marva. Apuka is játszott a nagy családi játszmában, arra, hogy Józsi majd őket tartsa el, ha megvénülnek.


Józsi egy istenáldotta jó ember volt, anyukának hála erős bagós. Anyuka és apuka összeharácsolt egy élet munkájával egy vagyont, sarokházat, kertet, nyugati autót, nyaralót a Balcsinál stb., majd pedig úgy 75-80 évesen egyik a másik után feldobta a talpát (azért írom így, mert még ma is haragszom rájuk azért, amit a fiukkal tettek).


Józsi egyedül maradt, 48 évesen, melója ugyan volt, hatalmas vagyona volt és volt egy világnyi nagy magánya. Azt se tudta, hogyan és mit kezdhetne magával, és már képtelen volt bármiféle új életre, párkapcsolatra. Tönkretették a szülei. A szülők halála után pár hónap múlva agyvérzést kapott és meghalt.


21 évesen még elég rugalmas vagy ahhoz, hogy ne így végezd. 48 évesen már nem biztos.


Egyébként hadd kérdezzem meg, hány évesen a szüleid, hogy neked kell őket orvoshoz furikázni? 60-70? Egyedül nem találnak el az orvoshoz?


Lehet, hogy most olcsóbb neked a tojás, de meglesz az ára - az egész életed. Falura ma nemigen mennek a csajok férjhez, csak azért, hogy anyós-após rabszolgái legyenek. Ráadásul úgy látom, neked még ez is le van tiltva, mint Józsinál.


Szóval, gondold át.

2015. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!