Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az nagyon nagy gáz, ha egy 21...

Az nagyon nagy gáz, ha egy 21 éves férfi még a szüleinél lakik falun és nem is akar elköltözni a közel jövőben?

Figyelt kérdés

Okok a következőek: munkát nehezen találni, szerencsémre az egyik diákszövetkezet volt olyan jó velem és egyszerűsített munkavállalóként alkalmaz továbbra is. Mindent összegezve pedig a minimálbért keresem, abból megélni szerintem nem lehet, csóróskodni ötöd magammal egy kis panel lakásban pedig nem akarok.


2. A szüleim betegek, orvoshoz kell őket rendszeresen hordani, a napi teendők ellátása is komoly gondokat okoz nekik (fa összeszedés, étel készítés, minimál állat állomány fenntartása)


3. Tudok hízót tartani + tyúkokat amiből olcsóbban jutok húshoz és tojáshoz mint egyébként városban lehetne.


4. Kis föld a ház előbb-utóbb az enyém lesz.


Ráadásul így autóm is van, nem vagyok kiszolgáltatva.


Viszont a korosztályomban egyre többen költöznek be városba albérletbe és elgondolkoztam, hogy talán rosszul gondolkodom.



2015. nov. 5. 17:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem gáz, de én nem értek vele egyet. Te viszont azt teszel, amit akarsz.
2015. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%

Figyelj koma ez manapsag nem ritka

sajnos ilyen a vilag regebben az elkoltozes elobb jott pl a hazassag miatt vagy esetleg a konnyebb megelhetes miatt.

en 27 vagyok most hazakoltoztem mert vegetert egy 3 eves kapcsolatom

2015. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%
Mellesleg városokban sem jobb. Eleve kell fizetni 30-50 ezret egy szobára/lakásra minimum, és a fiatalok 90%-a szarul keres, még a diplomások is.
2015. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha Nektek igy jo, miert lenne ezzel baj?

Ha nincs masra igenyed akkor tokeletes. Mindenkinek mas celjai vannak. Az csak jo, ha elegedett vagy az eleteddel!

2015. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Betudok járni városba, visz a faluból autópálya, kocsival könnyen megközelíthető. Jövőre tervezek egyetemre is járni, jelenleg is járok szakmai tovább képzésre, dolgozni is a városba járok be.
2015. nov. 5. 18:34
 16/28 A kérdező kommentje:

Jah és ha elköltöznék esélyem se lenne arra, hogy egyetemre menjek vagy, hogy előbb-utóbb saját ingatlanhoz jussak.


Max. hitelből, de a hitellel jó sokan ráfaragtak már!

2015. nov. 5. 18:40
 17/28 anonim ***** válasza:
82%

Senki sem tud elköltözni 21 évesen, ha a szülők nem tesznek alá lakást. Egyedül nem tudnál kifizetni egy lakást, és még a szüleidről sem tudnál gondoskodni. Valószínű, ha megnősülnél, a lánynak is oda kellene költöznie.

Nekem munka miatt muszáj volt elköltöznöm, rengeteg pénz elment albérletre, ami megmaradt volna, ha a szüleimmel lakom és helyben van munkám. Még nagyon fiatal is vagy, minek költöznél, ha nincs tervben házasság?

2015. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%
szia, felesleges lenen alberletet fizetned, en is fizettem,aztan hazaköltöztem megis.penzkidobas.
2015. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
81%

Nézd én 23 éves létemre is hasonlóan vagyok mint te. Annyi eltéréssel hogy kisvárosban élek, van normális munkahelyem de nem keresek sokkal többet a minimálbérnél csak a pótlékok azok amik megdobják a fizetésem a 12 órás műszakjaim végett de ez olyan munka amit legalább szeretek csinálni meg baromi jó a társaság. Én is a szüleimmel élek, mert jelenleg nincs se barátnőm, se gyerekem, se kutyám, se macskám. A szüleim nekem is betegek, édesanyám már nem bír úgy önállóan elmenni gyalog itthonról hogy bevásároljon és hazacipelje a két nagy táska dolgokat még ha csak 2-3 napra vásárol be akkor is, vezetni nem tud többnyire én viszem autóval mindenhova plusz orvosokhoz kell vinnem ami azért messze van innen, jó időbe még elbír menni gyalog ha épp dolgoznom kell és apám se tudja őt elvinni, de akkor is sokszor van rám szükség. Apám a favágást nem bírja sajnos mert ízületi problémái vannak jobbára a kezével nem bír semmit se csinálni ezt annak idején a földmunka miatt köszönheti amikor még falu helyen éltek az alföldön a volt feleségével, meg apám nyugdíjban van, mellette eljár dolgozni egy iskolába dolgozik portásként meg időnként egy takarítócéggel eljár takarítani autószalonokba, bankokba ahol nincs nagy fizikai megterhelés, ott jobbára inkább kisebb vezető beosztásban van mert neki képesítése is van erről is a géppel végezhető munkákat mindig ő rá bízzák mert ő még szerelni is tudja őket, akkor időnként eltudja kérni a cégtől az egyik kisautót és akkor tudja magát fuvarozni ha épp ő neki is orvoshoz kell mennie de jobbára én segítem őket. A nővérem az ország másik felére költözött és évente 2-3 alkalommal látogat meg minket hogy élünk-e még egyáltalán de ő alig segít rajtunk. A bátyám az akire még számítani lehet de ő fuvarosként dolgozik jobbára külföldön van, ritkán jár haza meg ő a barátnőjével élnek nagyapámnál aki Budapest melletti településen él és a bátyám meg neki segít mert sajnos én nem tudok egyszerre rajta meg a szüleimen segíteni plusz a bátyám Pestre jár fel a telephelyre, a barátnője meg a településen nőtt fel az ő szülei is csak 5 percnyire laknak nagyapáméktól így a bátyámnak inkább ott a helye.


Én is 23 évesen így élek, nem is akarok költözni mert mi is tartunk állatokat viszonylag nagy a telkünk, gondozni tudom a tyúkokat, meg nyulaim is vannak meg szeretem is csinálni, meg ugye a második szakmám az autószerelés, egyenlőre csak alkalmi munkát tudok vállalni egy kisebb cégnél amikor épp pihenős vagyok és nekem szükségem van a nagy udvarra mert nekem szerelés a másik hobbim. Vettem is egy autót amit én magam újítok fel apránként meg időnként a jelenlegi közös autót is én javítgatom ameddig telik rá addig hozok helyre rajta minden apróságot hogy lehetőleg minél tovább bírja az autó a gyűrődést.


De a lényeg hogy az én korosztályomba is jobbára lenéznek emiatt hogy még otthon élek, persze vannak akik még otthon élnek a szüleikkel igaz ők még ne is dolgoznak és többségüknek fogalma sincs arról mi az hogy munka... Akik meg tudják ők a barátnőjükkel élnek együtt panelba általában albérletben de ismerek olyat aki saját házat vett örökségéből és a maradékból fel is újította meg olyan autót vett amihez drága az alkatrész, csak bánja is mert ketten alig élnek meg úgy hogy a srác keres alig 100 ezret a barátnője örül ha 70 ezret hazatud vinni igaz ne akarjon többet ha csak sima takarítónő egy cégnél mert a gimis éveit csak átbulizta még érettségit sem volt képes normálisan letenni és most meg sír a szája hogy miért nem tanult inkább rendesen. Rám sokan irigyek hogy többet tudok spórolni. A nálam 10-20 évvel idősebbek de inkább a 35 éves korosztály akikkel együtt dolgozok velük jobban is kijövök nem is csoda hogy nagy ritkán velük járok el bulizni mert ők komolyabba már és mindegyik kollégám meg egyéb ismerősöm aki az idősebb korosztályban van mondják hogy nekem van igazam, és ne hallgassak a többiekre azt becsülik bennem hogy segítem a szüleimet amiben lehet és úgy is enyém lesz a ház amit lehet 30 év múlva sem fogok tudni eladni annyiért amennyit igazából megér, arról nem is beszélve hogy egyenlőre nincs annyi anyagi gondom mint a korombelieknek nem is verem el a pénzem hülyeségre meg tényleg ha lesz barátnőm meg gyerekem akkor jól fog jönni ez a pénz amit így apránként megspórolok. Nem véletlen randizok nálam 8 évvel idősebb nővel aki nem hogy nagyon kedves meg intelligens hanem nagyon csinos is.

2015. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mindenkinek helyzetfüggő.

Én 19 évesen ott hagytam a falut és a szüleimet, mert kemény 48 ezerért dolgoztam, és hiába kerestem munkát, fél év alatt még csak egy visszahívást sem kaptam.

Kerestem a fővárosban munkát, 2 hét alatt találtam, és felköltöztem, a párommal együtt. Itt nagyon jól élünk, is inkább élek itt panelban havi 400 ezerből minthogy otthon éltünk volna vidéken ketten 150 ezerből kb.

Szóval van, akinek meg az nem jön be, én amúgy sem szeretem azt a fajta életmódot, hogy etessem a tyúkokat meg ilyesmi. Mindenki más :)

Neked egyelőre így jó, akkor maradjon így. De azért ha lesz mondjuk egy barátnőd, akkor hogy gondolod? Nem sok ember akar anyóssal-apóssal együtt lakva kezdeni el egy életet.

2015. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!