Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hazaadnátok ezt a pénzt?...

Ti hazaadnátok ezt a pénzt? Szülők ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a párommal élek együtt egy éve kb.

A fizetésem alacsony, minimálbér.

Most úgy alakult, hogy egy alkalommal hozzájutok egy nagyobb összeghez (a fizetésem 3szorosa kb) tehát azért ne millióra gondoljunk. Ez egyszeri alkalom.

A szüleim hitelt vettek fel, aminek fizetésében a testvérem segít, aki még otthon él.

Minden pénzét nekik adja így otthon, hogy segítsen nekik.

Anyuéknak szálka vagyok a szemükben, hogy elköltöztem és így most nem tudom őket támogatni ebben a nehéz helyzetben, és nyiltan kimondták hogy igazságtalan az, hogy a testvérem minden pénzét odaadja, én meg elköltöztem és nem adok bele semmit, és szerintük otthon lenne a helyem nekem is ebből kifolyólag.

Szóval igazságtalan hogy testvérem segít, én meg kimaradok ebből.

Anyunak nem akartam emiatt elmesélni az egyszeri plusz pénzt, de úgy voltam vele, hogy milyen világ az, ha már a szüleimmel sem oszthatom meg ezt a tényt. Szépen elmeséltem, de láttam rajtuk hogy bántotta őket, hogy pont akkor jutok ehhez amikor már nem otthon lakom és pont akkor amikor otthon lakhatnék és tökéletesen jól jönne a pénz most.

Szóval bűntudatom van a pénz miatt.

Párom szerint ez engem illet, sokat dolgoztam érte, de már teljesen bűntudatom van, hogy ennek otthon lenne a helye náluk...

Láttam is hogy nem örültek neki, hogy pont most amikor már nem otthon lakom, akkor kapom és pont ebben a nehéz helyzetben...

23N


2015. nov. 6. 19:00
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
73%

Próbálj meg egy kicsit leszakadni a szüleid érzelmi zsarolásaitól. Új házat vettek, mert muszáj volt-ez ok. Amit mondtál abból úgy gondolom a régi valami 0 közbiztonságú faluban lehetett, ha így volt akkor valószínűleg tényleg muszáj volt váltani. Viszont akkor sem helyes, hogy ezt a gyerekek kontójára akarják megoldani. Ha azt szeretnék, hogy mellettük meg a tesód mellett éljetek a pároddal akkor gondolom jó nagy házat vettek. Na ez már nem volt muszáj. Ha jobb helyen vesznek egy kisebbet jó eséllyel nem kell hitel vagy nem annyi, elvégre a régi házért is kaptak valamennyit.

A másik probléma, hogy téged megkérdeztek? Ez kicsit durva, hogy veszek neked egy házat, de fizesd már ki kérlek. Te csak fizeted de a ház helyét, méretét stb... én határozom meg és és mellesleg én lakok benne még évekig, addig nem használhatod, vagy csak velünk együtt. Ez elég nonszensz. Mellesleg nem az egész ház lesz a tiéd csak a fele. Ha tesód ennyit segít akkor meg írassák rá a házat meghagyva rajta a szülők haszonélvezetét és akkor valahol a sajátját fizeti, bár ez sem a legjobb megoldás, hiszen ez neki egy óriási kötöttség. Ő mikor fogja a saját életét élni? Vagy nem meri?

2015. nov. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a szüleiddel,pláne,hogy külön élsz és amikor megvették a házat,már akkor sem ott laktál.Az érzelmi zsarolásnak,pedig ne engedj,de ha te úgy érzed jobban magad ,akkor egy bizonyos részét ad oda nekik,mondjuk az 1/4-ét és akkor te megnyugszol,hogy segítettél nekik,és neked is megmarad a nagy része,ha valamikre kell.
2015. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedésben vagy, a testvéred nem anyagilag segíti a szülőket, hanem haza ad a rezsibe, mert otthon lakik. Akkor mondhatná el, hogy támogatja a szülőket, ha külön élne.

És, hogy a kérdésre válaszoljak. Nem adnék egy fillért sem. És nem csak azért mert, Te se vagy eleresztve anyagilag, hanem azért mert a szüleid ezt nem megköszönik, hanem természetesnek veszik és követelőznek. Ha Te is elkezded haza adogatni a pénzed gyakorlatilag a párodon élősködsz. Neki miért kell kevesebbel beérni, mert a szüleid nem tudnak a pénzzel bánni?

2015. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha hárman vették fel a kölcsönt, akkor fizessék vissza hárman.

Most vissza kellett volna költözni a szülőkhöz, hogy hazaadd a fizetésedet? Tudták, hogy már elköltöztél, mért nem annyi kölcsönt vettek fel, amennyit hárman vissza tudnak fizetni?

A testvéred életét már tönkretették ezzel a kölcsönnel, a tiédet nem kellene.

2015. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy ilyen családot, ahol a szülők rokkantnyugdíjasok voltak a 3 20 év körüli gyerek pedig dolgozott.

A szülők hol az egyik, hol a másik gyerek nevére vettek fel kölcsönt, de a pénzt mindig az apa osztotta be.Először ráköltötték a házra, utána pedig az első kölcsön hozta a többit.

Egyszer csak az egyik fiu szerelmes lett és a lányhoz költözött. Rögtön hiányzott a fizetése!

Az apa utána ment, hogy adja oda a pénzt, hisz volt olyan hitel ami a fiu nevén volt.

Nagy harag lett belőle, mert a fiu nem fizetett, hiszen nem ő költette el a pénzt.

Aztán az apa meghalt, kiesett az ő nyugdíja is, így már nem tudták a kölcsönöket fizetni.

Ezt csak azért írtam le, hogy milyen felelőtlenség úgy hitelt felvenni, hogy majd a gyerekek visszafizetik, hiszen az ő élethelyzetük változhat, de ha nem is változik, mint a testvéredé, ő már oda van bilincselve a kölcsönnel a házhoz.

Hogy nősül meg, milyen életet szántak neki a szüleid.

Ne tedd tönkre magad, se idegileg, se anyagilag miattuk.

Elvenni a gyerekemtől azt a keveset is, szégyen!

2015. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért van bűntudatod, mert a szülők általi érzelmi zsarolásnak lettél az áldozata.

A szüleid nagyobb lábon akartak élni, mint amit a pénztárcájuk megenged, de mivel ezt nem akarják beismerni, szépen a "ti fogjátok majd örökölni" szlogen mögé bújtak.

Eleve felelőtlenség olyan hitelt felvenni, amit nem képesek ketten sem fizetni, így tényleg úgy kalkuláltak, hogy majd ti fizetitek. Ez pedig undorító önzőség és kétszínűség. Nem a gyerekek feladata kifizetni a felelőtlen szülők által felvett hitelt. Ezt jegyezd meg.

Azért húzzák a szájukat, meg zsarolnak érzelmileg, mert azt nem kalkulálták bele, hogy te nem fogsz nekik tejelni, mint a kisangyal.

Azt nem tartod igazságtalannak, hogy a testvéred egész fizetését elveszik? Hogy a testvéred tulajdonképpen azért dolgozik, hogy a szüleid törleszteni tudják a nagyobb lábon élésre felvett hitelt, amibe se neked se a testvérednek semmi beleszólása nem volt?


Igaza van a párodnak, ne legyen bűntudatod, és ne adj nekik egy petákot se! Egyék meg, amit főztek. Az meg nem ajándék, amit neked kell kifizetni, pláne minimálbérből. A szüleid undorító számító dögök. Az érzelmi zsarolásnak meg NE engedj! Mert ha egyszer adsz nekik pénzt, onnantól nincs megállás, és még jobban fognak lelkileg zsarolni.

2015. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Most gondolj bele a következőkbe, így talán világosabb lesz számodra, hogy a szüleid felelőtlenek, számítók, és csak érzelmileg zsarolnak, mert a pénzed kell nekik:


1. Milyen dolog felvenni olyan hitelt, amiről ők is tudták, hogy bizony ezt ketten (anyud-apud) nem fogják tudni fizetni? Ez mi, ha nem felelőtlenség?


2. Mivel gondolom tudták, hogy ezt ketten nem tudják fizetni, de mégis felvették, így 100%, hogy titeket is "belekalkuláltak a törlesztőbe", a megkérdezésetek nélkül. Ez igazságos szerinted?


3. A testvéredet már szépen behálózták, elszívják az egész fizetését, de nekik még ez sem elég, azt akarják, hogy te is tejelj, és nem érdekli őket, hogy minimálbéren vagy. Ez szülőhöz méltó viselkedés? Effektíve a testvéredet megfosztják egy normális élettől, normálisabb jövőtől. Nekem ezt nem lenne szívem végignézni.


4. Ez a szöveg, hogy "majd egy jobb házat örököltök", csak egy undorító kifogás, amivel megpróbálnak titeket zsarolni. Dafke rá akarnak kényszeríteni titeket, hogy akaratotok ellenére vegyetek egy házat. Ez rendben van?


5. A szüleidnek csak a pénzed kell. Őket láthatóan nem érdekli, hogy neked így is nehéz megélni, és még haza is költöztetnének, tehát a jövődtől is megfosztanának azért, mert nekik mindenképpen fel kellett venni hitelt egy házra úgy, hogy abba se neked, se a testvérednek semmilyen beleszólása nem volt.


6. A pénzzel pedig k...vára nem tudnak a szüleid bánni, ugyanis csak hitelből venni egy házat iszonyat nagy felelőtlenség, és normális, épeszű ember ilyet nem csinál.



Ha ezeket elolvastad, és gondolkodtál rajtuk, hadd kérdezzem meg: Miért is van bűntudatod, hogy nem adsz nekik pénzt?

Ne legyen. Láss át a "szegény családnak segíteni kell" ködön, mert ez marhára nem az a kategória. A szüleid saját maguk tehetnek erről. Nem a te meg a tesód feladata rendbe hozni azt, amit a szüleitek marhára elcse..sztek. A testvérednek is megpróbálhatnád felnyitni a szemét. Mert ez nem támogatás, hanem lemondás a saját életről.

2015. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény kérdező? Mi történt azóta?
2015. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
semmi, telefonon se beszeltunk azota..
2015. nov. 14. 06:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!