Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hazaadnátok ezt a pénzt?...

Ti hazaadnátok ezt a pénzt? Szülők ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a párommal élek együtt egy éve kb.

A fizetésem alacsony, minimálbér.

Most úgy alakult, hogy egy alkalommal hozzájutok egy nagyobb összeghez (a fizetésem 3szorosa kb) tehát azért ne millióra gondoljunk. Ez egyszeri alkalom.

A szüleim hitelt vettek fel, aminek fizetésében a testvérem segít, aki még otthon él.

Minden pénzét nekik adja így otthon, hogy segítsen nekik.

Anyuéknak szálka vagyok a szemükben, hogy elköltöztem és így most nem tudom őket támogatni ebben a nehéz helyzetben, és nyiltan kimondták hogy igazságtalan az, hogy a testvérem minden pénzét odaadja, én meg elköltöztem és nem adok bele semmit, és szerintük otthon lenne a helyem nekem is ebből kifolyólag.

Szóval igazságtalan hogy testvérem segít, én meg kimaradok ebből.

Anyunak nem akartam emiatt elmesélni az egyszeri plusz pénzt, de úgy voltam vele, hogy milyen világ az, ha már a szüleimmel sem oszthatom meg ezt a tényt. Szépen elmeséltem, de láttam rajtuk hogy bántotta őket, hogy pont akkor jutok ehhez amikor már nem otthon lakom és pont akkor amikor otthon lakhatnék és tökéletesen jól jönne a pénz most.

Szóval bűntudatom van a pénz miatt.

Párom szerint ez engem illet, sokat dolgoztam érte, de már teljesen bűntudatom van, hogy ennek otthon lenne a helye náluk...

Láttam is hogy nem örültek neki, hogy pont most amikor már nem otthon lakom, akkor kapom és pont ebben a nehéz helyzetben...

23N


2015. nov. 6. 19:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
96%
És ha a tesód is férjhez megy\megnősül ki fogja finanszírozni őket?!
2015. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatod!A Tiéd a fizetésed.
2015. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
A testvérem fizetése pedig az övé, és most ő áll a szüleim mellett :(
2015. nov. 6. 21:05
 24/39 anonim ***** válasza:
95%

Neki sem kötelező. De ő ott is lakik.

Nem fizetheted minimálbérből két ház fenntartását.

2015. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%
Ne adj haza. De ne is állj majd sorba az öröklésnél sem.
2015. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

pont ez az hogy nem akarok én sorba állni..nem érdekel ilyesmi engem.... :)

a lényeg az, hogy éljenek sokáig és kész :) ez többet ér mindennél :)

2015. nov. 6. 21:31
 27/39 anonim ***** válasza:
74%
A szüleid igazi vérszívók, nehogy nekik add a pénzedet! Ha tehetnék, egész életedben rabláncon tartanának!
2015. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
97%

Azért aki az örökléssel, meg egyebekkel jön, az ne felejtse el, hogy a kérdező testvére a szülőknél lakik. Nem kell lakbérre költenie, nem fizet külön számlákat, gondolom otthon is eszik, így evidens, hogy fizeti a saját részét. A kérdező viszont már külön él.

Az én édesanyám anno vérig sértődött volna, ha külön élve pénzt akartam volna rátukmálni.

Csak úgy tudtam neki segíteni anyagiakban, hogy vásárláskor, csekkbefizetéskor itt-ott "átvertem" 1-2 ezressel. Azóta elment, a lányom pár év és kirepül...

Nem az ő dolga lesz, hogy a problémáimat megoldja. Élje csak nyugodtan saját kis életét!

2015. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
93%

Ha segíteni akarsz nekik akkor segíts. Minek ilyenbe belevonni másokat?

Ha adni akarsz, akkor adj.


Az ő érvük szerintem hülyeség de ettől függetlenül még nem ördögtől való az, ha a gyerek mégiscsak segíteni akar.

2015. nov. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem adnék. arra is kíváncsi leszek tesòd meddig bírja, hogy dolgozik egész hónapban és egy forintot nem lát a fizetéséből. persze értem én, hogyha valaki otthon él még, és nem állnak jól, akkor kifizeti a rezsi rá eső részét, meg néha vesz a hűtőbe pár dolgot.

de azért a fizetés 100%àt leadni.. hát elég durva dolog. azért ha dolgozik egész hónapban annyit megérdemelne hogy néha vegyen magának valamit, vagyis hogy maradjon a pénzből.

a szüleid meg nem tudom hogy várják el, hogy élj meg minimálbérből(gondolom albérletben) és emelett adj nekik is.. gondolom alig jössz ki így is, nem hogy még nekik is tejelj.

nem tudom mire vették fel a hitelt, de ez legyen szerintem az ő gondjuk.

persze ha 2-300ezret keresnel mindig havonta, akkor biztos tudnál nélkülözni belőle 10-20ezer forintot. na de 70 ezerbol nem igen lehet adakozni. ha ezt nem értik meg,ő bajuk. hidd el tesòd is le fog onnan lépni.

a nagyobb összeget én eltennem megtakarításnak, jól jöhet még váratlan kiadàsnàl!

2015. nov. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!