Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hazaadnátok ezt a pénzt?...

Ti hazaadnátok ezt a pénzt? Szülők ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a párommal élek együtt egy éve kb.

A fizetésem alacsony, minimálbér.

Most úgy alakult, hogy egy alkalommal hozzájutok egy nagyobb összeghez (a fizetésem 3szorosa kb) tehát azért ne millióra gondoljunk. Ez egyszeri alkalom.

A szüleim hitelt vettek fel, aminek fizetésében a testvérem segít, aki még otthon él.

Minden pénzét nekik adja így otthon, hogy segítsen nekik.

Anyuéknak szálka vagyok a szemükben, hogy elköltöztem és így most nem tudom őket támogatni ebben a nehéz helyzetben, és nyiltan kimondták hogy igazságtalan az, hogy a testvérem minden pénzét odaadja, én meg elköltöztem és nem adok bele semmit, és szerintük otthon lenne a helyem nekem is ebből kifolyólag.

Szóval igazságtalan hogy testvérem segít, én meg kimaradok ebből.

Anyunak nem akartam emiatt elmesélni az egyszeri plusz pénzt, de úgy voltam vele, hogy milyen világ az, ha már a szüleimmel sem oszthatom meg ezt a tényt. Szépen elmeséltem, de láttam rajtuk hogy bántotta őket, hogy pont akkor jutok ehhez amikor már nem otthon lakom és pont akkor amikor otthon lakhatnék és tökéletesen jól jönne a pénz most.

Szóval bűntudatom van a pénz miatt.

Párom szerint ez engem illet, sokat dolgoztam érte, de már teljesen bűntudatom van, hogy ennek otthon lenne a helye náluk...

Láttam is hogy nem örültek neki, hogy pont most amikor már nem otthon lakom, akkor kapom és pont ebben a nehéz helyzetben...

23N


2015. nov. 6. 19:00
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Biztos nem laktunk volna mindketten végig ott amíg ki nem fizetik a hitelt teljesmértékben, de valamennyit segítettünk volna.
2015. nov. 6. 19:46
 12/39 anonim ***** válasza:
11%
Én egészen másképp látom ezt a helyzetet. Azt írod hogy muszáj hitel, de nem írsz konkrétumot. Azt gondolom hogy amikor bele mentek ebbe a hitelbe négy tagú családdal számoltak különben biztos hogy nem vállalták volna.Na ezzel szemben te kiugrottál és ott hagytad nekik a fizetnivalót amivel nagyon leterhelődnek.Biztos hogy kiszenvedik majd hárman is nagy keservesen de te hogy fogsz a szemükbe nézni ha mégsem jön össze a dolog a barátoddal és esetleg vissza kényszerülsz költözni? Ilyenkor ha van egy kis fölös pénzed nem nagy dolog adni belőle egy kicsit hogy lássák a törődést részedről. Hidd el nem szabad felégetni magad mögött a hidat az még jóra soha nem vezetett.
2015. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
amikor ebbe belementek már egy éve nem otthon laktam és nem kellett rám számolni..
2015. nov. 6. 19:52
 14/39 anonim ***** válasza:
64%
és tesód akkor sose költözik el?
2015. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
22%
Azt teszel amit akarsz, de nem kell meglepodni ha kihagynak majd az oroksegbol :)
2015. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
93%

a tesód hazaad pénzt, mert otthon lakik, vagyis van rezsije, meg kajája


te nem adsz haza, mert neked is van rezsid és kajád ott, ahol laktok, a a pénz a pároddal kvázi közös, mivel együtt laktok

2015. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, ez a szüleid döntése volt, fizessék ők. Felnőttek vagytok, ha azt akarják, hogy ti is beszálljatok, akkor még hitelfelvétel előtt meg kellett volna beszélni veletek az egészet. Meg kellett volna kérdezzenek, hogy szeretnéd-e a felnőtt éveidet otthon tölteni, és a fizetésedet nekik adni, hogy cserébe majd évtizedekkel később egy puccosabb házat örökölj. Nem nélküled dönteni. Ha viszont nélküled döntöttek, akkor nem is várhatják tőled, hogy lemondj a saját életedről, és az ő hitelüket finanszírozd. Nekem ne adjon senki olyan "ajándékot", amit nekem kell kifizetnem, mert az nem ajándék. A saját pénzem felhasználásáról én szeretek dönteni.
2015. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
82%

Ne legyen buntudatod, barhogy is dontesz. Az egyetlen dolog amit elrontottal, hogy elujsagoltad hogy lett penzed.


Nem lesz nepszeru a velemenyem, de ha nem letszukseglet en hazaadnam a harmadat. Megiscsak a szuleim, szeretetben neveltek x evig, megha vannak is rossz donteseik.

2015. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
78%
Ők vették fel a hitelt,a gyerekeik meg fizessék?!Na szép kis szülők mondhatom!
2015. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
78%

18-assal értek egyet. Ha nem is a harmadát, valamennyit adnék, hogy segítsek. De azért azt kiemelném nekik, hogy a testvérem otthon lakik, otthon eszik, fürdik, melegszik,, használ villanyt stb. nekem pedig magamnak kell mindezeket fizetni.

De én is azt mondom, nem vagy köteles adni, ha nem akarsz, a te döntésed ez, gondold végig, mit is akarsz csinálni és tégy aszerint.

2015. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!