Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! Édesanyám rettentően...

Segítség! Édesanyám rettentően kritikus velem, folyton azt hangoztatja, hogy csalódott bennem és hogy szerencsétlen vagyok meg béna. Azt érzem, hogy nem szeret engem. Mit tehetnék? Miért van így? Mit tegyek, hogy szeressen és büszke legyen rám?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem? 18 éves lány vagyok, van egy 10 éves öcsém, de neki más az apukája. Anya egyedül nevel minket, egy éves voltam, amikor apukámat elhagyta (okkal). Sokszor azt érzem, hogy az öcsémet sokkal jobban szereti. Neki sokkal több mindent szabad, mint nekem annyi idősen és neki mindent elnéz. Felé mindig szeretettel fordul, magától megöleli. Viszont ha én akarom megölelni anyát, van, hogy eltol magától.

Nagyon stresszes a munkája, ezért sokszor rajtunk vezeti le a feszültségét, amiért nem haragszom rá, sőt megértem őt. Olyankor viszont azt mondja, hogy utál, ami viszont nagyon fáj.

Ma nagyon megbántott. Vezetni tanulok az ő erőltetésére, az 58. óránál tartok. És sajnos nem megy túl jól! Az ezelőtti órákon sokkal jobban ment, az oktatóm már a vizsgáról beszélt. Viszont most kimaradt másfél hét, mert az oktatóm nem ért rá, és ma rettenetesen ment. Ma sírtam is az óra végén, amire eddig még nem volt példa. És haza is sírva jöttem, amitől anyukám nagyon mérges lett. Azt mondogatta, hogy én biztosan nem tudok megtanulni vezetni, mert túl béna vagyok és mindenhez szerencsétlen vagyok, amit gyakorlatban kell véghez vinni és nem elméletben. Azt mondta, hogy sajnál, hogy ilyen szerencsétlen vagyok és higgyem el, hogy neki még jobban fáj, mint nekem, hogy ilyen gyereke van és azt kell látnia, hogy ennyire béna vagyok. Mondta, hogy inkább hagyjam abba a vezetést, nem fog haragudni, csak rossz érzés, hogy pont az ő gyereke nem képes egy ilyen egyszerű dologra. Sajnos ezt ezúttal nem méregből mondta, pont ezért esett nagyon rosszul. Végig hideg volt a hangja és lemondó. Nem a kritikája bánt, mert gyerekkorom óta folyton nyersen kritizál, hanem az, hogy ennek ellenére semmiféle szeretetet nem éreztem a hangjában. Hogy ennek ellenére mégis szeretne. Úgy beszélt, mintha idegenek lennénk. Természetesen a bőgésem nem hatotta meg, soha nem szokta. :( Sajnos olyan sosem lesz, hogy ilyen helyzetben megöleljen... Ez az egész most nagyon összezavart, órák óta bőgök. Nekem anyukámon kívül nincs más a világon! Egyedül vagyok és most reményvesztettnek érzem magam. Van, hogy meglepem és kitakarítom az egész házat, és jó tanuló is vagyok, három idegen nyelven beszélek. De ennek ellenére mégsem elégedett velem, pedig próbálkozom minden erőmmel, hogy boldog legyen! A vezetést utálom, de ennek ellenére mindent megteszek és végig pozitívan álltam hozzá, mert meg akarom csinálni.

Én mindennél jobban szeretem anyát. Ha ír egy üzenetet egy kis fecnire, azt mindig megtartom és elteszem egy dobozba vagy kiteszem a falra, mindent őrzök, amit valaha nekem adott, talán ez egy kicsit mániákusan hangzik, de Ő a legfontosabb ember számomra! De mit tegyek, hogy ne tartson csődtömegnek és szeressen? Hogy tudnék jobb ember lenni a szemében?

(Ami apukámat illeti, sajnos őt nem érdeklem és nem szeret. Csak ritkán szoktunk találkozni.)

Ne haragudjatok, hogy kicsit összefüggéstelen ez a szöveg, de most nem sikerült összeszedettebben megfogalmaznom. Sajnos most is csak bőgök, pedig már megfogadtam, hogy összeszedem magam. Remélem Ti tudtok segíteni! Mindenki véleménye érdekel és bárkivel szívesen beszélgetnék akár privát üzenetben is!

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett%



2015. nov. 12. 22:38
1 2
 11/19 Költőnő? ***** válasza:
13%
2. válaszoló plusz neked is szükséged lenne szaksegítségre, mert kicsi korod óta nem jó irányba terelték a személyiségfejlődésed. A gondolkodásod a függőkével azonos, gyanítom, ha nem cselekszel és kezded magad rendbe tenni; később csak rosszabb lehet ennél.
2015. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

11-es, mi van??????

A 9-es embernek nem nevezhető valami meg süllyedjen el szégyenében!

2015. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, azóta egy kicsit megnyugodtál!

Végy nagy levegőt, és fejezd be a jogsit! Ha eddig jobban ment, és a kihagyás után most nem, hát nem, tedd magad túl rajta! Ne hagyd, hogy anyukád aláássa az önbizalmad!

Különben is, 3 nyelvet aktívan beszélni, az nagyon is gyakorlati tudás:))

Anyáddal való kapcsolatod már nehezebb ügy. Nem tudod kierőszakolni, hogy kinyilvánítsa a szeretetét úgy, ahogy igényled, és azt sem, hogy elismerje az eredményeid. Legfeljebb elmondhatod, hogy ez neked rosszul esik, és úgy látod, nincs mindenben igaza.

Ezen is igyekezz túltenni magad - persze ez a legnehezebb. Próbáld elfogadni olyannak, amilyen, ugyanakkor ne hagyd, hogy összetörjön!

2015. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Költőnő? ***** válasza:
0%

#12 olvass utána. Ilyen ez, mert nekem ugyanez volt/ van. Ja és ezt nem én találtam ki, hanem egy szakember. Nem lepontozni kell, hanem utánanézni.

pl olvass utána a szeretetfüggőségnek, h az mitől alakul ki és miben nyilvánul meg.

2015. nov. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

A jó hír, hogy anyának ma különösen jó kedve j volt, nem tudom miért, de nem volt a megszokott. :)) Még ajándékba teát is vett nekem!! :))

Gondoltam ez lenne az ideális alkalom a beszélgetésre, és hát így is lett. :) Meglepett, de nagyon boldog voltam, hogy nyitottan tudtunk egymással beszélni. Elmondtam neki, hogy be akarom fejezni a jogsit, meg tudom csinálni, csak nagyon szorongok az oktatóm miatt (ez egy hosszú történet, egy kissé talán melléfogtunk az oktatóval, de már befejezem ha törik, ha szakad :)) és ezúttal anya nem hordott le, hanem próbált bátorítani, hogy engedjem el a fülem mellett, amit mond és hogy próbáljak feloldódni. Azt is mondta, hogy az öcsémet nem jobban szereti, hanem máshogy. Nagyon örültem, kb háromnegyed órát beszélgettünk, ami nálunk nem nagyon gyakori, szóval fel vagyok dobva. Sajnos anyukám depressziós és elmondható róla, hogy a hangulata határozza meg a viselkedését. Hétvégén gyakran nincs ereje felkelni sem, ezért takarítani én szoktam és segítek a főzésben. Sajnos nem tudom mit tehetnék, hogy jobb legyen a lelkiállapota, mert van, hogy kedves velem, de van, hogy igen csúnyán beszél és csúnya jelzőkkel illet. De most már biztos vagyok abban, hogy a depressziója áll mindennek a hátterében. Csak nem tudom, hogy hogyan tudnék neki segíteni? Egyszer azt mondja, hogy szerencsétlen vagyok és béna, meg ostoba, ma meg például olyanokat mondott, hogy büszke a kitartásomra és a szorgalmamra. Sajnos ez egy kicsit összezavar és néha egyáltalán nem tudom mit gondol egy-egy dologról. :S

De a lényeg, hogy nagyon szeretem őt és biztos vagyok benne, hogy ő is szeret bennünket, csak ezt nem tudja olyan jól kimutatni verbálisan. :)

2015. nov. 13. 22:38
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha depressziós, akkor kezeltetnie kéne magát!
2015. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Anyudnak a depresszióból eredő valami személyiségzavara van. Te meg szeretetfüggő vagy figyelj barátnőd lennék elvinnélek pasizni ez nem normális.
2015. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező a helyzet az hogy anyukádnak apukád akkora törést okozott hogy valószínűleg minden vele kapcsolatosat elutasítana legszívesebben pl téged is. Ő téged nem szeret hanem megtűr mivel csak az ő lánya vagy csak az anyád. Nem képes veled normálisan beszélni és normálisan viszonyulni hozzád, verbálisan bántalmaz a saját nyomora miatt és ez benned borzasztó nagy károkat okozott, illetve még okoz is lelkileg.Te Stockholm szindrómában szenvedsz, mivel csak ő van akit szerethetsz,elhiszed hogy amit tesz veled az nem is rossz annyira, amit meg lehet érteni, hisz a verbális bántalmazás és a szeretet meg nem adása az elég bonyolult dolog, nem olyan egyszerű felismerni a problémát mint fizikai bántalmazás esetén.Valójában kedves kérdező anyád leverte rajtad amit ő kapott apádtól . Ez azért nem volt korrekt húzás mert te arról nem tehetsz hogy ki az apád, te nem tehetsz róla hogy ő kivel sze.xelt ő tehet róla.Ő tudja,tudta,látja és látta is hogy te mennyire vágysz az ő szeretetére ,hogy szenvedsz ettől és még jobban kínoz a viselkedésével. Te meg mint egy kis piti kutya nyalod a...t egy ilyen embernek aki veled egyáltalán nem jóindulatú.Most szemfelnyitás következik: Kérdező az anyád nem isten ,az anyád egy agybeteg ember akinek kezelésre lenne szüksége és miatta neked is arra lenne már. Hogy miért? Azért mert ha sikerül leszakadnod egy szem isten anyuciról akkor majd szerencsétlen esetben kifoghatsz hasonló karakterű leépítő férfit, aki majd szintén ezt teszi veled.Bántalmaz lelkileg esetleg testileg és te akarsz egy személyben tenni ellene, azt hiszed majd te vagy a hibás, pedig annyira leszel hibás mint anyukádnál hogy hagytad magad.Azért mert ezt hívják Stockholm szindrómának.Ergo tanulság: Anyád egy agybeteg ember aki veled kegyetlenkedik.Nem isten. Tudod mit kéne tenned? Felébredni. Visszaszólni nem ki.nya.lni a s...t hanem amilyen a mosdó olyan a törülköző. Te miért nem mondod meg neki hogy te miért tartod magad kevésbé szerencsétlennek mint engem? Mikor egy depressziós csődtömeg vagy. Sajnálom hogy ilyen anyám van aki így bánik illetve bánt velem. Jogsinál megkérdeztem volna hogy te most magadból indulsz ki?Igenis meg tudom csinálni engem te ne építsél le. Illetve beszól anyád neked akkor én azt mondanám a helyedben hogy anya miért vagy velem ilyen? Miért engem hibáztatsz az apám bűneiért? Miért rajtam vered le a saját nyomorodat?Miből gondolod hogy jobb vagy mint én?Ilyen anya mellett neked ellenségre sincsen szükséged és te ezt nem veszed észre.Válj le otthonról kezdj el dolgozni,önállósodni keress magadnak barátokat,férfit ott keresd a szeretetet.Ettől a né.mbertől nem fogod megkapni rajtad kívül mindenki látja milyen álszent. Tipikus pszihopata aki az önsajnálatával magát tünteti fel áldozatnak de kérdező te vagy az áldozat. De előbb nem ártana pszihológus neked. Kérdező az sem biztos hogy egyáltalán valóban az apukád tette ezt vele ,mert attól hogy neked ezt mondta még nem biztos hogy ígyvan. Lehet apukád azért ütötte mert neki is ilyeneket mondott.Van aki verbális bántalmazásra csak így tud felelni. Tök mindegy most ki minek ítéli.De anyád egy nagy g...i veled te meg kiskutyaként a s....t nyalod.Semmi önbizalmad magad okolod mindenért pl ezért is. Különben a jogsi nem könnyű dolog ,nem csak neked, sokaknak meggyűlik vele a baja így ne csüggedjél nincs veled semmi baj. Kérlek szépen növessz önbizalmat mert te sem vagy szerencsétlenebb mint más. Nézd anyádat levegőnek vagy röhögd ki vagy szólj vissza ha kritizál. Saját nyomorát látja benned az vetül ki rád az az ő problémája nem a tiéd. Ne vedd magadra tehát engedd el a füled mellett.( anyám agybeteg) ez tudatosuljon benned mert ez az igazság. Sőt neked is részesíteni kéne őt kicsit a saját nevelési elvében.
2015. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Már jó régi kérdés. A szívem megszakadt ahogy olvasta.. Remélem minden rend azóta.
2023. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!