Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi joga van beleszólni...

Mennyi joga van beleszólni egy szülőnek abba, hogy milyen nyelvet tanuljon a gyerek?

Figyelt kérdés

Szeretnék franciát tanulni. Anya viszont kerek-perec kijelentette, hogy szerinte az undorító, ezért én ne tanuljak franciául... Foggal-körömmel küzd, hogy oroszt kezdjek el inkább...

Mennyi beleszólása van szerintetek?


2015. nov. 13. 17:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
Igen utolsó.Én franciát tanultam,most Svájcban,Genfben élek,netto 6000 svájci frankos fizetéssel(kb.1,7 millió forint)Tényleg nem érte meg.
2015. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

Az orosznak is van értelme, de csak ha arrafelé szeretnél kezdeni valamit. Oroszországban nem jellemző, hogy beszélnének angolul (inkább a fiatalok, de nem mondható általánosnak), és állást nem könnyű ott kapni (leginkább akkor, ha ottani kötődésű cégnél dolgozol, és kiküldenek vagy kiközvetítenek). Viszont ha mégis sikerül, nagyon jó állásokat lehet megcsípni, jó fizetéssel, megbecsüléssel, de Oroszország jellemzően nem az az ország, ahova lehet menni mosogatni meg bébiszittelni.

A franciával Európában többre mégy, még ha nem is olyan könnyű francia nyelvű területre kijutni, mint német vagy angol, esetleg skandináv országokba.

2015. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó

Másolok neked egy régi cikkből részleteket.

,,Svájc: a vendégmunkások is milliókat keresnek''

,,képzetlen munkások 2500-4000, szakmunkások 3000-5500 svájci frankot keresnek''.

Semmi köze a franciának a svájci keresetedhez ha csak nem francia területen laksz vagy ott ahol elvárják.

Azt pedig megéri hozzátenni ehhez hogy németet még mindig többen beszélik Svájcban, illetve hogy a 6000 svájci frank mellé csak a lakás 1000 frank körül mozog.

2015. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
Tok mindegy, itt ki mit gondol hasznosabb nyelvnek, tanuló, ami jólesik. (mondjuk en francia szakon vegerztem😉)
2015. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

11-14, szerintem nem kell több sötét hozzászólás.

Ha ennyire gondod van a franciával, pszichológus. Az EU-ban a francia az angol mellett a másik fontos nyelv, de mindenki boldogulhat azon a nyelven, amit szeret.

2015. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon okosnak hiszed magad,csakmert a wikipédiáról kimásolsz egy-két mondatot.Ha elolvastad volna a kommentemet normálisan,akkor látnád,hogy Genfben élek,ami már francia terület,itt az elsőszámú nyelv a francia,utána a német,angol és olasz.Mindegyiken beszélek.De te biztos nagyon tudod.Szerintem még életedben nem voltál Svájcban.És,még ha 1000frank is a lakásom,5000 még mindig maradt.Kérdező,senki nem szólhat bele,hogy milyen nyelvet akarsz tanulni.Azt válaszd,amit szeretnél.
2015. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
17%

11.nem azt mondtam hogy abszolút nem juthat ki mas a "svájci francia orszagba!! De azt le kell szogeznem valószínű nem segitseg nelkul jutattal ki.

Ugyanis hiaba beszéled a nyelvet ha nincs engedelyed dolgozni permis B!! Ha nincs hol laknod. Mert a minkaltattod nem fog alkalmazni permis nélkül.lakást nen fogsz tudni kivenni mint albérlet munka nelkul! Hoppá..... Ehez kell egy társ"parkapcsolat hogy eloted kilegyen taposva az út!!!


Tehat megsem olyan egyszeru mint ahogyan te eloadod.

Genfbe nem olcso az albérlet es kis faluban lakom es itt 1000chf Genfben ennek duplája. Plusz assurant ami megint 300 chf.mindjart 2500.kiment es ebbol nem ettel nem ittal!! Holvan Meg a plus kiadas...futes elektronika ?? Havi szinten jo ha marad 2000frankod ami eleg kajára! Nem olcso itt az élet!!100 frankbol semmit se veszel szinte!



Elnézést az offolasert csak szeretem amikor oszinten leírják a dolgokat es nem ugy adjak elő mint aki a Walt Disney-ben el!! Nem fonjak kolbászból ittse a kerítést!

Nem panaszkodok mindig jobb itt mint Magyar.o.de annyi adó van es drágaság hogy amit megkeresunk nagy részét vissza is adjuk az államnak!


Elnézést az offolasert!

2015. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
15%
Ha ő fizeti a nyelvsulit, akkor jogos a beleszólása. Aki az oroszt javasolja, annak meg igazat adok.
2015. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%
Off:Én a 66%-osnak írtam.15 éve vagyok kint,már "C" engedélyem van.És nem mondtam azt sem,hogy nekem is az ölembe hullott.Csak a francia nyelv választást indokoltam,és lehurrogtam azt,aki szerint semmire nem megy vele.Ez volt végülis a kérdés.:)
2015. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
3%

Nekem is "c" van mivel férjéhez mentem gondolom te is

Csak ezt megelőzte ugyebár a parkapcsolat aki biztosította a lakást illetve a permist ez hatalmas elorejutas segitseg. De nem mindenkinek alakul így az élete es gondolni kell erre is .

Mert az iskola nem fog b permist adni a nyelvvizsga mellé!

2015. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!