Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi joga van beleszólni...

Mennyi joga van beleszólni egy szülőnek abba, hogy milyen nyelvet tanuljon a gyerek?

Figyelt kérdés

Szeretnék franciát tanulni. Anya viszont kerek-perec kijelentette, hogy szerinte az undorító, ezért én ne tanuljak franciául... Foggal-körömmel küzd, hogy oroszt kezdjek el inkább...

Mennyi beleszólása van szerintetek?


2015. nov. 13. 17:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentem férjhez.Csak adott volt egy lehetőség,egyedül mentem ki és egyre több emberrel ismerkedtem meg.Jó volt az üzleti érzékem is.De ez nem ide tartozik.De te legalább szintén bizonyíték vagy,hogy meg lehet csinálni,ha valaki akarja.:)
2015. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanulj, amit szeretnél. Én tanultam finnt, izlandit, oroszt...a szüleim nemhogy nem ellenezték, hanem segítettek tananyagot keresni, apukám gyakran hozott nekem könyveket, szótárakat antikváriumból. Csak az oroszt beszélem folyékonyan (meg persze angolt, de az más), de a többit se bántam meg egy percig se.
2015. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
91%
Semennyi. Az pedig nem érv, hogy azért ne tanuld, mert anyukádnak nem tetszik, ezt ő is beláthatná. Te éled a saját életedet, te tudod, miért a francia vonz. Nem kell mindenben a hasznot keresni, azt tanuld, amelyik tetszik. Úgy nem lehet egy nyelvet valóban használható szinten elsajátítani, hogy egyáltalán nem érdekel, hiszen bele kell ásnod magadat az adott ország kultúrájába is.
2015. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ismerősöm a belvárosban dolgozik, nagyon sok külföldi megy be vásárolni, és pont erről a két nemzetiségről mondta, hogy ők valamiért nagyon nem tudnak vagy nem akarnak megszólalni angolul.
2015. nov. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
21%

Kérdés, hogy mennyi idös vagy.


Ha ugyanis még nem vagy 18 éves, akkor a szülö joga dönteni.


Ha idösebb vagy, akkor a szülönek csak akkor van beleszólása, ha ö tart el, ö fizeti a nyelvtanfolyamot.


Ha önállóan élsz, eltartod magad, akkor azt csinálsz, amit neked tetszik.

2015. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!