Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig húzni az...

Miért kell mindig húzni az időt szándékosan?

Figyelt kérdés

Ha bármit kell csinálni, akkor anya szánt szándékkal húzza az időt. Ma pl kijelentette, hogy családilag "elugrunk" az unokatesójához ebéd után. Oké. 2-ig szöszmötölt az ebéddel. Mikor végre indulhattunk volna, akkor még egy órát szöszmötölt a fürdőszobában. Végül sikerülne elindulni, akkor még kitalálta, hogy visszajön valamiért, cigizik egy csomó ideig. A "benézünk kicsit" az olyan 3-4 óra lett. Hazainduláskor persze cigi, mi többiek négyen fagyoskodtunk addig. Hazavittük a nagymamámat, akkor megint cigi, fél óra pakolászás a kocsiban. Az imént estünk haza, akkor eltűnt megint fél órára, majd bejött, és nekiállt leszedni a szárítót. Mikor megkérdeztem, hogy fogunk-e vacsorázni, akkor kiakadt.

Folyton ezt csinálja, foggal-körömmel küzd, hogy este 10 előtt ne ülhessünk le a fenekünkre filmezni meg játszani.

Miért jó ez neki? Miért kell folyton szöszmötölni, hogy húzza az időt?


2015. nov. 21. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem szöszmötöl, csak nikotinfüggő, és mindig mindenhol dohányzik.
2015. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem csak a cigizéssel húzza az időt... Ma pl néztem mit csinál ebédkészítés közben.. Engedett vizet a vízforralóba, bekapcsolta, mikor felforrt a víz, akkor kiöntötte.. nekiállt lecsipkedni a sárguló leveleket a növényekről... stb.. Mindezt akkor, mikor épp "sietni kell, mert nemsokára indulunk"
2015. nov. 21. 20:39
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Amint elérkezettnek érzed az időt, költözz el otthonról! Szerezz egy barátnőt és kezdődhet minden előről. Jejj!
2015. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Unatkozik. Nincs elég dolga, ezért ami van, azt igyekszik minél jobban elnyújtani.
2015. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Talán hamarabb elkészülne minden házimunkával, ha kivennétek a részeteket belőle, és nemcsak az érdekelne benneteket, hogy mikor ülhettek le a seggetekre játszani.

Az, hogy megkérdezed, mikor lesz vacsora, mert játszani óhajtasz, miközben ő szombat este a kimosott, kiteregetett, megszáradt gönceiteket szedi le, a pofátlanság teteje, anyád helyében levágódok a kanapéra egy könyvvel, és közlöm, hogy bátran keressetek kaját magatoknak, és addig nem vonultok el, amíg nincs rend a konyhában, nincs összehajtva, kivasalva és elpakolva minden cucc, különben ki lesz húzva a modem. Holnap pedig az ebéd előkészületeit ti végzitek, utána pedig a mosogatást.

Kicsit kapjatok már a fejetekhez.

2015. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Feltételeztük, hogy be tud tenni a mikróba 3 doboz főzeléket. Vacsora meg így is az lesz, amit magunk előszedünk a hűtőből, szóval felőlem leülhetne nyugodtan, de ha valaki nem várja meg a többieket, akkor az halálos bűn.
2015. nov. 21. 20:50
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Te is be tudod tenni.

Egyébként azt ne mondd már, hogy mirelit kajával "húzta az időt." Gondolom, a szárítóra se maguktól repültek oda az öntisztító cuccok.

2015. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nem ő szarja el az időt hanem a család

amíg ő eltünt fél órára ti mégis mit csináltatok

nehéz let volna elpakolni a szárat ruhát

összedobni pár szendvicst vacsira...

ha azt várjátok hogy 3-4 ember munkáját egy végeze meg is érdemlitek hogy 10 elött ne a gép elött dögöljön az egész család

2015. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Anyukám nekem is ilyen, kész örömmel rabolja mindenki idejét. 2-3 órás késés teljesen normális nála. én szerencsére már nem lakom otthon, de ha megyünk valahova közösen hétvégén, akkor különösen rossz, hogy az értékes hétvégémből (sokat dolgozom) ő elpepecsel kegyesen 3-4 órát... a semmire! persze ő nyugdíjas, neki nem számít. gyerekkoromban azt hittem, a főzés borzasztó nagy dolog, hiszen egész napos főzés után vasárnap 3-4 körül került étel az asztalra, néha még később... De felnőttként rájöttem, hogy a főzés nevetségesen könnyű és gyors dolog. Nem tudom a mai napig sem, mit tud egész nap csinálni egy ebéden.

Nem fog megváltozni anyukád, ezzel biztatlak... az ilyen ember egész életében ilyen marad, és csak te tudsz változtatni azzal, ha elköltözöl majd, ha felnősz.

2015. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Gondoltuk ráér a száraz ruha holnapig.

Amúgy nem hagy senkit segíteni, nem kell, legalábbis ő ezt mondja.

Szendvicset meg minek összedobni? Mindenki leül aztán csinálja a katonákat. Én vagyok az egyetlen aki összerakja szendónak a dolgokat.

2015. nov. 21. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!