Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj a "kettős élet"? Egyetemis...

Baj a "kettős élet"? Egyetemisták, ti mennyire avatjátok be a szüleiteket?

Figyelt kérdés

Amíg el nem költöztem Budapestre, a szüleim egy kalitkában neveltek... De tényleg, igazán csak akkor tudtam bulizni, ha "mamánál/barátnőnél alszom" szöveget adtam elő, mert amúgy mindig este 11-kor jöttek értem.

Mindig hoztak-vittek, tudtak az életem minden percéről.

Aztán megkaptam a nagyszüleimtől a lakást júliusban és azóta teljesen megváltozott az életem. Emlékszem, első este el sem akartam hinni, hogy senki nem szól, amiért sokáig vagyok fent, vagy mert fél 12-kor indultam el sétálni...

Azóta kialakult egy bizonyos "kettős élet" nálam, teljesen más vagyok itt, mint amikor hazamegyek. Olyan itt az életem, mint egy buli, de tényleg.

Bármikor itt alhatnak a barátnőim, felhozhatok férfiakat, nem kell szabályok szerint éljek és imádom ezt. Otthon pedig ugyanaz vagyok, aki elköltözött...

Néha bűntudatom van amiatt, mert nem vagyok őszinte velük. Ez normális?

Csak utána meg arra gondolok, hogy anyából azt is kinézem, hogyha tudna ezekről, ideköltöztetné az anyukáját, aki még nála is szigorúbb, hogy "vigyázzon rám".


2015. nov. 28. 18:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Persze, mert azt írja hogy férfiakat vihet fel az azt jelenti, hogy minden héten másikat...véletlenül se lehet félévente 1 vagy hasonlók ááá neeem...mennyi pszichológus járkál erre....
2015. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Egy dologra vigyázz: a mi szintünkre is költözött hasonló helyzetben lévő lány. Annyira eldurvult a dolog, hogy konkrétan minden este buli volt, hangoskodás stb..., több rendőri feljelentés is lett belőle, még végül kiment egy hivatalos irat ezügyben a szülők címére és kiderült minden.

Nem tudom utána milyen szankciók következtek, mert mi épp elköltöztünk de nemrég összefutottam egy volt szomszéddal aki mesélte a végkifejletet h szülők ordítva jöttek és azóta üresen áll a lakás.

2015. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk 18 éves kor alatt szerintem az este 11 LENNE a reális idő mindenkinél... ha meg hoztak-vittek mindenhova, akkor kifejezetten szerencsés voltál.

Járhatsz egyetemre, és mellette még egy saját lakást is kaptál ajándékba. Emiatt pláne szerencsés vagy, és a szüleid akár bele is szólhattak volna.

A "kettős élet" azért baj, mert amit most csinálsz, az egyáltalán nem te vagy. Korlátozva voltál, ezért most kényszeresen és mániákusan próbálod minél durvábban kiélni magad, annyira elbódított a szabadság, hogy nem tudsz ésszerűen gondolkodni. Áthívod a haverokat, szórod a pénzt, bulizol reggelig, rendszeresen váltogatod a szexpartnereid... ezt tipikusan azok a lányok csinálják, akik sok év kötöttség után felszabadulnak.

Kb. 1-2 év, rosszabb esetben 3, és meg fogod unni, és meg is fogod bánni. Undorodni fogsz saját magadtól, hogy ez a fajta életmód tett boldoggá. Ezen szinte mindenki átesik egyszer, és remélhetőleg te azokhoz fogsz tartozni, akik ki tudnak lépni ebből, és nem azokhoz, akik kiégnek, és életük végéig szenvednek a depressziótól, mert már nem tudják hogyan jól érezni magukat.

A bűntudat is érthető, gondolom otthon mindent letagadsz. De ha ennyire jól érzed magad attól, amit csinálsz, akkor legyél annyira felnőtt, hogy fel is vállalod otthon. Jelenleg hazudsz a szüleidnek azért, hogy tovább élhesd a bulizós-szexelős szabad életedet. Ha neked ez megéri, akkor csináld. De akkor magadra vagy utalva, bármi baj lesz, egyedül kell megoldanod.

A felnőtt élet nem csak arról szól, hogy addig maradsz fenn, amíg akarsz, és annyi pasit viszel haza, amennyit akarsz. Ha továbbra is ezt akarod csinálni, akkor szakadj el teljesen a szüleidtől, és legyél önálló. De már látom, ahogy szaladsz haza anyukádhoz, mert teherbe estél valamelyik pasitól, és nem tudod, mit tegyél, és még pénzed sincs.

2015. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%
Te akkor ilyen Éjjel-nappal Budapest csaj lettél, nem? Abban vannak ezek a szituk, hogy 18-19 éves lányok csak úgy lakásokat kapnak, és orrba-szájba buliznak meg szexelnek, és ennek baromira örülnek. :D
2015. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
6%
és tanulsz is azért??????? szólok anyukádéknak!!!!
2015. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen volt nálunk is a társasházban, ügyvéd szülők kis kedvenc kislánykája, megkapta a lakást, ott narkóztak falkába, meg buliztak, de olyan durván, hogy a parkoló autókat dobálták üvegekkel, a járókelőket lehányták az erkélyről, kicsapkodták az ablaküvegeket, összehánytaak mindent. Undorító egy lány volt, azt hitte ővé a világ. Na, egy ideid ment ez így, aztán értesítve lettek a szülők, és már több mint két éve üres a lakás, néha eljönnek valamit pakolászni, de a kislányka nem jött vissza.
2015. nov. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Vastagok a falak, a szomszédok semmit nem hallanak, meg is kérdeztük őket. Meg nem tahók vagyunk, kulturáltan szoktunk szórakozni, nincs üvegtörés, kiabálás az ablakon keresztül, stb. Ilyen emberekkel én nem vagyok jóban.

Miért esnék teherbe? Fogamzásgátlót szedek és óvszert is használok. Miért kell a terhességet idekeverni? :D


Igen, csak az ÉNB-ben kapnak lakást a fiatalok, biztosan...

2015. nov. 28. 23:52
 18/24 anonim ***** válasza:
85%
Érthető is, csak sajnos ezzel tényleg sokan átesnek a ló túloldalára mert azt hiszik hogy "na most mindent szabad". Én ahogy elnézem az embereket, magam is beleértve, néha pont az kellene, hogy legyen mellettem valaki aki "kordában tart" és rám szól ha túlzásokba esek.
2015. nov. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes nekem meg van egy nagynénim,aki már elmúlt 50,és mindig ezt szokta mondani a tinilányoknak,hogy "vigyázz a p-nádra!":D


Szóval ez ilyen két értelmű utalás:D

Valahol mindenki kettős életet él,ha nem többet.

Sokaknak más képet mutatunk magunkról.

2015. nov. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 BlackSword ***** válasza:
53%

Ez az ami számomra ismeretlen dolog... Én minden dolgomat meg tudtam osztani édesanyámmal... így nem volt mit titkolnom...


Szerintem ez nálad teljesen természetes dolog, csak vigyázz, hogy ne ess át a ló tulsó oldalára... Szabályok mindenféleképpen kellenek... Persze amit eddig a szüleid tettek/nem tettek az nem az igazi... Igaz őket is meg lehet érteni, hogy féltenek, de a mindentől tiltás nem megoldás...


Előbb vagy utóbb a Te kilengésid is normális keretek közé fognak állni, és boldog is leszel és szabad...


Szóval csak azt tudom mondani, amit a Te korodbeli magamnak tudnék mondani (eltekintve attól, hogy én férfi vagyok): szabadon, boldogan, de ésszel áés körültekintően... És ha valami nem megy, nyúlj vissza az alapokhoz...

2015. nov. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!