Mit tehetnék? 15L

Figyelt kérdés

Anyám azt mondta hogy dögöljek meg, vagy takarodjak el innen, és hogy gyülől...

Az egész azzal kezdődött hogy tegnap szakított a pasijával : mentem be a szobába, ő meg telefonozott, rámnézett és elkezdte mondani " örülhetsz magadnak, ezt is elintézted. Többet nem jön ide az xy" mondom mi? Miről beszélsz" és akkor kiakadtam, elkeztem mondani hogy na látod, már ez is az én hibám, minden az én hibám, az is hogy a tesómék elmentek, meg az is hogy apám is, meg az is hogy nincs pénzünk, holott rám ott az emelt családi... És akkor mondtam neki hogy rohadtul elegem van mindenből már jobb lenne ha megdöglenék, erre meg megfenyegetett azzal hogy elvisz orvoshoz, mert ez nem mehet így tovább, meg az sem hogy nem eszem. Erre mondtam hogy nem megyek orvoshoz mert nem hiányozhatok a suliból... Aztán ezután lenyugodott. Reggel keltem fel, szóltam neki hogy főzzön kávét, mert én nem tudom lecsavari a főzőt... Erre nagyon bunkón szólt vissza megint, hogy haggyam békén, takarodjak suliba.. Aztán gyors eltakarodtam itthonról, elmentem suliba... És amikor jöttem haza, még csokit is vettem neki, meg tök normális voltam, és megkértem hogy gyújtson be, meg szóltam hogy nincs kávé, és adtam neki pénzt... Erre elkezdett üvölteni, hogy na takarodjak itthonról, dögöljek meg, milyen egy szemét mocskos állat vagyok, én sosem kellettem ide... Nem szeretném felsorolni mert most is bőgők... Rohadtul elegem van, mindig mindenért én vagyok a hibás. Apámhoz meg nem tudok költözni, mert akkor nem tudnák suliba járni, és egy panelba élnek 5-en szóval hely sem lenne nekem... Szerintetek van joga anyámnak így beszélnie velem? Mit csináljak? Teljesen kikészülök, nincs semmink sem, még téli kabátom sem... És mostanában idegrohamaim vannak, ami által mindent ami a kezembe kerül összetörök... Egyszerűen már arra a szintre jutottam hogy elintézem magam az élők sorából, ha már egyszer senkinek sem kellek... Elöre köszönőm a válaszokat...


2015. dec. 2. 15:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%

10 nem hiszem, hogy van értelme itt sértegetned a válaszadókat. evidens, hogy nem így kellene beszélnie a lányával, de ami még lejött a szövegből, már aki tud a sorok között olvasni: anyucinak éppen tönkrement a kapcsolata, ezért a gyereket okolja, én már láttam olyat, hogy valóban a hisztérikus gyerek robbantotta szét őket, természetesen nem tudjuk, hogy ebben az esetben mi a helyzet. Átlag kamasz hisztije megvan: neki elege van mindenből, plusz öngyilkossággal fenyegetőzik, hát nem örülnék ha az én lányom nyomná ezt 15 évesen. Anyuka nem főzött neki kávét, ettől sem hatódtam meg. Továbbá idegrohamai vannak és tör-zúz. Na akkor ennyit a kérdezőről, aztán mindenki döntse el, hogy ez-e a normál kamaszlázadás, vagy annál azért több.

Az anya stílusa elfogadhatatlan egyébként, ez tény, nyilván mindennek voltak előzményei, amiktől a kislány is olyan, amilyen, mert abszolút nem egy nyugodt családi légkört vázolt fel.

2015. dec. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Az ide válaszolgatók, komolyan mondom, spártai stílusú neveltetésben részesültek, hogy még szerintük opció, hogy a kérdező a hibás:

- A gyerek a hibás, mert az anyja szakított a "párjával"? Komolyan? ... Eleve nem kéne a kedves mintaanyának gyereket szülnie egy instabil kapcsolatra, ráadásul ez még többet is szült...! Eleve nem értem az ilyen "mozaikcsaládok" mentalitását, miért kell gyerekeket pottyantani a semmire - holott az óvszer és a tabletta mindenkinek rendelkezésre áll -, utána pedig érzelmi lábtörlőnek használni... ha a gyereked feszültséglevezetőnek tartod, vehettél volna egy 500 Ft-os nyugilabdát is, olcsóbb megoldás lenne jóval, és nem csinálnál egy idegroncsot a gyerekedből felnőttkorára...

- A pénzhiány miatt csak és kizárólag a szülő a felelős, mikor eldönti valaki, hogy gyereket szeretne nevelni, tisztában van vele, hogy egy ember ellátása nem 1000 Ft-ba kerül.

- NINCS olyan, hogy azt mondod, a gyerekednek, hogy "takarodj otthonról!". Ezzel a gyerek életét veszélyezteted, pláne, ha... (következő pont)

- Mi az, hogy nincsen télikabátja a Kérdezőnek? Télvíz idején nincs rendes ruhája a gyereknek, és akkor az ő sara, hogy szegény anyucika élete rossz? Még ALAP ellátása sincs a 15 éves csajnak, de azért egy kis hisztis tini? Még mindig nem Spártában vagyunk, hiába hiszik azt egyes "mintaszülők"!

- A Kérdező idegrohamai nyilván nem a sok-sok törődéstől és kedves, szívmelengítő szavaktól alakultak ki. De ha mégis, akkor sem egyik napról a másikra lettek, ergo a szülőnek kutyakötelessége lenne ezzel a pszichés betegséggel már RÉG kezeltetni a Kérdezőt.

- A lány öngyilkos akar lenni, és egy jó kis Anorexia is kialakulóban van nála ("nem eszem"), de biztooos nem azért, mert az anyja úgy bánik vele, mint egy darab sz.........arral.


Kérdező: Az itteni válaszolóktól ne várj empátiát, itt minden szülő spártai stílusban nyomja, szóval ha azt írtad volna, hogy úgy megvert téged, hogy kórházba kerültél miatta, az is tök normális lenne szerintük. Szólj az osztályfőnöködnek, és ne írj ki ide több kérdést - úgyis csak ócsárolást fogsz kapni.

2015. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
61%
A 10.-nek igaza van!
2015. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
64%
Es a 12.-nek is!
2015. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
12 Látszik, hogy nem láttál még kamaszt :) Én legalább a saját kamaszkoromra vissza tudok emlékezni, hát nekem sem volt egyetlen olyan télikabátom sem, ami szerintem annyira menő lett volna, hogy fel is vegyem :) És én is baromira hisztiztem miatta, igaz 16 évesen már melóztam és onnantól kezdve megvettem magamnak a márkás ruhát, de mindegy. Az is lehet persze, hogy egy full idegroncs anyja van szegény kérdezőnek, ő pedig egy eminens kislány, aki mindenkinek csak jót akar és jól viselkedik, nem kizárható ez sem, csak valahogy nem ez jött le a leírásból.
2015. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Anyámnak pszichés betegsége van, nyugdíjas. Apám tavaj hagyott itt, mert összejött egy másik nővel (elment dolgozni és 1 hétig nem jött haza, nem lehetett elérni sem, már lassan kerestetni akartuk, de aztán hazajött a nőjével és összepakolta a cuccait, de anyám a nőt elzavarta) apám 20ezer gyerektartást ad, de azt is úgy, hogyha lejárok szünetekbe hozzájuk.. Apámnak elme problémái vannak, ezáltal olyan mint egy 6 éves gyermek, egyszóval mindent megcsinál amit mondasz neki - még azt is megkérdezi hogy ehet -e... Anoriexia: bevallom hogy étkezési zavaraim vannak, 158cm vagyok 42kg-val... Koffeinfüggő, és van amikor egy nap 2kg kaját megeszek, de van amikor 3 napig kávén élek... Kabátom meg egy van, egy bőrkabát, de nem meleg és mállik le rólla a bőr... A mamám nem foglalkozik velem.. A tesómék sem, ők csak kiröhögik a helyzetünket... És most anya normális velem, volt a bankkártyámon még egy 5-ös vészhelyzetre (még apától kaptam-csak ez miatt van bankkártyám..) azt odaadtam neki, vett magának cigit, most nyugis... Meg kaját vett... De ezt sem tudom mennyi ideig lesz nyugis. Mert az előbb összetört 2 tányért és az edényeket is földhözvágta... A kiakadásaimról pedig annyit : már nem tudom kezelni a helyzetet, kezdetben csak remegtem, és ez mára már odáig fajult hogy már lassan le kell fogni, mert üvöltök és mindent török zúzok.. Egyik nap olyan kiakadásom volt, hogy az esernyőmet darabokra szedtem, és alig kaptam levegőt.. Akkoris már majdnem vissza kellett fogni, ráadásúl ilyen idegi állapotba kellett mennem suliba. Orvoshoz meg nem megyek, mert a suli fontosabb, mert nem szeretnék felnőttkoromban ilyen életet... Így is amióta rosszabodott a helyzetem a 4,5-ös átlagom 4,2-re rontottam.. Most meg folyamatosan kapom a 3-asokat, mert egyszerűen nem tudok leülni tanulni. Ráadásul a suliban is csak rombolják az önbizalmam...
2015. dec. 2. 18:33
 17/26 A kérdező kommentje:
Anya mindig is jót akart nekem, de nem tehet rólla hogy beteg, nem is csodálom : 16 évesen elvesztette a nővérét rákban, mert a mamám nem kezeltette, pedig menthető lett volna, ezután pedig az apja mindig szinlelte azt hogy felakasztja magát, és egyszer színlelte, és a mamám állítólag kirugta alólla a széket, és ezt anya látta. (Ezt múlthéten mesélte el előszőr, és részletesen hogy mit látott) ezután a mamám diliházba vitette. Majd felnőttkorában kidobta otthonról 2 gyerekkel, és hajléktalan lett volna, ha egy néni nem fogadja be. Majd a mamám ezek után is megpróbálta diliházba csukatni... A mamám nem foglalkozik velünk, azt mondta nem fog segíteni mert hiába ad pénzt, nem adunk neki kaját....
2015. dec. 2. 18:41
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a helyzet, akkor nagyon jó, ha reálisan látod a helyzetet és ki akarsz törni ebből, odafigyelsz a jegyeidre, nagyon jól teszed. Én is hasonló helyzetben nőttem fel, az esti gimi mellett döntöttem, mellette dolgoztam, albérletben laktam, de természetesen ha bírod anyád mellett, akkor jobb ha maradsz a suliban és nem kezdesz el önállósodni 15 évesen. Könnyű egyébként a te korodban elkallódni és rossz társaságba keveredni. Amit tudok neked ajánlani, próbálj minél kevesebbet otthon lenni. Tanulni lehet a könyvtárban is. Enni pedig lehet olcsón is kifőzdékben, stb., egy szendvicset te is össze tudsz dobni reggel, más elvihető kaják is vannak. Jobb ha külön van anyádtól, mintha kikészít téged teljesen. Télikabát kellene, nézz szét a turkálókban, vagy a neten, sokan ingyen is felajánlanak ruhákat pl. a facebook-on. Az iskolával kapcsolatban másik lehetőség a kollégium, ha másik városba átmész tanulni, akkor felvesznek a koleszba és nem kell anyáddal birkóznod otthon, ez is egy lehetőség.
2015. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Lisztérzékeny vagyok... Meg utálok enni, fogyni szeretnék... És nem szeretnék ebből a suliból elmenni, mert ideköt a legjobb barátnőm.:) Anya már nem vitatkozik velem, kiderült hogy a másik ok a szakítás miatt az volt, hogy mi nem vagyunk jó anyagi helyzetbe, a másik pedig az hogy én este amikor jött én bunkón köszöntem neki hogy jó estét... Amikor tök normálisan mondtam neki, sőt röhögve, mert hirtelen majdnem jó reggeltet köszöntem... És egyébként sem volt ez kapcsolatnak nevezhető, mert csak éjjelre járt ide, itt sem aludt, és azt kellett halgatnom hogy mit csinálnak, mert nem tudták csendben.. És amikor megemlítettem ezt is anyának, akkor is ő volt kiakadva...

Egyébként, köszönöm a válaszokat. Jól esett néhány.:) már jobb kedvem van, csak kitudja meddig.

2015. dec. 2. 22:10
 20/26 anonim ***** válasza:

egyél csokit!

tudom, hogy most rossz anyagi helyzetben vagytok, de remélhetőleg egy kis csoki belefér :) ha nem, akkor kitudlak segíteni egy kis csokival :) (komolyan)


anyukádnak szerintem nem te vagy a problémája, hanem a helyzet...nincs pénzetek, a pasija elhagyta, a család többi tagja lenézi..........

és te vagy az egyetlen akin le tudja vezetni a feszültséget...nem téged akar bántani, hanem ki akarja adni azt ami benne van, csak sajnos ebben a formában...

írtad, hogy dohányzik, ha arra sincs pénze akkor elég feszült tud lenni...

a szexuális élet hiánya a jövőben szintén fokozhatja ezt az állapotot...

le kellene ülnötök megbeszélni a dolgokat...

lehet kiabálni, törni zúzni (ami szegénységben elég luxus dolog), idegbetegnek lenni......de lehetnétek boldogabbak és nyugodtabbak, csak kellene érte tenni...


22F

2015. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!