Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kiköltöznek külföldr...

LilWulf kérdése:

A szüleim kiköltöznek külföldre. és engem is akarnak vinni de én nem akarok menni, mert itt lakik a barátom = ( Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Apukám egy ideje már ott dolgozik, most anyukám is talált munkát, és januárban költöznek. És nekem is kell velük mennem, viszont a barátom itt lakik, és belehalok, ha most emiatt el kell hagyom ;( Mert szeretem és vele akarom leélni az életem, de a szüleimet ez nem érdekli, csak hogy kinn jobb az oktatást meg a munkalehetőségek blabla ki nem sz@rja le ha csak itthon lehetek boldog :( Vagyis lehetnék de el akarnak szakítani tőle.

És am meg lehetne oldani mert bátyám itt még megcsinálja az egyetemet és utána költözik ki, az pár év, addig én is betöltöm a 18-at, ő meg már most elmúlt 18, szóval itt maradhatnék vele! De a szüleim azt mondják szó sem lehet róla stb :( Hogy mennem kell velük :( Szerintetek hogy győzzem meg őket? Már próbáltam mindent, normálisan beszélni, vergődni, stb semmi sem segít :( azon gondolkozok hogy el fogok szökni vagy nem tudom

16f


2015. dec. 6. 10:14
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Ja de egyébként az igazi indokuk az h mindig is utálták a barátomat mert szerintük "balhés" de igazából nem balhés csak anyukám túl érzékeny mindenre :/
2015. dec. 6. 10:15
 2/41 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. 16 évesen azt teszed, amit mondanak.
2015. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
ez így nem igazságos
2015. dec. 6. 10:20
 4/41 anonim ***** válasza:
13%
Megmondanám h kint a lehető legbalhésabb gyerek leszek és kirugatom magam mindenhonnan..szóval jól gondolják meg.
2015. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
77%
Ha itt maradsz, 16 évesen mégis miből akarsz megélni?
2015. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
A bátyámnak is küldeni fognak pénzt nem ő fogja eltartani magát, ezzel az erővel nekem is küldhetnének.
2015. dec. 6. 10:26
 7/41 anonim ***** válasza:
84%
aha..és te nyugodt szívvel itthagynál egy 16 éves gyereket?
2015. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
15%

A gyámhatósághoz fordulnék a helyedben, a következő indokokkal:

- nem beszéled a nyelvet megfelelően az iskolakezdéshez ott

- félbe kellene hagynod az itteni tanulmányaidat, és sokkal lejjebbről kezdened külföldön

- a külföldi teljesítményeddel nem is biztos, hogy bejutnál felsőfokú képzésre, míg itthon több esélyed lenne

- a bátyád lehetne a gyámod és nyugodtan befejezhetnéd az iskolát magyarországon


Ha a bátyád is egyetért, lehet esélyed. De normálisan, felnőtt módjára kellene előadnod a gondodat, és nem azzal indítani, hogy nem akarod elhagyni a barátodat, mert az senkit nem fog érdekelni sajna (bár megértem, én is fel lennék háborodva a helyedben).

2015. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
az a baj h a tesóm nem fogja vállalni ha a szüleim nem egyeznek bele :(
2015. dec. 6. 10:34
 10/41 anonim ***** válasza:
78%
És ha beleegyeznének akkor vállalná?
2015. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!