Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kiköltöznek külföldr...

LilWulf kérdése:

A szüleim kiköltöznek külföldre. és engem is akarnak vinni de én nem akarok menni, mert itt lakik a barátom = ( Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Apukám egy ideje már ott dolgozik, most anyukám is talált munkát, és januárban költöznek. És nekem is kell velük mennem, viszont a barátom itt lakik, és belehalok, ha most emiatt el kell hagyom ;( Mert szeretem és vele akarom leélni az életem, de a szüleimet ez nem érdekli, csak hogy kinn jobb az oktatást meg a munkalehetőségek blabla ki nem sz@rja le ha csak itthon lehetek boldog :( Vagyis lehetnék de el akarnak szakítani tőle.

És am meg lehetne oldani mert bátyám itt még megcsinálja az egyetemet és utána költözik ki, az pár év, addig én is betöltöm a 18-at, ő meg már most elmúlt 18, szóval itt maradhatnék vele! De a szüleim azt mondják szó sem lehet róla stb :( Hogy mennem kell velük :( Szerintetek hogy győzzem meg őket? Már próbáltam mindent, normálisan beszélni, vergődni, stb semmi sem segít :( azon gondolkozok hogy el fogok szökni vagy nem tudom

16f


2015. dec. 6. 10:14
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
sztem igen, jóban vagyunk
2015. dec. 6. 10:37
 12/41 anonim ***** válasza:
78%

Szerinted igen, de ő mit mond? Egyáltalán megosztottad vele az elképzelésedet vagy csak meg vagy győződve róla, hogy úgyis megtenné?

Beszélj vele és ha belemegy, együtt valamivel nagyobb eséllyel tudnátok meggyőzni a szüleiteket.

2015. dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
89%

16 évesen jó esély van rá, hogy úgyse a jelenlegi pároddal fogod leélni az életed, mondjuk tudom, hogy ezt most nem hiszed el... A barátod mennyi idős? Hátha megoldható, hogy időnként meglátogasson, aztán csak 2 évet kell így kibírni, és akkor járhatsz te is Magyarországon egyetemre. Persze tudom, hogy két év ebben a korban még nagyon sok idő, de ha egy kapcsolat nem bír ki ennyit, akkor egyébként se biztos, hogy tartós lett volna.

A gyámhivatal ezzel az indokkal nem fog engedni semmit, azt borítékolom... ha mindenki függetlenné válhatna a szüleitől, akit 16 évesen eltiltanak a párjától, a fél ország megtette volna...

2015. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
45%
A bátyó kollégiumban lakik, vagy albérletben, vagy meghagyják neki a jelenlegi lakásotokat?
2015. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
13%
Kanadába nem olyan könnyű kiköltözni, főleg nyugdíjasként. Még az aktív korúaknak is nehéz megszerezni a munkavállalási vízumot, letelepedési engedélyt. Arról nem beszélve, hogy az idősebb emberek ragaszkodnak leginkább a megszokott környezethez, ismerősökhöz. Te fiatalként könnyen szerzel új barátokat, de a nagyszülőknek (attól függetlenül, hogy ti ott lennétek nekik) lehet, hogy hiányoznának az ismerőseik, akikkel nap mint nap beszélni szoktak.
2015. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
35%
Elnézést, nem ide akart menni a válaszom. Valaki, legye szíves töröltesse.
2015. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

A barátom is 16 éves :(

A bátyám itt fog lakni a mostani lakásunkban.

2015. dec. 6. 11:27
 18/41 anonim ***** válasza:
23%
én is erre gondoltam..16 fiu..és a kis barátja. Nagyon helyes, menjél ki kulfoldre. Legalább lesz esélyed arra, hogy ne halj éhen. Barátok meg jonnek- mennek.
2015. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!

Nagyon együtt érzek veled! Most vagy abban a korban, mikor megérted, az élet nem könnyű, nem egy álom.

A felnőtteknek nehéz döntéseket is hozniuk kell, ahogy a felnőtté váló fiatalnak is. Sajnos nem mindig dönthetünk vágyaink szerint. Néha az eszünk és a szívünk más úton akar járni.

Biztos vagyok benne, úgy érzed, szüleid ellened vannak, nem értenek meg, nem hallgatnak rád. De hidd el, a szülőknek is nagyon nehéz olyan döntéseket hozni, ami a gyerek életével, elképzeléseivel szembe megy!

Szülőként mondom neked, miden alkalommal megvisel, mikor nem azt kapja, vagy nem úgy megy az életünk, ahogy mindenkinek megfelelő lenne! Nagyon nem szeretek rápirítani gyerekeimre, utálatos megmosni a fejüket egy-egy rossz döntésük miatt! Mióta első csemetém megszületett egész életem arról szól, megfeleljek családomnak, ezerrel azon dolgozzak, hogy mindenki megkapja reális kívánságait, úgy élhesse életét, ahogy megálmodta.

Négy gyerekem van, és még ott van nejem is. Képzelheted, hogy belefáradok néha! Van két nagy, 22 éves fiú, 20 éves lány, és két kisebb, 9 éves fiú, 7 éves lány. Nemüknél, koruknál fogva mindegyiknek más problémái vannak. Már fejben tartani is nehéz, mikor kinek, milyen gondját kell meghallgatni, vagy megoldani. :-( :-o

Ha a szülő ilyen komoly, nehéz döntést hoz, mint a Ti esetetekben, azt ő/ők nagyon utálja! Ki az a marha, aki saját maga alatt vágja a fát? Miért akar valaki a számtalan hétköznapi probléma mellé, még egy nagyon nagy gondot is a nyakába? Nincs olyan hülye ember, aki kalandvágyból, csupán a kihívás miatt vinne az életébe ilyet!

A megszámlálhatatlan családi problémákon túl egy dolog van, amit a szülők még jobban utálnak, ha döntéseik nehezét nem értik meg a többiek!

Amikor nehéz döntéseim elé, még több akadályt gördítenek gyerekeim (néha nejem is), totál kiakadok! Legszívesebben elmennék a holdra és itt hagynék mindent. :-[ Nagyon nehéz meghozni egyes döntéseket, még magammal is vívódok, ha pedig újabb és újabb harcokat kell vívnom érte a családtagokkal, egyre mérgesebb, egyre harciasabb leszek. :-(


Esetedben, biztos értik szüleid indokaidat, de tehetetlenségükben, érthetetlenségeddel csak fokozódik idegességük.

Itt kell hagyniuk szinte mindent, amiért eddig dolgoztak. Nem csupán a kézen fogható tárgyakat, hanem az álmokat is! Azokban, akik elhagyják hazájukat, főként, ha kényszerből teszik, szinte összedől a világ, melyet egész eddigi életükben elképzeltek!


A szerelem olykor megmérettetik! A távolság a legjobb próbatétel.

Mikor megismertem (jelenlegi, második) nejemet több száz kilométerre éltünk egymástól. Eleinte csak havonta, két havonta találkoztunk, közben maradt a e-mail, csetelés, telefonálás. Kibírta kapcsolatunk több mint fél évig. (tudom, nem évekig)


Hozzátenném még azt is: Mikor én voltam tizenéves, még létezett a kötelező sorkatonai szolgálat. 1,5 évre vittek el katonának, pedig legalább annyira szerelmes voltam, mint most te. Azt is kibírta, akkori párommal a kapcsolatunk! (első három hónapban kétszer voltam otthon, majd havonta egyszer, az utolsó két hónapban hétvégenként)

Akkoriban ez volt a normális, ill. általános! Szinte minden ifjú pár átment ezen. A legtöbb párnál nem okozott gondot, csupán megmérettetett a kapcsolatuk!

2015. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
31%

21 nagyon jókat írt!

Néha meg kellene nézni a dolgokat a másik szemével is!


Ha elszöksz akkor miből fox élni?

Albérlet legalább 50-60 ezer! Ha találsz is valamilyen melót kajára már nem marad pénzed!

A végén csövezni fox! Akkor már jobb lenne szüleiddel menni!

2015. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!