Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim kiköltöznek külföldr...

LilWulf kérdése:

A szüleim kiköltöznek külföldre. és engem is akarnak vinni de én nem akarok menni, mert itt lakik a barátom = ( Hogy győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Apukám egy ideje már ott dolgozik, most anyukám is talált munkát, és januárban költöznek. És nekem is kell velük mennem, viszont a barátom itt lakik, és belehalok, ha most emiatt el kell hagyom ;( Mert szeretem és vele akarom leélni az életem, de a szüleimet ez nem érdekli, csak hogy kinn jobb az oktatást meg a munkalehetőségek blabla ki nem sz@rja le ha csak itthon lehetek boldog :( Vagyis lehetnék de el akarnak szakítani tőle.

És am meg lehetne oldani mert bátyám itt még megcsinálja az egyetemet és utána költözik ki, az pár év, addig én is betöltöm a 18-at, ő meg már most elmúlt 18, szóval itt maradhatnék vele! De a szüleim azt mondják szó sem lehet róla stb :( Hogy mennem kell velük :( Szerintetek hogy győzzem meg őket? Már próbáltam mindent, normálisan beszélni, vergődni, stb semmi sem segít :( azon gondolkozok hogy el fogok szökni vagy nem tudom

16f


2015. dec. 6. 10:14
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
78%

ma 13:01

Gondolom mindenkinek feltűnt, csak a normális embert ez nem igazán érdekli. Nem mindegy neked, hogy egy vadidegen srácnak milyen a szexuális irányultsága? :D


Kérdező, hidd el, sokan a fél karjukat adnák ilyen lehetőségért. Tudom, hogy most rossz, mert szereted őt, de az élet ilyen, fogsz találni mást, és boldog leszel, ráadásul jók lesznek a lehetőségeid oktatás és munka szempontjából.

Egyébként a "külföld" mit jelent? Ausztriából simán haza lehet jönni akár minden hétvégén, ha akarsz, Angliából már nehezebben :D

Szóval próbáld elviselni, sajnos kamaszkorban és fiatal felnőttként jönnek-mennek a partnerek, marha fájdalmas a szakítás, tudom, épp most vagyok egy csúnya szakítás után, de ez is hozzátartozik az ember fejlődéséhez. Én ráadásul a párommal (exemmel) most költöztem össze, szakítás előtt pár héttel, én pl sokat adnék, ha elmehetnék a közeléből egy másik országba. :D Könnyebb lesz így, új környezet, új ismerősök, mintha egymás nyakán maradnátok.

Menj velük, és próbáld meglátni a jót a dologban.

21/L

2015. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó:

Nyilván mindenkinek feltűnt, csak nem mindenki egy homofób idióta, mint te. ;)


Kérdező:

A szüleidnek igaza van, gyerek vagy még, mellettük van a helyed, és nem a bátyád mellett. Szerintem ő sem szívesen tutujgatna téged.

2015. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ne légy hülye, és használd ki a lehetőséget, hogy külföldön tanulhatsz, élhetsz. Legalábbis azt hiszem külföld alatt itt nem egy afrikai porfészket értesz. Egy tiniszerelem miatt ezt a lehetőséget eldobni nagyon nagy butaság lenne. Szinte biztos, hogy később vernéd a fejed a falba.
2015. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
79%

21-es vagyok


Nekem is feltűnt a kérdező nemi identitása, de ez a kérdését tekintve irreleváns.

Ha pedig valaki ezen rágódik itt, az nagyon primitív! (mint a 19-es, 23-as)

Szülei, ha valóban tudnak irányultságáról, akkor butaság azt feltételezni, majd megváltozik, ha külföldre mennek. (főként, ha a toleránsabb, liberálisabb nyugatra mennek) Épp ezért nem feltételezem, hogy erről lenne szó, inkább csak a jobb élet reménye lebeg a szemük előtt.

2015. dec. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
76%
A szüleid tartoznak érted felelősséggel. Ha olyan komoly a kapcsolatotok, ki kell bírnia a távolságot. Ha a bátyád bele is megy az unszolásodra, nem biztos, hogy az önmagáról való gondoskodás, és az egyetem mellett hiányzik neki, hogy érted is felelősséget vállaljon. Menj a szüleiddel, esetleg próbáld megbeszélni velük, hogy időnként haza jöhess a barátodat meglátogatni.
2015. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
27%

jújjjújj jönnek a leszboszik meg a himihomik aztán lepontoznak :(

egyébként nem vagyok homofób ratyitallérkáim, csak már én is unom hogy minden "depressziós" tini metroszexuális, vagy alkalmi biszex, mert az mostanában olyan trendi divat lett.

2015. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy nehéz a szüleimnek, de itt most túl sokról van szó ahhoz, hogy csak ezért engedjek nekik :( Még az utcán is szívesebben laknék, mint 700 km-rel arrébb :((


A szexuális orientációmnak pedig ehhez semmi köze, úgyhogy arra nem is reagálnék.

2015. dec. 6. 15:12
 28/41 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sem tehetsz semmit, amíg be nem töltöd a 18-at. Legfeljebb visszajöhetsz itteni egyetemre, ha akkor is ezt akarod majd.


Bátorításként: én 16 évesen találkoztam a nagy szerelmemmel, akitől 1200 km választott el, és ezért az érzelmeink ellenére sem is hittük volna, hogy hosszabb távon is lehet belőle valami. Mégis a 20-as éveink elején volt a legintenzívebb a kapcsolatunk - szóval "simán" kibírtunk 2 évet, sőt, többet is. Távolról sem lehetetlen:) Nem könnyű, de nem lehetetlen.

2015. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
69%

Hogy engedj nekik? Inkább ők engednének neked, ha a bátyáddal maradhatnál.

Ha nem engedik, akkor kötelességed menni velük.

Ha működőképes kapcsolatban élsz, ki fogjátok bírni a távkapcsolatot, ha nehezen is. Nem lehetetlen, itt is többen bátorítanak, akik már éltek át hasonlót. 18 évesen pedig már visszajöhetsz, ha akarsz.

2015. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Csak tudod 29es ezt senkit nem érdekel..mert egy senkinél te sem vagy több mások számára...
2015. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!