Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem bírom az olyan...

Miért nem bírom az olyan gyerekeket, akiket a szüleik elkényeztetnek? 17/F

Figyelt kérdés

Suliban is sok a gazdag. Látom rajtuk, hogy semmi gondjuk sincs. Jól tanulnak. Nagyon menőnek hiszi magát...


Ha nem lennének jó tanulók akkor ők se kapnának pénzt a szüleiktől?



2015. dec. 7. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem bírod őket, mert irigykedsz. Ez nem bántás, és nem is igazán negatív, teljesen természetes reakció, főleg ebben az életkorban. Nyilván mindenki vágyik arra, hogy a szülei mindent megadhassanak neki, jól tanuljanak és ne legyen semmi gondjuk.

Abba azonban próbálj meg belegondolni - és ez már valamelyest a felnőtt gondolkodás része -, hogy vajon tényleg nincs semmi gondjuk a gazdag ismerőseidnek, vagy csak számodra tűnik úgy. Sok családban nem törődnek a gyerekkel, próbálják pénzzel bepótolni a szeretetet és a minőségi időt, odafigyelést. Attól, hogy sok pénzük van és megtehetnek dolgokat, amikre te csak titkon vágyakozol, még nem biztos, hogy megfelelőek a pszichés körülményeik, jó a családi kapcsolat, nincsen semmi tragédia vagy sérelem a háttérben. Senki sem tökéletes, és senkinek sem tökéletes az élete. Ezt vedd figyelembe.


(Remélem senki sem fogja kisarkítani a kommentemet, nem azt akartam mondani, hogy akik gazdagok, azoknál tuti szar az élet, és nem törődnek a gyerekeikkel.)

2015. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak irigy vagy rajuk. Meg amugy sem tehetnek arrol, hogy a szuleik az atlagnal jobban keresnek.
2015. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ehh, mar megint te...


kezd unalmas lenni.

2015. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
gyerekes vagy lusta és önző....
2015. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

az irigység egy nagyon rossz tulajdonság. fel kell nőni és nem foglalkozni ezzel .

amúgy a kérdésed már a megfogalmazásában is értelmetlen. azért mert gazdagok a szülők, még nem biztos,hogy el is van kényeztetve a gyerekük. nekem is volt olyan barátnőm,akiről nem gondoltam,hogy gazdagok a szülei,hiszen átlagos ruhákban járt, egyszerű telefonja volt, nem járt mindenféle magánórára. ja és nem volt elszállva magától. aztán egyszer voltam náluk, ott esett le az állam, hogy milyen egy palotában laknak. ahogy láttam megengedhették volna maguknak,hogy a legújabb csúcstelefonja legyen neki,márkás ruhák stb.. mégse tartották olyan fontosnak se a szülők,se a barátnőm ezeket. és jól tanult nagyon.

elkényeztetni akkor is el lehet a gyereket,ha minimálbért keres a szülő. tudok olyat is, aki inkább a küszöböt rágja hónap végén, de a gyereknek mindent megvesz amit kér, ha kell hitelre. ez nyilván butaság.

szerintem a lehetőségienkhez mérten adjuk meg mindent a gyerekünknek. ha megfelelő értékrendet mutatunk neki,akkor nem lesz belőle baj. kire költsön az ember,ha nem a gyerekére?

2015. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rossz erzest kelt benned, h semmi gondjuk nincs, h szted nagyon alaptalanul menönek hiszi magat...stb.

Ha te is közejük tartoznal es ugyanezed meglenne, akkor is rossz erzest keltene?

Tehat vminek a hianya kelt benned rossz erzest?

Szeretnel te is a tanulmanyi eredmenyedtöl függetlenül elegendö zsebpenzt kapni?

Akkor szted ez nevezhetö irigysegnek?

Sztem a zsebpenz föleg a csalad anyagi helyzetenek függvenye. A megadott keret also es felsö hatara között ingadozik a tanulmanyi eredmenytöl függöen - de a keret hatarait mindenhogy a csalad anyagi helyzete hatarozza meg. Az en gyerekkoromban meg senkinek sem volt zsebpenze, emiatt akkor nem is hianyzott senkinek. Ahogy a nagymama koraban nem volt senkinek cipöje, ezert nem is hianyzott senkinek. Manapsag azt irjak gyereknevelesi könyvek, h a zsebpenz arra jo, h "kicsiben" megtanulja beosztani a gyerek (pedig a regi generaciok is megtanultak vhogy zsebpenz nelkül is, ugye?) Sztem a zsebpenzrendszer a mai vilag hamis illuziojat tükrözi, mert nem annyit oszt be a gyerek, amit masokhoz viszonyitva megerdemel.

De a mai gyerekek okosak, virtualisak...stb igy meg ezt az elvont szabalyrendszert is meg kell erteniük, h "tanuld meg beosztani, amit adunk, de ne masokehoz viszonyitsd a keretet".

2016. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mert általában a saját belsőérzéseinket vetítjük ki másra.

nem a gazdagokkal van a baj, hanem azzal, hogy nem tudsz örülni a saját életednek.

más csóró meg boldogabb akár, int 10 másik gazdag ember...


találd fel magad az életben, csak a saját kiegyensúlyozottságodra koncentrálj. legyenek barátaid, barátnőid, kapcsolataid, hogy másokra is tudj számítani majd a céljaid elérésében.

2016. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Folytatva...

...tehat, ha egyetertessz velem: azert nem birod, mert felszakitja benned a fajdalmat, h a te szüleid miert nem gazdagok? Azert nem birod, mert ertetlenül allsz az elött, h talan Te tehetsz arrol, h milyen a szüleid anyagi helyzete?! Fajdalmat okoz, amiert nem probalhatod ki, nem elheted at az ö könnyelmü "penzszorasukat", kenyelmesebb eletüket, menözesüket... Szivesen kiprobalnad, de nem teheted, ezert ezt a rossz erzest kivetited rajuk, mintha ök tehetnenek rola, h neked ez nem adatott meg... Igy van?


6.

2016. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mert azok a gyerekek önzőek és nem értékelik annyira a dolgokat....

Akik nagy családban nőnek fel, azt tanulják, hogy ott vannak a tesók és sajnos mindenen osztozkodni kell, nem kaphat meg mindent. Aki egyke, ő azt tanulja, hogy minden az övé, minden róla szól, és ebben nő fel, ezért ilyen lesz a személyisége, önző...

Persze nem csak az egykék lehetnek elkényeztetve, és nem biztos ,hogy minden egyke elvan kényeztetve...

Az én anyám pl egyke volt, gyermekkorában nagyon elvolt kényeztetve, és a mamája arra nevelte, hogy amikor adott neki csokit, akkor abból másnak nem adhatott... és ez megmaradt benne, sajnos... és önző, még anya létére is.. Úgy viselkedik, mint egy egyke gyerek, holott 3 gyermekes anyuka... Külön van kajája, amiből mi nem ehetünk, külön van csokija, amiből mi nem ehetünk... Hiába nincs nekünk kajánk és éhesek vagyunk, neki hiába van, ne ehetünk belőle, mert az az öv ,mindig inkább magára költ, amikor nekem nem volt gyermekkoromban kabátom, akkor is inkább magának vett ruhát, ha maradt pénze , akkor vett nekem is ,vagy éppen a tesóimnak, de ha nem maradt akkor nekünk nem volt csak neki... na egy igazi szülő nem így viselkedik, amikor apám vesz magának valamit, akkor nekünk is vesz....... Anyámat eléggé elcseszték gyermekkorában és ennek mi isszuk meg a levét... Szóval az elkényeztetettség megmarad szerintem valamilyen szinten egész életen át, ha csak nem történi vele valami, olyan , akár egy trauma...vagy valami ami megváltoztatja....

2016. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt te csak hiszed, hogy semmi gondjuk nincs. Tudod sokszor tömnek szülők pénzzel gyereket, de szeretetet nem kap mellé, szóval nem hiszem, hogy ezt irigyelni kéne tőlük.
2016. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!