Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom a szüleimre?

Jogosan haragszom a szüleimre?

Figyelt kérdés
Lenézik a páromat, mert nincs saját lakása és mert régi autója van. Múltkor megjegyezték, vigyázzak vele, nehogy kiforgasson a vagyonomból. Mondjuk nem tudom milyen vagyonról beszélnek, összesen egy régi, pici lakásom van, amit nagymamámtól örököltem. Plusz párom dolgozik, és többet keres, mint én. Ezen nagyon megsértődtem, azóta alig beszéltem velük. Szerintetek jogos?
2015. dec. 9. 08:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
15%
teljes mértékben jogos, én is utálom anyámékat, nekem több okom is van rá, hogy miért, amúgy a szüleid rosszindulatú emberek, ha ilyet mondanak, sz**d le őket és legyél boldog a pároddal
2015. dec. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

engem sèrtene a feltètelezès is,hogy a párom csak azèrt van velem,hogy övè is legyen a lakás.

egyátalán hogy lenne az övè? ha összeházasodnátok is a tièd maradna 100%ig.

akkor lenne az övè is,ha átiratod ügyvèdnèl..vagy ha meghalsz ès rá hagyod a vègrendeletedben.

szóval a tudtodon nèlkül nem lesz az övè. anyukádèk kicsit buták is.

èn nem igazán törődnèk a vèlemènyükkel

2015. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
90%
Ha szeretünk valakit és kapcsolatban vagyunk, sokszor nem látjuk át teljesen a dolgokat. Exemmel sokáig voltam együtt és disznónak tartottam mindenkit, hogy szét akarnak minket robbantani, nem értettem mi bajuk, szakítás után meg külső szemlélőlént átláttam a kapcsolatot és értem miért volt rám rossz hatással az exem és miért óvtak tőle. Sztem szüleid látnak vmit amit most nem veszel észre, majd csak kapcsolat után látod meg.
2015. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
12%
amúgy undorító azért valakit lenézni, mert régi autója van, én szétverném annak a fejét aki lenézne engem, csak, mert nekem max egy Ladára lenne pénzem, de olyanom sincs, busszal járok mindenhová
2015. dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, mennyi idős a párod, nem mindegy, hogy egy huszonéves sráctól nehezményezik, hogy még lakása sincs, vagy egy 40+, jól kereső pasitól. Ott azért bennem is felmerülne, hogy mi a túrót csinál, mennyire veszi komolyan, felelősségteljesen a dolgokat.

A szerelem valóban nem ilyen dolgokon múlik, a szüleid viszont racionálisan szemlélik a kapcsolatot, és a te érdekeidet helyezik előtérbe. A lakás pedig vagyontárgy, még ha nem is érzed az értékét, mert nem kellett megdolgoznod érte.

Ne haragudj rájuk, a lenézésüket (ha tényleg ez van bennük, nem csak a te féltésedet érzed annak) ereszd el a füled mellett, viszont ha komolyra fordulna a kapcsolat, pénzügyekben hallgasd meg a tanácsaikat és légy esznél. Bármennyire szép és jó most minden, eljöhet az idő, amikor hálás leszel értük.

2015. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Ilyenkor a szüleid abba nem gondolnak bele, hogy ebből a logikából kiindulva téged is lenézhetne a párod, mert azon kívül semmit se tudsz felmutatni, amit örököltél, míg neki jobban fizető munkája van, és már van egy kocsit is tudott venni magának? Egy lakásból, ami ráadásul tehermentesen a tied, nem tudnak kiforgatni.

Akkor pampogjanak ezen, ha majd odacuccol és eltartatja magát, míg a saját fizuját gyűjtögeti...

2015. dec. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Innentől kezdve nálam örökre megszûnne a viszony velük
2015. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Az gáz, hogy lenézik.

Az érthető, hogyha féltenek. A mai világban sajnos sok csúnya történetet lehet hallani.

Szerintem jogos, hogy megharagudtál rájuk, mert tényleg sértő lehetett, ahogy ezt közölték. De beszéljétek meg és ezért ne legyetek haragban.

2015. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

A sértett szülő tipikus esete,mert valami gazdag fazont képzeltek a lányuk mellé.

Jogosan haragszol rájuk,mert nincs joguk beleszólni a felnőtt lányuk életébe.

Akkor talán lenne,ha valami irtózatos nagy baromságot csináltál volna,de erről szó nincs.

Nem kell veszekedni,meg sértődöttet játszani,állj oda a szüleid elé,mond el nekik,sokat jelent,hogy aggódnak,de a te életedről szeretnél te dönteni a jövőben.

Aztán adj nekik 2 puszit,ennyi.

2015. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg a szülőket is meg lehet érteni. Számukra idegen emberről van szó. Persze, hogy tartanak kicsit tőle. De csak neked szeretnének jót.


Mondjuk, attól még nem kellene ezt így ki is jelenteni, de az már más tészta. Lehet az is, hogy csak véletlenül csúszott ki a szájukon.


Az idő majd úgyis nektek ad igazat és akkor majd belátják ők is, hogy jól választottál.

2015. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!