Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetértetek ezzel a kijelenté...

Egyetértetek ezzel a kijelentéssel? Ti is megsértödnétek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogyan, szóbakerült a "felnőt" téma köztem és anya közt (én 14 vagyok ő 36).

Én azt mondtam:

Szerintem a felnőtet nem lehet korhoz kötni. Ha én betöltöm a 18-at attol nem leszek "fenőtt", mert nem lesz attól sem családom, sem magánlakásom, sem egyből munkahelyem (tovább szeretnék majd tanulni).

Anyuka erre kontrázva:

Szerintem meg a felnőt az aki dolgozik hogy tegyen azért hogy saját élete legyen. És szerintem te már feldött vagy MERT: szőrös a **** És többet kellene dolgoznod itthon (ágyvetés, rendrakás igy is megy, nem vagyok ám semmit tevő!), és főznöd is kellene!

És igen, tényleg, nem vicc ezt mondta! (Honnan tudja? Nem mutogtatom én, nemrég volt egy fertőzésem és megkellet mutatnom a háziorvasnak, de ő is ottvolt kértem hogy ne nézzen o9da, de ezeke szerint tényleg ennyire megbizhatok benne)

Szerintetek is igy van?



2015. dec. 10. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Anyukád egyszerűen egy primitív kifejezést használt, lehet, hogy nem is szó szerint értette.


És egyébként is hülyeség, nem attól függ a felnőtt-lét, hogy hol van testszőröd meg hol nincs.

2015. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Anyukádnak nagyon hamar fel kellett nőni, hiszen ha jól látom, 22 évesen szült téged. Emiatt jó eséllyel meg van keseredve, hiszen a fiatalsága tönkrement (amiről persze nem te tehetsz)

Egyébként meg akkor vagy felnőtt, amikor annak érzed magad. Ezt nem a kor, a társadalmi státusz vagy a "mert anyu azt mondta" határozza meg.

Nekem 19 éves koromtól szinte önálló életem van, eltartom magam, nem élek otthon, mégsem érzem úgy, hogy húde felnőtt vagyok.


21L

2015. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ezt csak úgy mondják. Nah, nem normális emberek, csak egy bizonyos szint alattiak... de nem szó szerint kell érteni. Amúgy meg nem, nem lehet ilyesmiben megbízni, hogy megkéred, és ő megteszi. Az én anyám a naplómat olvasgatta évekig. Sok szülő azt hiszi, hogy csak nekik jár ki a tisztelet, a gyereknek nem. N31
2015. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, nem azért mondta anyukád, hogy szőrös, mert látta konkrétan, hanem tudja, hogy ennyi idősen már szőrös, azaz már nem vagy kislány. Ez csak egy mondás.

Az más kérdés, hogy elég közönségesen fejezte ki magát. De gondolom, nem ez volt az első alkalom.

2015. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Attól nem vagy felnőtt, hogy szőrösödsz, de nem is biztos, hogy ezt ő úgy véresen komolyan gondolta... :) Az jutott eszembe, mikor 14-15 évesen kértem anyumat, hogy kenjen nekem egy szendvicset, ő meg erre azt mondta, hogy "Egy ekkora szőrös kancának nehogy már az anyja kenje a kenyeret..." :D Közönséges, de én nem sértődtem meg rajta, te se tedd szerintem.


Az öcsémnek is mondta mindig, ha nem talált valamit, ami szem előtt volt, hogy "Bezzeg ha ott ülne egy szőrös muff, azt észrevennéd!". :D


Szerintem egyébként arra akart kilyukadni, hogy te ugyan még nem vagy felnőtt, de aki szőrösödik(= a te korodban van) már nem is gyerek.

2015. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
72%

Jaj, istenem... Kedves Kérdező ne legyél már ennyire fennakadva ezen a szőrős mondaton :D

Nekem is régebben mondta Édesanyám, hogy drágám már szőr közül pisilsz, te is megcsinálhatod ezt vagy azt. :D Én nem fogtam fel ilyen drasztikusan, mint ti. Utána jót nevettünk rajta. :D És megjegyzem, Édesanyám sem a társadalmi ranglétra legalján van, Kecskeméten egy neves gyárban részlegvezető és x ember a keze alatt van, én pedig egyetemen tanulok. Ennyit arról h le kell nézni a másikat... Amúgy meg, egy nagyon okos embertől hallottam régen, hogy teljesen mindegy, hány éves vagy, akkor válsz felnőtté, ha a szüleid már nem élnek. És ez tökéletesen így van. Úgyhogy örüljetek addig amíg Édesanyátok ott van mellettetek és nem fennakadni egy "primitív" mondatán.

2015. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
Neked van igazad, felnőtt az, aki el tudja tartani magát. Anyád elég primitíven nyilvánult meg.
2015. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

"te már feldött vagy MERT: szőrös a ..."


Pár év múlva lehet, hogy borotválni vagy gyantáztatni fogod (a legtöbben ezt teszik). Akkor újra kiszolgál majd anyukád? :DDDDDDDDDD

2015. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!