Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sztetek normális h minden...

Sztetek normális h minden pénzzel el kell számolnom?! Az utolsó forintig? Sztetek mit tegyek h ennek vége legyen?

Figyelt kérdés

Mindenről el kell számolnom mindenről!!! Elküldenek a boltba, tudják, hogy 560 Ft lesz, adnak 600at és utána a 40Ft-ot visszakérik! 40 Ft-ot!!! És ha kell vmi ruha vagy akármi hónapokig kell nyekeregnem és utána adnak pénzt és blokkal kell bizonyítanom h tényleg annyiba került!!

Mindezt azért mert 1x nyáron gyógyszerre kértem pénzt és cigit vennem és kiderült és azóta szivatnak! És azt mondták ha vmit nem tudok bizonyítani 1 hónapig nem fogok kapni semmit!

Inkább a sírba viszik a pénzt mint h a gyereküknek adjanak! Ilyen a normális szülő sztetek?! Az ilyen szülő csak megútáltatja magát.

Mit tegyek h normálisak legyenek?? Nekem is jár a szorakozás!!!


2015. dec. 14. 09:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezt tettem volna, hogy megvédjem a gyerekem önmagától. Ha nem buksz le még hányszor veszel cigit? És mennyi idő kell hogy rászokj? Eljátszottad a bizalmukat ennyi történt.
2015. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
93%

Elkényeztetett kis pöts vagy... én is 500-ért melózok és nem a gyárban sor mellett.

Húzzál el dolgozni, legalább tanulsz egy kis önfegyelmet.

2015. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
91%

19 éves vagyok, iskolába járok és mellette dolgozom. 504 ft-os órabér és képzeld heti 3x megyek dolgozni 2x4 és 1x7 órába. Fél hónap alatt kerestem így 26000 ft-t. Ennyit a hülyeségedről. 16 vagy, vígan mehetsz dolgozni. Iskolaszövetkezet és csókolom.


Hogy ne legyen off: jogos a szüleid "szivatása". Amíg ők tartanak el, azt kapod meg, amit ők engednek ez így működik. Ha meg ennyire kell a pénz akkor vagy szépen megmondod mire költöd vagy megdolgozol érte. Ha ez nehezedre esik, akkor csak reménykedj, hogy a további életedben mindig lesz valaki, aki majd eltart. Szégyen.


19L

2015. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
61%

16 évesen heti 3 napot dolgoztam, kedd péntek délután, szombat délelőtt. 500 körüli órabérért. Minden hónapban kaptam 50 ezer körül. És nem haltam bele. Te sem halnál. Diákként nem tök mindegy mennyit keresel?


Másrészt: kicsit tényleg túlzás a szüleid hozzáállása, oké, hogy büntessünk a gyereket, bár ez se normális hozzáállás, de azért a ló másik oldalára se essünk már át. Mert régen ugyan mindenki olyan nagyon szent volt. A 85 éves nagypapám mesélte pont múltkor,hogy már 10 évesen cigiztek. Apám szintúgy, 11 évesen már szívta a cigarettát.

Na akkor mit papolnak a mai fiatalokról sokan?

2015. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
88%
Egy taknyos 16 éves ne bagózzon. Nem véletlen, hogy be sem teheted a lábadat a dohányboltba.
2015. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
93%

"Inkább a sírba viszik a pénzt"


Finoman szólva is gusztustalan, hogy 16 évesen már a szüleid halálára gondolsz.


"Nekem is jár a szorakozás!"

Cigi és pia? Majd 18 felett, a saját pénzedből.

2015. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 A kérdező kommentje:

"Fél hónap alatt kerestem így 26000 ft-t."


Na ez az tanulás mellett kidolgozod a beled egy hónapog és kapsz szar 26k-t. 26k semmire nem elég veszel 2-3 normális ruhát belőle és annyi... ez nem ér meg annyit h ne legyen életed... pláne ha csak azért kell csinálnod mert a szüleid épp szívóznak...

2015. dec. 14. 11:56
 28/64 anonim ***** válasza:
91%

#27: ha majd kikerülsz a nagybetűs életbe és 12 órázással keresel havi 80-100-at és még kenyérre se futja majd rájössz, hogy milyen kényelmes életed van...


most csak cigire nincs pénzed, de akkor majd kajára se lesz...


22F

2015. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

komolyan nem várhatod el,hogy a szüleid megvegyék neked a cigidet. ráadásul 16 éves vagy, a dohány boltba nem mehetsz be még. nekem alapból ciki lenne megkérni másokat hogy vegyék meg nekem. a szülőktől pénzt kérni rá meg még gázabb.

te is belátod hogy 2 órát kell dolgozni a napi 1 doboz cigiért! oké, a szüleid ketten vannak,akkor vegyük azt mindegyikőjük napi 1-1 órát dolgozna csak azért,hogy te tudjál cigizni, mert az olyan fontos 16 évesen. ez mennyire korrekt? te ne mozdulnál meg se érte,de ők dolgozzanak meg érte?

én sose szoktam írni itt a kérdéseknél,hogy menjen el diákmunkára a kérdező,hiszen 16 évesen még normális,hogy eltartanak a szüleid. de ennek nem része a cigi megvétele is.szóval ha nem tetszik keresd meg a rávalót aztán szívjad

2015. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mondtam, hogy ez így normális, mert én olyan hű de erkölcsös vagyok. Voltam én is 16 éves, volt olyan velem is, hogy kamuztam a szüleimnek, meg nem arra kértem a pénzt, amire valójában költöttem. De ha kiderült, és utána cseszegettek miatta, hát igazuk volt. Vagy te hogy gondolod, ezek után ugyanúgy kellene viszonyulniuk hozzád? Mert azt azért csak belátod te is, hogy ez nem volt túl szép húzás feléjük, és erre valamit lépniük kell.
2015. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!