Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ciki 18 felett otthon...

Miért ciki 18 felett otthon lakni?

Figyelt kérdés

Minden második válasz ebben a kategóriában, hogy "Elmúltál 18? Költözz el"

De miért kéne 18 felett elköltözni, hiszen a szülők egy életre vállaltak gyereket, nem 18 évre.


(én 19 évesen jöttem el, de nyomós okkal, szóval az más)


2015. dec. 15. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

26 vagyok anyámmal élek persze a fél fizetésem az övé, de semmi gond nincs.

El költözni meg nem akarok hogy jönnék ki százból normálisan nem akarok megnyomorodni, így legalább van spórolt pénzem.


Am fogadj meg valamit soha ne foglalkozz azzal h mások mit mondanak rólad.

De ha valaki adna neked 20 millát vegyél egy házat, ne mond h a szándék nincs meg.

2015. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

25 éves kor felett ciki. Az jelzi, hogy valahol valamit elszúrtál az életben és valószínűsíti,hogy anyuci kicsi fia/lánya maradsz egész életedben.

Statisztikai alapon.

2015. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szerintem a mai magyar viszonyok miatt még 25 felett sem ciki. persze jónak nem jó. az a ciki, ha valakiben a szándék sincs meg, hogy elköltözzön. de pl. a mai Bp-i albérletárak + fizetés mellett, ha valaki elköltözik, egyszerűen semmije sem marad. Milyen élet ez?
2015. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Akkor lenne ciki 18 felett otthon maradni, ha elég fizetést kapnál ahhoz, hogy külön költözz, de Te mégsem ezt teszed. A mai fizetések tudatában, ha valaki külön megy, sz..ros gatyája sem marad miután kiperkálta az albérletet. A saját tulajdonú lakás meg szinte lehetetlen elérni csoda, vagy külső segítség nélkül. De nem mindenhol ilyen rossz a helyzet. Ismerek egy srácot. Az apja vállalkozó, anyuci főnök egy cégben. 18 ra BMW, most 21 és dicsekedte, hogy apuci már építi a házát. Az anyja meg felvette a cégbe , f...sza fizetésért. És mégcsak hü..ére se kell dolgoznia magát. Hát így azért könnyebb külön menni. De ismerjük el kevés embernek adatik meg az ilyen lightos élet. Akinek nem ilyen szuper sors jutott az gürizhet. És ismerek olyat is, aki 60 éves és a szülői házban maradt! De nem ciki, mert egészen a haláláig törődött az anyjával. Most meg az ő lánya maradt ott. Hozzáépítettek a házhoz. Külön bejárat és kész. Nem olcsó dolog házat építeni! Sőtt vannak országok, ahol tradíció a többgenerációs ház. Együtt élnek a nagyszülők, szülők, gyerekek, unokák, ükunokák. És szerintem ez a normális, és nem az, hogy na menjünk már külön, aztán a szülők megöregednek, és azok a gyerekek, akiket szeretettel neveltek, berakják őket egy otthonba. Na ez a nem szép! Lassan kihal a szeretet. Megsemmisül a család értelme. És csak az anyagi javak üldözése marad.
2016. dec. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!