Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már most teljesen kétségbe...

Már most teljesen kétségbe vagyok esve, hogy holnap be kell feküdnöm a kórházba és a gyermekem otthon kell hagynom. Mivel könnyíthetem meg?

Figyelt kérdés

A kislányom egy hónapos kizárólagos anyatejes baba.

Holnap be kell feküdnöm a kórházba mert pénteken műtenek.

Jövő héten kedden engednek ki ha minden jól megy.

Addig a férjemmel lesz itthon.

De már most előre kivagyok borulva, hogy itt kell hagynom.

Addig cumisüvegből fogja kapni az anyatejet, de félek attól is hogy utána nem fogja elfogadni csak a cumisüveget.

És rettenetesen hiányozni fog.


2015. dec. 16. 19:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
ilyenkor lehet vinni a babát nincs valamilyen gyerek osztály vagy szülészet a korházban
2015. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom vinni.

Sebészeten leszek, sajnos itt a kórházban nincs ilyen lehetőség.

2015. dec. 16. 19:13
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Férjed biztosan nagyon fog vigyázni rá, ezért ne aggódj.

Ha utána is csak cumisüvegből fogadja el az anyatejet, akkor sem dől össze a világ.

Hiányozni fog a gyerek, ez természetes. De gondolj bele, most 6 napig nem lesz Veled, azért, hogy meggyógyulj, neveld, agyadra menjen tiniként, hogy végigbőgd az esküvőjét. Sokat lehettek még együtt, ez most olyan helyzet, hogy kicsit el kell válnotok.

Gyorsan eltelik az a pár nap, és egészséges anyukára van szüksége, tehát nincs más megoldás, irány a kórház.

Fel a fejjel!! :)

2015. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

Hiányozni fog, ez tény, de fogadd el, egyszer minden korszak véget ér. Néha a vártnál korábban, néha később, de a babázás nem tart örökké. (Hacsak valaki nem szül folyamatosan.)

Attól még ugyanúgy a tiéd marad.

2015. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha cumisüveget fogad el, attól még a te tejedet fogja kapni, és ha a karjaidban tartod etetés közben, akkor a bensőséges közelség érzése is meglesz :) Ne aggódj, amikor én voltam ennyi idős, anyukámnak már teje sem volt, az ő anyukájának meg a kezdetektől nem volt, mégis itt van ő is és én is :)
2015. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem lehetőség, amit a kórház méltóztatik - vagy sem - megadni, hanem a törvények által biztosított jog. Nem vagy elválasztható a babádtól, kérdezz meg egy betegjogi képviselőt (a kórházban lesz ilyen).
2015. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

A Kérdezőt fogják műteni, mégis hova tenné a babájukat a sebészeten? Gondolom nem is szoptathatna pár napig a gyógyszerek miatt.

Én 5 hónapos babát "hagytam" otthon egy kisebb műtét miatt és csak 1 éjszakát töltöttem kórházban, és bár nehéz volt, de az járt a fejemben, hogy nem izgulhatok, nehogy elapadjon a tejem.

Nyugi, ne stresszelj ilyenen előre!

2015. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

gondolom első gyerek...

nem kell félni ilyenektől, persze ezt nehezen tudom elmagyarázni egy terhes nőnek/friss anyának...

nem hónapokig fog cumizni, hanem csak pár napig...


22F

2015. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
tipikus friss mama kiírás, miért baj hogy a gyereked az apjával is lesz végre? miért baj hogy az evésben tovább lép egy lépcsőfokot ahogy az kell? miért hiszed, hogy ő 1 hónaposan észreveszi ha nem vagy vele? és végezetül miért hiányzik erre a pár napra,próbálj meg lazítani így műtét előtt, aztán hidd el minden úgy megy tovább ahogy volt, vagy ha cumis lesz akkor sem dől össze a világ,az 1 hónapos kisbabád előbb-utóbb felnő fogadd el.
2015. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

"tipikus friss mama kiírás, miért baj hogy a gyereked az apjával is lesz végre? miért baj hogy az evésben tovább lép egy lépcsőfokot ahogy az kell? miért hiszed, hogy ő 1 hónaposan észreveszi ha nem vagy vele? és végezetül miért hiányzik erre a pár napra,próbálj meg lazítani így műtét előtt, aztán hidd el minden úgy megy tovább ahogy volt, vagy ha cumis lesz akkor sem dől össze a világ,az 1 hónapos kisbabád előbb-utóbb felnő fogadd el."


Jesszus, én elég messze vagyok a véranya-típustól.

De ez kiverte a biztosítékot.


- az apa nyilván van a gyerekkel, de alapvetően az ember, mint biológiai lény úgy lett megszerkesztve, hogy ebben a korban az anya tudja a gyerek legtöbb szükségletét kielégíteni

- egy hónaposan rohadtul nem kell tovább lépni egy lépcsőfokot. Egy hónaposan alapvetően szoptatni kell egy gyereket.

- abszurd ötlet, de nem tudom, mire alapozod, hogy egy egy hónapos baba nem veszi észre, hogy nincs vele az anyja????? Láttál már babát????

- szintén abszurd kérdés, miért hiányzik az anyának az újszülöttje.... Szerinted miért? Szerettél már bármilyen élőlényt????


Mindettől függetlenül, Kérdező:

átérzem, hogy ez szörnyű neked, és igen, sajnos a babának sem jó. De nyilván szükséges a műtét ahhoz, hogy egészséges anyja legyél a kicsinek a következő évtizedekben. És ezeket az éveket tartsd észben, talán az segít kibírni a pár napot. Viszont fejned kell rendszeresen, nehogy leálljon a tejtermelés. Van elég lefejt tej előre?


Ne izgulj, vissza fog szokni a mellre, akik kezdettől szoptak babák, azok nem szoknak le róla pár nap alatt!


Kitartás! Szorítok Nektek! Ugye Karácsonyra már otthon leszel? Biztasd magad ezzel!

2015. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!