Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adjam fel az álmom a szüleim...

Adjam fel az álmom a szüleim kedvéért és a biztos megélhetésért?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Hamarosan 17 éves, jövőre érettségiző lány vagyok.

A nagy álmom az, hogy Angliában élhessek, az a kedvenc országom, évente többször megyek/megyünk. Azt vártam, hogy mikor költözhetek oda végleg.

Viszont a szüleim ügyvédek és Ők nagyon azt szerették volna mindig, ha én is ezt a pályát választom. Sosem erőltették és tény, hogy a humán tárgyak mindig nagyon érdekeltek. De ugye ha a jog mellett döntök, akkor ugrik külföld, mert egy magyar jogi diplomával Angliában nem sokra megyek. Ezzel idekötném magam Magyarországra, pedig mindig az utazásra, világlátásra vágytam. De így lehetne egy biztos megélhetésem (2 ügyvédi praxist kapnék), az egyetemen is lenne egy kis hátszelem, nem totál tapasztalatlanul kerülnék ki, tudnék kire támaszkodni esetleg.


Nem azért "istenítem a külföldöt", mert nem tudom, hogy milyen ott. Nagynéném kint él New Yorkban 20 éve, nagybátyám London mellett lakik évek óta, sokat vagyok náluk és tudom, hogy attól, mert odamennék, nem lennék rögtön tele pénzzel.



2015. febr. 23. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
tanulj nemzetközi jogot és legyen cél mondjuk Brüsszel vagy Hága! ;)
2015. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a diplomát ettől függetlenül honosítani kell mindenhol.
2015. febr. 23. 20:30
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, szerintem ne add fel az álmod. Ha kihagyod, szerintem biztosan bánni fogod, hiába lesz itthon biztos megélhetésed. Az önmagában nem boldogít.Szerintem hallgass a szívedre.
2015. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, csak ott meg tök egyedül leszek... Nem fog senki segíteni, nem fognak ismerni.

Ott egy leszek a sok közül.

2015. febr. 23. 20:39
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Én elvégezném a jogot, hogy azért legyen valami, amire tudok támaszkodni, aztán ha szereztem belőle egy kis tapasztalatot, dolgoztam benne, utána kimennék külföldre a helyedben. Esetleg kezdj el nemzetközi jogot tanulni külföldön.
2015. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Jogi diplomával,magyarként Angliában óriási ügyfélköröd lesz!
2015. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha egyébként érdekelne a jog is, nem kell egyiket sem feladnod, csak keresd meg a módját, hogyan ötvözd a két célt. Attól meg nem kell félned, hogy külföldön egyedül lennél, sok magyar van kint, nekem is él rokonom Angliában, aki a megélhetés miatt ment ki (megjegyzem, ma Magyarországon semmilyen iskolával nincs garancia a biztos megélhetésre).
2015. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szüleid szerintem azért szeretnék, hogy itthon jogász legyél, mert tudnának segíteni, talán még állást is szerezni, jó életed lenne vele.

Nem mindegy, ha kimész, akkor mihez akarsz kezdeni, mert jól hangzik, hogy kimész, de ott is lehetsz segédmunkás meg irodai alkalmazott is (utóbbiért nyilván kell valami végzettséget - egyetemet végezned kinn). Tehát mindenképpen tanulj, akár jogot. Igen, honosítani kell a diplomát - a külföldön szerzettet itthon, az itthonit külföldön -, de szerintem igazán megéri, ha látják az önéletrajzodban, hogy kinn végeztél.

Én anno feladtam a szüleim miatt a külföldi lehetőséget, nagyon bánom.

2015. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak azért félek, hogy a jog nekem túl nagy falat...

Mert mindenki mondja, hogy milyen nehéz és azt nem szeretném, hogy minden vizsgámon átrugdossanak és aztán, ha kikerülök az egyetemről, ott legyek 0 tudással.

Mert hiába lennének ügyfeleim, ha semmit nem tudnék.

2015. febr. 24. 17:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amiben úgy érzed, hogy jó vagy, érdekel, szívesen csinálnád, beleásnád magad?
2015. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!