Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok a lusta szüleimhez?

Mit szóltok a lusta szüleimhez?

Figyelt kérdés

Egyedül apámnak lenne rá talán indoka, hogy semmit se csináljon egész nap, mert ő elég sokat dolgozik. Viszont mikor nem dolgozik akkor is csak fekszik egész nap, a kert meg el van hanyagolva, a csap is már hónapok óta elég nehézkesen használható, még is leszarja, pedig ért a barkácsoláshoz. Anyám viszont már fél éve itthon van, munkát keres, és a ház, amiben eddig mindig szép rend volt (mindig megdicsérték a vendégek) úgy néz ki mint valami putri. Állandóan panaszkodik hogy jajj, neki kell főzni, jajj be kell vásárolni, pedig tényleg kb. semmit se csinál egész nap. Ő is legszívesebben csak heverészne egész nap mint apám.


Vendégeket se merek már hívni ebbe a házba, mert ez nagyon gáz ami itt van. Ja, és hogy én miért nem csinálom meg helyettük? Egyetemista vagyok, kollégiumban, és 1-2 hetente járok haza. Most a vizsgaidőszakban sem azzal fogok foglalkozni, hogy felszedjem a ruhadarabokat a kert közepéből, meg a gereblyét.


Elsősorban a véleményetekre lennék kíváncsi, nem megoldást várok, pszichológus kéne nekik amit már többször is javasoltam, de nem mernek szembe nézni önmagukkal.


2015. dec. 19. 10:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Most ebből kicsit az jött le, hogy én se csinálok semmit :) Amit tudok gyorsan összeszedek, ha éppen látom, de órákat nem tudok takarításra szánni úgy értettem.
2015. dec. 19. 10:21
 2/21 anonim ***** válasza:

Történt valami, amiért megváltozott anyukád? Én a helyedben valahogy időt szakítanék a takarításra..mondjuk egy napot. Elhiszem, hogy nem tudsz a tanulás mellett mást csinálni. A pszichológus jó ötlet.

Vélemény: te normálisnak, szimpatikusnak tűnsz, a szüleid életében biztos valami történt.

2015. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem lustaság, hanem motiválatlanság, a kettő nem ugyanaz. Gondolom, anyudat megviseli a munkanélküliség, talán anyagi problémáik is vannak emiatt, kiesett a megszokott ritmusból, rutinból. Nem találja a helyét, nem látja értelmét semminek, úgy érzi, hogy ő fölösleges és értéktelen, és ezt tükrözi a környezete is. Gondolom, eddig ő volt a család "lelke", ő szólt apudnak, hogy ezt-azt meg kéne csinálni, de most nincs lelkiereje ehhez se.

Nem hiszem, hogy ehhez pszichológus kell, annyira azért nem súlyos a helyzet. Ha végre talál munkát (ebben te is segíthetsz neki, neten keresgélésben pl., önbizalma erősítésében, pozitív megnyilatkozásokkal), akkor a többi dolog is rendbejön. Ehhez persze kéne némi empátia a részedről, no meg tisztelet és szeretet a szüleid felé, ami nem igazán jön át a kis írásodból - nekem eszembe se jutna kiírni ezt a kérdést hasonló helyzetben. Egyrészt, mert a problémáimat - értelmes felnőtt módjára - önállóan szoktam megoldani, másrészt, mert leégne a képemről a bőr, ha idegeneket biztatnék rá, hogy kórusban szidják velem a szüleimet.

2015. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

"Most ebből kicsit az jött le, hogy én se csinálok semmit :)"


Nem kicsit, nagyon. te ugyan úgy kifogásokat keresel, miközben azt várod, hogy a szüleidet mi majd itt karban fogjuk szidni.

2015. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ezt hívják enyhe depressziónak.
2015. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

ez nem lustaság, hanem igénytelenség.

ha valaki képes elnézni egész nap a kupit meg a koszt amiben van, az bizony jócskán leadott az igényeiből.

én sem vagyok egy rendszerető ember, de a napi feladatokat ellátom férfi létemre, és ha váratlanul betoppanna valaki akkor nem kell azon idegeskedni, hogy jajj kosz és kupi van.

alap dolog hogy oda nem szarunk ahol élünk.

exbarátnőmnek a szülei voltak ilyenek, egész hétvégén tespedtek a szobában a tv előtt, szó szerint csak enni meg szarni jöttek ki.

és ez így ment éveken keresztül.

az udvarban (ráadásul az utcafrontra néző kertről van szó) 1,5 méteres gaz volt tavasztól nyár végéig.

a folyosón még együtt voltunk, nem volt világítás, mert kiégett a fényforrás és arra lusták voltak, hogy az 50 méterre lévő boltban vegyenek egyet 500ft-ért.

nem inkább vakoskodtak éveken át :D

a házban úgy ahogy rend volt, de csak minimális, ami tényleg annyiból állt hogy el volt mosogatva meg stb, de a kosz és a por vastagon állt mindenen.

szóval ha valaki ennyire "lusta" arra hogy az alap javítani valókat megcsinálja, és valamennyire fenntartsa maga körül a komfortot és a rendet, az bizony igénytelen.

2015. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

"Nem kicsit, nagyon" -by Gyurcsány Fletó

nem tudom #4 elolvastad a kérdést?

vagy csak úgy farzsebből megy a fika?


"Egyetemista vagyok, kollégiumban, és 1-2 hetente járok haza."

2015. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is történhetett valami anyád életében, amiről nem beszél, vagy a munkanélküliség viseli meg és így csapódik le. Ne a szüleidet szidó birkákra várj itt (ez eléggé gyerekes, ha nem írtad volna le, hogy egyetemista vagy, azt hittem volna, hogy egy 13 éves lázadó kamasz írta ki a kérdést), hanem próbálj segíteni. Beszélgess velük, talán ha nem is kötik az orrodra a problémáikat, adhatnak valami támpontot, amely által könnyebben tudnál segíteni. Anyádnak segíthetnél a munkakeresésben is.
2015. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%

Persze, persze, csakis a motiválatlanság meg a depresszió lehet az ok, még véletlenül sem a lustaság meg az igénytelenség, barmok :D

Nevetségesek vagytok, ahogy szülőként próbáljátok megvédeni a "szülő társaitokat" a kérdésben, úgy hogy azt sem tudjátok kiről van szó.

Vicc az egész.

Egyébként én is ismerek ilyen embereket, megeszi őket a kosz meg a retek, pedig idejük és energiájuk is lenne tenni ez ellen, de minek erőltetnék meg magukat ha az nem kerül energiába ha csak simán elnézik a kupit éveken át?

2015. dec. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem lusták, hanem valószínűleg depressziósok.
2015. dec. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!