Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szóltok a lusta szüleimhez?

Mit szóltok a lusta szüleimhez?

Figyelt kérdés

Egyedül apámnak lenne rá talán indoka, hogy semmit se csináljon egész nap, mert ő elég sokat dolgozik. Viszont mikor nem dolgozik akkor is csak fekszik egész nap, a kert meg el van hanyagolva, a csap is már hónapok óta elég nehézkesen használható, még is leszarja, pedig ért a barkácsoláshoz. Anyám viszont már fél éve itthon van, munkát keres, és a ház, amiben eddig mindig szép rend volt (mindig megdicsérték a vendégek) úgy néz ki mint valami putri. Állandóan panaszkodik hogy jajj, neki kell főzni, jajj be kell vásárolni, pedig tényleg kb. semmit se csinál egész nap. Ő is legszívesebben csak heverészne egész nap mint apám.


Vendégeket se merek már hívni ebbe a házba, mert ez nagyon gáz ami itt van. Ja, és hogy én miért nem csinálom meg helyettük? Egyetemista vagyok, kollégiumban, és 1-2 hetente járok haza. Most a vizsgaidőszakban sem azzal fogok foglalkozni, hogy felszedjem a ruhadarabokat a kert közepéből, meg a gereblyét.


Elsősorban a véleményetekre lennék kíváncsi, nem megoldást várok, pszichológus kéne nekik amit már többször is javasoltam, de nem mernek szembe nézni önmagukkal.


2015. dec. 19. 10:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Vizsgaidő elmúltával te is rendbe rakhatod a kertet
2015. dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szeretem a demokratikus hajlamú embereket, akik lebarmozzák azokat, akik másképp gondolkodnak, mint ők.
2015. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

én meg azokat az embereket szeretem, akik a piros kéz lenyomásával mutatják ki a nemtetszésüket.

aki lebarmozott benneteket, az legalább leírta miért vagytok azok.

ellenben ti csak sunyi módon a piros kezet ismeritek, ha a nem tetszéseteket kell kimutatni, semmivel nem vagytok demokratikusabbak annál aki baromnak nevez benneteket.

2015. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

55%-os, egy böszme vagy, aki nem lát tovább az orránál. A másik opció, hogy nehezedre esik olvasni és/vagy szöveget értelmezni.


" a ház, amiben eddig mindig szép rend volt (mindig megdicsérték a vendégek)"


A lustaság, igénytelenség olyan jellemvonás, ami nem 50 éves kor körül kezd megmutatkozni. Nyilvánvalóan valamilyen esemény hatására történt ilyen mértékű változás, a leírtakból csak a munka elvesztésére gondolnék, de emellett persze más is történhetett. Nagyon jellegzetes és gyakori reakció.


Ez így már elég demokratikus neked?:D

2015. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Andizsuzsi ***** válasza:
33%

"ma 11:05"


Elolvastam. Kérdező majd' minden hétvégén otthon van, de elnézegeti a ruhadarabokat, gereblyét a kertben hetek/hónapok óta, amit kb. 5 perc alatt helyre lehetne tenni. Az, hogy vizsgaidőszak van, nem jelenti azt, hogy nincs napi 10 perc, fél óra egy kis házimunkára. Kérdező a véleményeket kérdezte, én elmondtam az enyémet.


Az, hogy Gyurcsány egyszer mondott egy addig is használt szófordulatot, nem indokolja, hogy én már soha többet ne használjam. Más szavakat is használok, amit előttem jobb vagy baloldali politikusok is használtak. Nincsenek fóbiáim.

2015. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Demokrácia van, nyugi:)
2015. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%

#15 te egy igazi baloldali liberális "aktivista", ebből adódóan hoztam fel Fletót :)

ha teheted még az élő fába is belekötsz, kritizálsz mindent és mindenkit.

a politika rovatban is láttam már kis millió válaszodat, de ez most nem is lényeges.

inkább az az érdekes, hogy itt jó néhányan született pszichológusnak érzik magukat, komplett mentális betegségeket és nehézségeket diagnosztizálnak azonnal, ahelyett hogy reálisan szemlélnék a dolgokat.

miért ne igénytelenedhetne el valaki idősebb korára?

miért ne szarhatna bele mindenbe?

nem kell ehhez semmi trauma, egyszerűen csak változnak az emberek, velük együtt meg a szokásaik is.

leírta hogy az apja dolgozik, még is tesped egész nap ha otthon van, vagy ez normális dolog?

apám 63 évesen nyomja a melót, de még egy hétvégén sem láttam feküdni, állandóan tevékenykedik, csinálja a dolgát.

persze azt is tudom, hogy az itt jelen lévők nagy része egész nap a tenyerét dörzsöli, mikor jön már egy olyan kérdés ahol végre fikázhatják a kérdezőt, és jól belekötni ahol csak tudnak, ezzel a napi fél sikerük letudva, a többi frusztrációt meg ha elég merészek levezetik a családtagjaikon (már ha van olyan) vagy egyszerűen magukba fojtják, ahogyan ezt a legtöbben teszik.

név és személyiség nélkül könnyű osztani egy ismeretlent.

ez mondjuk elég szánalmas, de nem az én bajom, és nem az én szegénységi bizonyítványom :)

egyébként pedig a kérdező szüleinek találták ki a 45 négyzetméteres panelt, pont a lusta semmittevő emberek ideális lakhelye.

nincs kert, nincs nagy lakrész, ideális minden tekintetben azoknak akik beleuntak a kertes családi házba.

2015. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
36%

Ahhoz, hogy valaki felismerje a munkanélküliség okozta trauma és a környezet elhanyagolása közötti összefüggést, nem kell pszichológusnak lenni, elég hozzá némi élettapasztalat, nagy ismerősi/baráti kör, no meg persze másokra odafigyelés és empátia. A valós történésekből kialakul a realista szemlélet.:-)

Az pedig nem életszerű, hogy 45-50 éves ember egyik napról a másikra, minden ok nélkül ekkorát változik. A te apád se tette, bírom, hogy olyan példát hozol fel, ami épp az ellenkezőjét támasztja alá az állításodnak.:-)

2015. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%

#18 ne magadból indulj ki kérlek...mert te úgy állsz a dolgokhoz, hogy én biztosan valótlanságot állítok apámról, mert magadból indulsz ki, sajnálom hogy ennyire sekélyes vagy.

egyébként pedig pont annyira érdekel hogy itt mit írnak az önjelölt pszichológusok, mint amennyire te is érdekfeszítőnek tartod azt amit leírtam.

ja és a piros kezecskét el ne felejtsd.

a #13 válaszomban egyébként remélem magadra ismertél :)

2015. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Andizsuzsi ***** válasza:

Húha 55%-os! Mi frusztrál téged ennyire?

Hol olvastál te az én válaszomban bármit is, ami bármilyen módon véleményt fogalmazott meg a kérdező szüleiről? Én a kérdezőről fogalmaztam meg véleményt, amit továbbra is fenntartok. Szégyellje magát az a felnőtt ember, aki kiteregeti a szülei viselt dolgait ország világ elé, főleg miközben ő maga sem csinálja meg azokat a dolgokat, amiket a szüleitől elvárna. Nem volt egész félévben vizsgaidőszak, besegíthetett volna otthon, ha látja, hogy a szüleivel valami nincs rendben.

2015. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!